Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Jó ötletnek tartjátok ezt a...

Jó ötletnek tartjátok ezt a tanítási módszert? (11. osztály)

Figyelt kérdés
Az angol tanárunk azt találta ki, hogy félévente választanunk kell egy témát (sport, honfoglalás, bármi) és azt feldolgozni esszé és prezentáció formájában. Közben haladunk a könyvvel is, tehát ez csak házi. Nekem ezzel az a problémám, hogy hiába érdekelnek engem nagyon a feketelyukak, ez a kutatómunka nem ad olyan szókincset, amit mondjuk egy nyelvvizsgán, vagy később a munkámban hasznosítani tudnék. Ebből a szempontból sokkal szívesebben írnék inkább házit, és rögzíteném be vele a nyelvtant, vagy a ténylegesen fontos szavakat. Mindenesetre szívesen veszek minden érvet és ellenérvet a témában.

2022. szept. 12. 21:11
A kérdező szavazást indított:
Jó ötletnek tartom
Az elképzelés jó, a kivitelezéssel nem értek egyet
Rossz ötletnek tartom
24 szavazat
 1/6 anonim ***** válasza:
94%

Az, hogy idegen nyelven olvasol utána, és prezentálsz belőle, mindenképp fejleszti a nyelvi készségeidet, akármilyen témát is választasz.


Nyilván nem muszáj a fekete lyukakról előadni.

2022. szept. 12. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
92%
Jónak tartom. Nagyon sok szót tanultam meg úgy, hogy engem érdeklő témákban olvastam és néztem videókat, ezzel együtt nyelvtani szabályok is rögzültek (bár inkább "érzésre"). Sok angol tanárom volt, de kevés volt közölük tényleg jó (szám szerint kettő a nyolcból), mégis ötös lett az érettségim és kb nulla készüléssel tettem le a nyelvvizsgát. Belső motivációm volt az angol nyelvű dolgokkal kapcsolatban, így rögzült is sok minden.
2022. szept. 12. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
92%
Valassz olyan témát ami a céljaidnak megfelel...
2022. szept. 12. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
90%

Hát akkor ne a fekete lyukakról írj, te kis butus... :)

Mondjuk utazás, hobbi, film és a felajánlott sport.

Ezek a témák nyelvvizsgán is felmerülhetnek.

A lényeg, hogy olyat válassz ami hétköznapibb, mint a fekete lyukak.

2022. szept. 12. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
88%

Én is jónak tartom. Mindig is a projekt jellegű feladatokat preferáltam, azzal lehet a legtöbbet tanulni, ha adódik a megvalósítás során egy csomó probléma meg kérdés, amikre megtalálod magadtól a megoldást. Tárgytól függetlenül az egyik leghasznosabb dolog szerintem, ha tanulásról van szó.


És az is nagyon pozitív, hogy a nagy képet akarja nektek megmutatni a tanár. Számomra mindig fárasztó és demotiváló volt, mikor a részletekben elvesztünk és a 60 féle köszönéssel meg igeidővel pöcsöltünk. Én is tanítok (nem nyelveket), és inkább arra törekszem, hogy a diákjaim, akiket korrepetálok, lássák egy nagyobb egészet, akkor is ha nem teljesen értik, mi történik. Nyúljanak bele egy kész dolog működésébe, nézzék meg, próbálják ki, értsék meg. Utána elemeire szedjük és újra összerakjuk együtt, de szerintem fontos az, hogy egy diák egy praktikus, világos, gyakorlatias célt lásson maga előtt. Egy kézzel fogható eredményt.

2022. szept. 12. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
13%

Én rossz ötletnek tartom, mert az életben kvára nem lesz szükséged a Honfoglalás c. témakörre, meg esszékre...!


Inkább valós szituációkat kellene gyakoroltatni, élő beszédet, sok beszélgetést és praktikus kommunikációt élő szóban, aminek ténylegesen hasznát veszi /venné a delikvens és nem hlyeségekre pazarolni a drága időt!

2022. szept. 12. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!