Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Az orvosok sok felesleges...

Az orvosok sok felesleges dolgot tanulnak?

Figyelt kérdés
Közösségi médiában egyre gyakrabban lehet olvasni olyanokat,hogy a mérnököknek meg a közgazdászok ám felesleges olyan sok matek a felét sem fogja használni meg amúgy is a gépe elvégzi helyette a matekot. De egyre többet olvasni arról is ,hogy az orvosoknak is sok baromságot tanítanak és a felét sem használják . Ez igaz?
2023. ápr. 27. 14:10
 1/5 Revolúcióbiológus válasza:
24%

Senki nem tanul felesleges dolgokat. Minek örülnél jobban:

1) ha az orvos, mérnök vagy informatikus elsajátítana egy csomó dolgot aminek csak töredékét fogja használni

2) vagy annak ha csak a feltétlen szükséges tudást tanulná meg, majd egyszer csak pályafutása alatt kiderül, hogy nincs tisztában egy aprósággal - ami esetleg nem is feltétlen az ő szakterülete - és e miatt végzetes hibát követ el?

Létezik olyan képzés ahol csak a gyakorlatias dolgokat sajátítják el, de annak a neve általában szakképzés és valószínűleg jobban preferálnád, ha egy diplomás orvos műtene meg, mint ha egy OKJ-s.

2023. ápr. 27. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Igen, voltak dolgok, amiket a étköznapi gyakorlat szempontjából nem hasznosítunk, de a képzés úgy van felépítve, hogy kialakuljon bennünk egy logikus gondolkodás, lássuk az ok-okozati összefüggéseket makro-és mikroszkóposan is. Én például a covid és a védőoltással kapcsolatos hisztériát az által tudtam megérteni, hogy felidéztem a molekuláris sejtbiológiai és immunológiai ismereteimet, pedig akkor őszintén azt gondoltam, hogy ennél feleslegesebbel nem is lehetne elütni az időt.
2023. ápr. 27. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
95%

Nem tanulnak sok felesleges dolgot az orvosok. Csak a megtanult dolgok egy részét ritkán használják.


Nagyon nagy divat azt mondani hogy az iskolákban sok felesleges dolgot tanítanak. Nem lehet csak az tanulni amit 100%-ban hasznosítunk a munkában. Vagy ha igen akkor az általános iskolás matektanáromnak a matekot csak a nyolcadikos anyag végéig kell tudnia?

2023. ápr. 27. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 NTBS ***** válasza:
90%
Nem tanulnak felesleges dolgokat.
2023. ápr. 27. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
0%
Szinte csak azt tanulnak. A komoly, használható tárgyak ott kezdődnek hogy szerepel a nevükben vagy a "Programozás" szó vagy a "mesterséges intelligencia" esetleg "kvantum".
2023. ápr. 27. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!