Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Megéri kihagyni egy évet...

Megéri kihagyni egy évet érettségi után, akkor is, ha felvettek az egyetemre (orvosi)?

Figyelt kérdés

Orvosira készülök, és erősen gondolkodok a fentieken. Az elmúlt két évben törekedtem a maximalizmusra, ami rendesen padlóra tett.

Az osztályommal nem igazán jövök ki a kezdetek óta, ezért is határoztam el magamat az orvosi iránt, hogy nem jöhetek ki innen vesztesen. (Vidéki vagyok, és Bp-re járok, teljesen más emberek...)

Viszont itthon vannak barátaim, akikkel nagyon jóban vagyok, és szomorú látni, hogy ameddig én a tanulásba menekülök, addig ők élvezik az életet.

Nem azt mondom, én vagyok most már a legjobb abban amit komolyan veszek, de nem érzem ezt így jónak. Azt mondják, hogy meglesz az eredménye, de én erre, hogy milyen áron.

Jó lenne begyógyítani a sebeket és foglalkozni végre magammal, ahelyett, hogy ignorálom azokat, mert most csak így tudok napról-napra teljesíteni. (12. oszt.)



2022. dec. 3. 22:02
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
100%
Első évben sok helyen nem lehet passzivval kezdeni, viszont ez megoldható azzal ha nem mész el beiratkozni. Ebben az esetben azonban jövőre újra felvételizned kell, ami gyanítom nem jelentene gondot mivel szorgalmadból adódóan valószínűleg bőven elég pontod lesz az orvosira.Viszont... Saját tapasztalatból mondom, hogy CSAK akkor menj orvosira ha 100% ig biztos vagy benne, hogy ezt szeretnéd csinálni és főként a hivatástudat nem pedig az elismerés vonz.
2022. dec. 5. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 A kérdező kommentje:
Az a baj, hogy jövőre megváltozik a követelményrendszer... Kimenő rendszerben vagyunk most, nem egyszerű helyzet.
2022. dec. 5. 16:33
 13/15 anonim ***** válasza:
58%
Egyértelműen kezdd el. Jövőre nem biztos, hogy bekerülsz. Vagy jelentkezz be és passziváltass egy félévet vagy két félévet. De ez nagyon nem ajánlatos, mert simán benne lehet a pakliban, hogy csúszni fogsz és szükséged lesz majd azokra a passzív félévekre (amiket ugye csak 2x lehet felhasználni).
2022. dec. 8. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
100%
Nem csak 2x lehet felhasználni, hanem csak 2 egymás követő féléve lehet passzív. Ha 2 passzív félév után van 1 aktív féléve, akkor passzíválhat ugyanúgy. Viszont az első félévben csak nagyon indokolt esetben lehet passzíválni.
2022. dec. 11. 03:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:

Egyetemtől függ, hogy lehet-e passziváltatni. Sok helyen csak nagyon indokolt esetben engedélyezik, máshol indoklás nélkül is van rá lehetőség. Először ezt lenne jó megérdeklődni, ha nem találsz róla infót neten, akkor írj a tanulmányi osztálynak! Jövőre orvosira kelleni fog szóbeli elbeszélgetés is, ha jól tudom, szóval már csak ezért se biztos, hogy jó ötlet a passziváltatás most.


Viszont.

"Az osztályommal nem igazán jövök ki a kezdetek óta, ezért is határoztam el magamat az orvosi iránt, hogy nem jöhetek ki innen vesztesen."

Csak azért mennél orvosira, hogy elmondhasd, hogy bekerültél és orvosis vagy...? Lentebb is írtad, hogy az elismerés miatt választottad ezt. Nem a legjobb motiváció, nemcsak az orvosi esetében, hanem gyakorlatilag bármelyik foglalkozásnál, ami emberekkel foglalkozik. Sokszor a hivatástudat miatt csinálod tovább, átsegít egy nehéz vizsgán, nehéz féléven, motiválatlan időszakon...


Azóta mi a helyzet? Jelentkeztél végül? Vagy más szakot választottál?

2023. jún. 24. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!