Milyen füzeteket vegyek egyetemre?
Sziasztok!
Mit ajánlotok, milyen füzetek a legjobbak a jegyzetelésre? Van rá lehetőség esetleg, hogy a laptopommal jegyzetet készítsek?
Attól függ, milyen szakra mész. De egy vonalas/kockás/sima spirálfüzetnél komolyabbra felesleges gondolnod.
A lehetőség adott szokott lenni, de sokkal jobban jársz, ha az elején kézzel jegyzetelsz, aztán ha felvetted a ritmust, meg lehet próbálni a géppel jegyzetelést. De az igazság az, hogy én már 5 évet jártam egyetemre, és még senkit sem láttam rendesen géppel jegyzetelni, kivéve egy vak fiút, mondjuk neki muszáj volt. Szóval elég nehéz az, és nem is lehet minden órán.
Géppel tökéletesen megy a gépelés, vakon, nagyon gyorsan.
Egy külföldi egyetemről van szó, nem tudom, biztos furán venné ki magát, ha gépelnék órán..
Az az egyetemen és az előadókon (mmint a termeken) múlik, hogy tudsz-e laptoppal jegyzetelni. Újabb építésű épületekben, felújított termekben elég alap, hogy pl. minden kinek jusson konnektor. De ha az aksid sokáig bírja / van pót, akkor vihetsz laptopot.
Csak olyan tantárgyaknál érdemes laptoppal jegyzetelni, ahol nem kell sokat rajzolni / az ábrákat előre letöltheted az internetről. Tehát pl. az olyan szakokon, aminek köze van a biológiához, kémiához, fizikához, matematikához, nem érdemes. Inkább a humán tantárgyak a "tömbjegyzetesek".
Füzetet nem érdemes venni, mivel egy tantárgy egy félévig tart (legalábbis itthon). Egy félév az durván 4,5 hónap, ami 18 hét. Vegyünk le kettőt mindenféle ok miatt, az 16. Ha egy héten egyszer van egy másfél órás előadás, amin mondjuk jegyzetelsz 2,5-3 oldalt, akkor is csak 23-35 lapot írsz tele. Egy 60 lapos füzetet erre elhasználni pocsékolás.
Amit tudok ajánlani:
Egyszerűbb és a magad életét is megkönnyíted (sőt, ha megnézed, akkor az amerikai filmekben a gyerekek már a high schoolban is így jegyzetelnek) ha van egy darab lefűzős mappád. Abba raksz színes elválasztókat, és lapokra jegyzetelsz, amiket aztán lefűzöl.
Vehetsz sima lapokat, amiket lyukasztgathatsz, vagy vannak direkt erre a célra gyártott pl. négyzetrácsos lapok. Én a négyzetrácsosat ajánlom egyébként, mert az a leginkább helytakarékos. Egyetemen már nem jó az, ha kani betűkkel írsz, és egy óra jegyzetét átnézve 5-6-szor kell ide-oda fordítgatni a lapokat.
Jó megszámozni az oldalakat, így rugalmasan kezelhetők, később jegyzeteket rakhatsz a lapok közé, könnyebb tanulásra használni, + szerintem sokkal könnyebb egy mappával mászkálni egész nap, mint 3-4-5 spirálfüzettel.
Én négyzethálós füzeteket használtam, 2 irányból írva. (Egyik irány előadás, másik gyakorlat.)
Vagy összevontam 2 tárgyat.
(Amúgy vicces, volt olyan tárgyam, ahol 2 füzet is megtelt a félév végére. Igaz EA+GY is volt... De az utolsó óra végén még pár lapra is kellett írni. Sok volt az anyag.)
Nagyon köszönöm a válaszokat, egy kevert szakról van szó (gazdaság, jog, történelem), ahol külön hangsúlyt kapnak a nyelvek.
A nyelveket szeretném külön füzetekben vezetni (mivel háromról van szó) de nagyon jól jönne ha használhatnám a gépet, lassan jegyzetelek és csúnya az írásom.
Én A4-es lapokat használok, szemeszter végén pedig be lehet spirálozni. Van, hogy egy füzet egyébként nem telne be, de van, mikor egy félév alatt egy tárgyból 300 oldalt is ír az ember.
Szerintem ez a legpraktikusabb, de mindenki úgy csinálja, ahogy szereti/megszokta.
Laptopot ritkán használnak. Ahova én járok, nagyon sok ábrát készítünk, képleteket, levezetéseket írunk.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!