Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Bekerülhetek úgy Budapesti...

Bekerülhetek úgy Budapesti ELTE kollégiumba, hogy pesti vagyok, csak nincs saját lakásom?

Figyelt kérdés

2023. márc. 28. 15:37
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Nem. Szinte kizárt. A lakóhely távolsága adja a pontok felét. És ez nem is lenne igazságos, te ott laksz a városban, valaki az ország másik felén, miért akarnád elvenni a helyét? Egyébként egyáltalán nem olyan álom, egy kis szobában élni. Hárman vagy többen. Én is csak aludni járok be, mert megőrülnék, s inkább a könyvtárban ülök zárásig.
2023. márc. 28. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Szakkollégiumba bekerülhetsz.
2023. márc. 28. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

Megnyugtatásként mondom, hogy a legtöbb fiatal embernek nem csak Budapesten, de máshol sincs saját lakása :D

Egy győri ismerősömet azért utasították el a covid idején, mert túl közel lakik Budapesthez, de előtte is probléma volt, hogy megkapja a helyet, csak mivel nagyon jól tanult, megadták neki. Kizárt dolog helyi lakosként kollégiumi helyet kapni. A szakkollégiumokba jelentkezhetsz, de ehhez annyit tennék hozzá, hogy a szakkollégiumnál másodlagos dolog az alvás, ott alapvetően belső képzések folynak, sokan úgy szakkolisok, hogy nincs amúgy szobájuk, mert ott is elsősorban a vidékieknek tartják fent az alvóhelyeket, viszont mivel azoknál kevesebb az ember, nagyobb esélyed van budapestiként szobát kapni. Csak a szakkollégiumi felvételinél nézik, hogy milyen vagy, milyen eredményeid vannak, milyen várható eredményeid lesznek, szóval ha most leszel elsőéves, és épp, hogy bekerültél a szakra, gimiben semmi különöset nem csináltál, akkor a szakkollégiumra is kicsi az esély, hogy összejön - ottalvós verzióban különösen. De a kollégium sincs ingyen, én inkább akkor már albérletet javasolnék saját szobával, 3-4 emberrel, felosztva az albérleti díjat. Ott csak a másik 2+ emberrel osztozol a fürdőszobán, és jó esetben van egy saját szobád. A kollégium nem hotel. Én amelyikben jártam, ott a folyosón volt egy vagy két darab női-férfi fürdőszoba, kb. 20 emberre, az egy darab konyha állapotát meg nem is kell részleteznem, már vártamm, mikor fog valahol egy csótány kiugrani, arról nem beszélve, hogy olykor felüti a fejét az ágyi poloska is 1-1 kollégiumban, mint probléma. Egy szobában meg három ágy volt. Lehetetlen volt a szobában este lámpa mellett tanulni, főleg, ha akármelyik szobatárs koránfekvős volt.

2023. márc. 28. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

Mivel a távolságra pontot nem kapnál, így nagyjából az kéne, hogy 10-en lakjatok együtt, egy minimálbéren osztozva (vagyis kb. havonta fejenként 25 forintból), de legyen a 10 főben tanuló/munkanélküli/fogyatékkal élő stb. is. És ha nem gólya vagy, akkor jó tanulmányi eredmény, mert utána az is számít.


De inkább otthonról járj be, ahol tudsz élni, mert mondom, egyáltalán nem buli éveket úgy lehúzni, hogy nincs 5 percre egy saját tered, nem tudsz felhívni egy barátot, nem tudsz rendesen aludni, mert a másiknak teljesen más a napirendje és nem tud több fő mindenkihez alkalmazkodni, plusz le vagy korlátozva, a neten se engednek akármit, főzni se lehet úgy, mert általában kritikán aluli a körülmény és szabad konyhát se találni igazán. A ruhamosás is kb. lehetetlen, mivel mindennap elromlik a mosógép. A tűzriszató mindenre beindul, még a kotygós kávé gőzölgésére is. Fantasztikus, mikor valaki hajnali 3-kor wc-zés után illatosító akar fújni és riaszt a rendszer. Heti 3-szor is megy a buli, szóval el kell viselni, hogy hajnalig szól a zene és a folyosón részegek üvöltenek. Sorolhatnám. Én már rég mentem volna alérletbe barátokkal, csak most nem tudom megengedni ilyen áraknál. Inkább lakj a szülőkkel, ott legalább van valami magánszférád. Mert tanulni se lehet olyan kiemelkedően kollégiumban. Évek óta élek benne, hidd el, addig volt jobb, míg a covid alatt egyedül voltam a szobában.

2023. márc. 28. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Kiemelt a gyámügy a szüleimtől, és ahogy 18 leszek vilagnak leszek eresztve szoval ez nem megoldas..
2023. márc. 28. 18:34
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
Ez más helyzet. És hova vagy bejelentve állandóra? Miért vettek el? Nincs lehetőséged utána visszamenni?
2023. márc. 28. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Nem tudom nektek milyen élményeitek vannak a koliról, de nekem egyálltalán nem ez a tapasztalatom.


Ketten lakunk egy szobában, folyósóként van egy tiszta szoba és egy tiszta konyha. Kéthetente van buli, de ha nem a bulihely felett laksz akkor simán el lehet viselni. Ha meg egyedül akarsz lenni egy kicsit, akkor lefoglalsz egy társalgót és ott tudsz egyedül lenni.

2023. márc. 28. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

Nem, nem szeretnek visszamenni.


Nem szeretnek gyakorin okokat sem feltarni

Az allando lakcimem jelenleg Buda de nem csaladba fogadtak, csupan amig 18 nem leszek tetot a fejem fole, es nem szeretnek a nyakukon maradni.

2023. márc. 28. 20:06
 9/12 anonim ***** válasza:

Én mondjuk ilyen esetben a gyámügyet kérdezném meg, lehet, hogy kapnál erre pontot akár a kollégiumi felvételinél, talán egy biztos helyet is. A kinézett egyetem szociális osztályát is érdemes megkérdezni, mivel a helyzeted nem átlagos.

Viszont, nyárra bezárnak a kollégiumok a vizsgaidőszak után, én legalábbis úgy tudom, hogy nem lehet ott maradni. Illetve, állandóan pályázni kell a helyre is. Én a helyedben megpróbálnék a kijelölt családoddal beszélni, hogy az egyetemi éveidre ottmaradhatnál-e, annak fejében, hogy beszállsz a rezsibe. Egyetem mellett vállalhatsz diákmunkát. Igazából, ez lenne a legegyszerűbb és legjobb megoldás számodra. Lehet, hogy kiszolgáltatottnak érzed így magad, de tedd magad függővé még pár évre, ha cserébe egy nyugis és biztos helyed van.

2023. márc. 28. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Dehogynem lehet maradni, nyárra is lehet hiszen ott lakok. Eltén a lakbér dupláját kell fizetni nyáron. Egyébként igen, jól mondják ha szakkolis vagy, pestiként benn lakhatsz, van szakkolis pesti társam aki benn lakik. De erre ne pályázz, a szakkoli kemény szakmai, közösségi elvekre alapoz és tehetséggondozó intézmény. Ha a cv-dben nem is, de a harmadik fordulós elbeszélgetésen úgyis kibukna hogy semmi célod a szakkolival csak bennlakás. Volt már ilyen, őt se vették fel
2023. ápr. 10. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!