Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Emelt szintű szóbeli érettségi...

Emelt szintű szóbeli érettségi sorrend?

Figyelt kérdés
Sziasztok. Mit tudtok arról, hogy szóbeli érettségin a behívás/felelés sorrendje megegyezik-e azzal, amilyen sorszámot az ember az írásbelin kapott? Nekem 1. volt az azonosítószámom októberben, és kíváncsi lennék, hogy ez azt jelenti-e, hogy én leszek a jövő héten az első felelő. Vagy ennek nincs köze egymáshoz? Köszi, ha valaki meg tudja válaszolni.

#érettségi #szóbeli #behívási sorrend
2022. nov. 4. 12:20
1 2 3 4 5
 11/48 A kérdező kommentje:

#6 De igen, egy kicsit beszélgetek a tanárommal, persze. Csak ez sajnos úgy tűnik, hogy nem elég. De mindegy most már, majd lesz valami. 🙃

Sok sikert a magyarhoz! Ügyes leszel!

2022. nov. 6. 20:40
 12/48 anonim ***** válasza:
Köszönöm szépen, neked is sok sikert:) Biztos megoldod majd!
2022. nov. 7. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/48 anonim ***** válasza:

"Próbálj alkudozni, hogy te legyél az utolsó a csoportból"

Kivel? Mikor? Hol? :DDD

Ilyen nincs.

Angolból csak egyet hívnak be egyszerre a terembe (ha többet is odarendeltek 8-ra, az azért van, hogy ne kelljen várnia a bizottságnak akkor sem, ha a névsorban az első vonata késik vagy ilyesmi), és olyan sorrendben, ahogy a vizsgalapon szerepelnek a nevek. Ennyi. Nincs alkudozás meg variálás. :D

2022. nov. 7. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/48 A kérdező kommentje:
#13 ma voltam írásbeli betekintésen a vizsgaszervező iskolában, és ott is feltettem ezt a kérdést. Azt mondták, hogy 3 embert fognak egyszerre behívni. Na de nemsokára megtudom, mi az igazság. 🙂
2022. nov. 7. 23:04
 15/48 anonim ***** válasza:

Oké, az lehet, hogy be is hívják mind a hármat, de mindegy, mert felelni akkor is az adott sorrendben fognak, nem lesz alkudozás. :)

Egyébként így nem igazán igazságos akkor, mert ha a második meg a harmadik (negyedik, ötödik, stb.) már hamarabb bent ülhet a teremben, szokhatja a hangulatot, az akusztikát, a tanárok kiejtését, stb., a nap első vizsgázója viszont nem, az valahol eleve kiszúrás vele.

2022. nov. 8. 06:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/48 anonim ***** válasza:
100%
Egyébként igen, egyetértek ezzel. A többieknek lesz ideje ráhangolódni a nyelvre, az első vizsgázónak esélye sincs erre.
2022. nov. 8. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/48 anonim ***** válasza:
#13, ezek szerint te még nem találkoztál ilyennel, és feltehetően ebből vontad le a következtetést, hogy amit te nem láttál, az nincs is. :-) Ezen nem szeretnék veled vitatkozni.
2022. nov. 8. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/48 A kérdező kommentje:
Kérlek, ne bántsátok egymást! Mindenkinek köszönöm a választ ❤
2022. nov. 8. 10:37
 19/48 anonim ***** válasza:

"amit te nem láttál, az nincs is"

Ha szabályosan folyik a vizsgáztatás, akkor nincs, arra akartam utalni.

Amúgy persze bármi előfordulhat, de legalábbis nem jellemző, úgyhogy nem érdemes arra számítani, hogy majd alkudozni lehet.

2022. nov. 8. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/48 anonim ***** válasza:
Kérdező, csütörtökön mész szóbelizni?
2022. nov. 8. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!