Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Megéri kihagyni egy évet...

Megéri kihagyni egy évet érettségi után, akkor is, ha felvettek az egyetemre (orvosi)?

Figyelt kérdés

Orvosira készülök, és erősen gondolkodok a fentieken. Az elmúlt két évben törekedtem a maximalizmusra, ami rendesen padlóra tett.

Az osztályommal nem igazán jövök ki a kezdetek óta, ezért is határoztam el magamat az orvosi iránt, hogy nem jöhetek ki innen vesztesen. (Vidéki vagyok, és Bp-re járok, teljesen más emberek...)

Viszont itthon vannak barátaim, akikkel nagyon jóban vagyok, és szomorú látni, hogy ameddig én a tanulásba menekülök, addig ők élvezik az életet.

Nem azt mondom, én vagyok most már a legjobb abban amit komolyan veszek, de nem érzem ezt így jónak. Azt mondják, hogy meglesz az eredménye, de én erre, hogy milyen áron.

Jó lenne begyógyítani a sebeket és foglalkozni végre magammal, ahelyett, hogy ignorálom azokat, mert most csak így tudok napról-napra teljesíteni. (12. oszt.)



2022. dec. 3. 22:02
1 2
 1/15 A kérdező kommentje:
Lehet ez az emberek témába inkább beleillett volna most nézve.:D
2022. dec. 3. 22:07
 2/15 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem nem. Kihagyni akkor éri meg, ha nem tudod mit szeretnél.

Vagyis a leírtak alapján igen, rádférne a lazítás, de kicsit úgy érzem, hogy hamar otthagynád az orvosit, ha egyáltalán belekezdenél a kihagyás után. Az ugye szintekkel nehezebb és stresszesebb. Nem biztos, hogy ez való neked, ha már ez nagy ár. Megértem, én se mentem orvosira. Csak gondold át a motivációdat. Miért orvosi? Presztízs vagy hivatás?

2022. dec. 3. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:
Az elismerés főként.
2022. dec. 3. 22:22
 4/15 anonim ***** válasza:
100%

Én is ugyanígy éreztem anno, és bennem is megfordult hogy kihagyom az érettségi utáni évet. Végül nem tettem, felvettek orvsira és el is kezdtem. Ha tényleg ez a celod, úgy is szeretni és csinálni fogod, ha sok lemondással jár. Én pl látom hogy a szaktársaim is sokat tanulnak, ez motivál (divat lett insta storyba anatómia tanulós képeket posztolni…verseny ki tudja művészibben megörökíteni a tanulós csendéletét xd) és valahogy már nem tud érdekelni hogy a volt osztálytársaimnak meg mennyivel több a szabadidiejük. Bár néha irigylem őket, de szem előtt tartom a saját celomat, miért is vagyok az egyetemen.

Ha kihagysz egy évet, baromi nehéz lesz visszarázódni a tanulásba. Nekem még a nyári szünet után is nehéz volt.

2022. dec. 3. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:
Kiegészítve a kérdést: Lehet egyáltalán kihagyni évet, úgy hogy felvettek egyetemre?
2022. dec. 3. 22:59
 6/15 anonim ***** válasza:
100%

Nem mindenhol lehet, de előfordul. Egyetemfüggő, nem tudom hogy van az orvosin.

Passziváltatás, passzív félév, ilyen kulcsszavaknak nézz utána

2022. dec. 3. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
84%
Első félévet csak nagyon indokolt esetben lehet passzíválni
2022. dec. 4. 06:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
34%

Szia, szerintem siman kihagyhatsz egy evet, ezt sajat tapasztalatbol mondom. En a kihagyott evemben dolgoztam, de csak heti 3/4 fel napot vagyis napi 3/4 orat. Vagyis nem untam magam. Emellett volt idom pihenni, osszpontositani.

En nagyon nem bantam meg, sot meg kifejezetten ajanlom is

2022. dec. 4. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem nem éri meg. Elszoksz a tanulástól, és nehezebb lesz visszarázódni. Amíg lendületben vagy, szerintem addig csináld.
2022. dec. 4. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%

Őszintén szólva, ha fő motiválóerőd az elismerés, akkor szerintem nem éri meg az orvosi. Elképesztő nagy lemondásokkal jár és hatalmas hivatástudat kell, hogy ne roppanj össze a hat év alatt. Lakótársam is odajárt, még a szórakozásuk is az volt, hogy iszogatva együtt tanulták a latint és az anatómiát :D


A legjobbakat kívánom neked! A középiskola nekem sem sült a legjobban, de maga az egyetem rengeteget változtatott rajtam pozitív értelemben.

2022. dec. 4. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!