Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Ilyen nehéz az egyetem?

Ilyen nehéz az egyetem?

Figyelt kérdés
Töri szakra jelentkeztem, érdekel is maga a történelem, de annyi szakirodalom van, amit kötelezően el kell olvasni, s valami irtózatosan szárazak is az olvasnivalók. Vagy nem kötelező az összes szakirodalmat elolvasni? Egy tárgyhoz vagy 10 db könyv társul. Az emelt töri ehhez képest sehol sincs. Nem az olvasással van gond, de kb minden időm elmenne, ha az összes könyvet elolvasnám. Elbizonytalanodtam, nem is kicsit.
2022. szept. 6. 18:30
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
93%
túl lehet élni, de én a helyedben még addig menekülnék valami nem éhenhalós szakma felé amíg még lehet
2022. szept. 6. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 A kérdező kommentje:
Hátha valami konkrétumot is elmondanak, ha nem, azért tényleg nem fogok megszakadni. Az egyik tárgyból 15 db kötelező, s ez csak 1 tárgy. Nem tudom... Már elkezdtem tanulgatni, de szerintem erre évek se lennének elegendők, nemhogy 3 hónap.
2022. szept. 6. 18:36
 3/22 anonim ***** válasza:
92%
Nekem is van olyan ismerősöm, aki töri szakon van. Sokat kell tanulni, és igen, sok és nehéz is az olvasnivaló, nem egy sétagalopp. Őszintén, nem is csoda, ha elbizonytalanodtál. Mármint, sokat kell tanulni, és mire fel? Mármint, ha legalább megérné végigvinni a szakot, mert utána jól keresnél, akkor más lenne a helyzet, de így... nem éri meg, az a baj.
2022. szept. 6. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 A kérdező kommentje:
Hát, nem tudom. Csak ilyen 1-2 hét múlva milyen gáz lenne már otthagyni.
2022. szept. 6. 19:23
 5/22 anonim ***** válasza:
79%

Máshol sem könnyebb, nekem anno a gimnáziumi osztályomból ment mindenki sokfelé egyetemre, sokat találkozunk még azóta is és valahogy mindenki mindig a saját szakát találja a legnehezebbnek.


Az egyetem ilyen, keményen megizzasztanak, hogy legyen lemorzsolódás és tényleg az maradjon ott akit érdekel is és hajlandó alázattal és szorgalommal hozzáállni, akik csak találomra beírnak valamit mert hát egy diploma azért csak kéne, na azok szoktak kiesni első félévben.


Én műszaki, mérnöki vonalon tanulok és itt is van / volt olyan tárgy ( például a Geológia, Geodézia ) ahol embertelen mennyiségű nyers, szakmai anyagot kell elolvasni, és akkor ezeknek még ott a gyakorlati része ahol sokszor szabadidődben is be kellett menni gyakorolni hogy meglegyen a gyak. A matekról és műszaki tárgyakról meg nem is beszélek, ott szakirodalom nincs túl sok kiadva, csak kőkemény darálás és gyakorlás ezerrel, hogy álmodból felkelve is tudj szilárd testre erővektorokat számolni.


Én azt mondom próbáld meg, még nem tudod milyenek lesznek a ZH-k és hogy mennyit / milyen keményen kérnek számon, az első félév alatt abbahagyott képzést még nem kell visszafizetni.

2022. szept. 6. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
100%

Az egyetem ilyen, nem csak közhely az, hogy első félévben a vizsgákra kb annyit kell tanulnod, mint korábban az érettségire összesen.


"minden időd elmenne" igen, az egyetem egész emberes meló, főleg, ha rendesen tanulsz és jó jegyekre pályázol. Később, ha felveszed a ritmust, jobb lesz.

2022. szept. 6. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 A kérdező kommentje:
Lehet a technikájára kell rájönnöm. Majd beszélek felsőbb évesekkel hátha vannak rövidített jegyzetek. Mert így tényleg durva. Amúgy bocsánat, elírtam, töri-föci tanári, a föci nem is tűnik annyira vészesnek.
2022. szept. 6. 19:45
 8/22 A kérdező kommentje:
6. Igen, sőt. Sokkal több egy tárgy anyaga, mint az egész érettségié.
2022. szept. 6. 19:47
 9/22 anonim ***** válasza:
89%

Mellékletként küldök egy középkor szigorlat követelményt, ez 2.évben vár rád. És ez csak az egyik fele (az egyetemes), ugyanazon a napon tudod kell ennek a magyar részét is:

[link]


Annyira reménytelen a tanári helyzet, és még szét is szivatnak..amúgy a 4.évre már mindenki megbánja, hogy maradt, csak akkor már túl késő.

üdv, egy végzős német-töris

2022. szept. 6. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 A kérdező kommentje:
Hát, ez szomorú. Mondjuk az vigasztal, valamennyire, hogy a 2-es a legtöbb tanárnál 40%-tól meg van. Azért olyan könnyen nem adom fel, akinél 10 könyv van kötelezőként feltüntetve, azzal még órám se volt. Belenéztem egy-két könyvbe, olvasható, de lehet, hogy szelektálni fogom, gondolom nem fogják a-tól z-ig kérni mindet, azért 15-20 ezer tömény oldal kicsit húzós 3 hónap alatt.
2022. szept. 6. 21:44
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!