Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Esti gimiben miért vannak...

Esti gimiben miért vannak felesleges tantárgyak?

Figyelt kérdés
Ma mentem beiratkozni esti gimibe (11. osztályba), és nagyon meglepődtem, amikor elmondták, hogy ott is minden tantárgyat tanulni kell. Rajzot is, fizikát is, mindent. Én úgy tudtam, hogy ott csak a kötelező érettségi tantárgyakat, meg egy választott tantárgyat tanítanak heti 2x4 órában. Legalábbis a weboldalról ez jött le. Ez mindenhol így van, vagy van olyan, ahol nem kell a felesleges tárgyakat tanulni?

2022. aug. 22. 14:27
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Sajnos mert ilyen merev az oktatási rendszer. Nálunk estin rajz meg tesi ugyan nem volt, de művtöri, etika, infó, minden.
2022. aug. 22. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
És mennyire kérték számon ezekből a tantárgyakból?
2022. aug. 22. 18:11
 3/6 anonim ***** válasza:
91%
Informatikából olyan tanárunk volt, akinél kb semmit nem kellett csinálni, órára sem volt kötelező bemenni, beadandókat kellett leadni. Művtörin ugyanez. Etikát nem tudom, mert én 12.-ben mentem, az pedig 11.-ben volt. Fizikából szintén beadandókat kért a tanár, egyszer volt egy kisebb vizsga, de nagyon lazán osztályozott.
2022. aug. 22. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
74%
Mert ez gimnázium, itt mindent rendesen tanulni kell. Technikumban lenne a helyed.
2022. aug. 22. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Vannak (igaz nagyon kevesen), akik esti gimiből szeretnének továbbmenni egyetemre, ahová kell pl. a fizika, vagy az infó.

De egyébként szerintem is felesleges, meg a tanárok sem veszik komolyan érthetően.

2022. aug. 27. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
90%
Kellenek a jegyek minden tárgyól, ezért van minden tárgyból óra. De semmi vész, ami neked igazából nem kell, azt nem is veszik nálad komolyan.
2022. aug. 27. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!