Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Most akkor, hogy is van ez a...

Most akkor, hogy is van ez a magántanulói kérelem?

Figyelt kérdés

Minden reggel rám jön a sírógörcs, ennek következtében hányok és rosszul veszem a levegőt. Nagyon nehéz beilleszkednem az új iskolámba és szerettem volna magántanuló lenni. Az osztályfőnök azt mondta, hogy ezt csak komoly betegség esetén lehet kérvényezni. Ezek szerint ez nem komoly indok? Vagy mit kellene csinálnom? Valami papírt mondta, hogy be kell adni, pszchiológiai betegségről, vagy mi.. nem értettem ezt az egész dolgot.

A másik meg, én úgy tudtam, hogy nem kell semmilyen indok a magántanulásra, hogy az veszi igénybe aki szeretné.

Kérem segítsen valaki, nem fogom tudni végigjárni ezt az iskolát 4 éven keresztül :S


2010. szept. 21. 10:29
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
85%

Kedves Kérdező!


Küldtem neked egy e-mailt! Megkaptad?

2010. nov. 10. 06:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 A kérdező kommentje:

megkaptam és válaszoltam!

köszi

2010. nov. 10. 08:32
 13/15 anonim ***** válasza:
100%

Végső esetben még ezt tudom javasolni!


Főoldalra ajánlom!

Oktatási Jogok Biztosának Hivatala


A biztos elősegíti az oktatás résztvevőit (tanárokat, diákokat, oktatókat, hallgatókat stb.) illetve azok közösségeit megillető, oktatással kapcsolatos állampolgári jogok érvényesítését, működése során kizárólag az oktatási miniszternek tartozik felelősséggel. Egyedi ügyben az oktatás bármely résztvevője (tanuló, szülő, pedagógus, hallgató, kutató, oktató, valamint ezek közösségei) panaszt emelhet, amennyiben úgy véli, hogy jogait sérelem érte, illetve jogsérelem veszélye áll fenn. Akkor lehet hozá fordulni, ha a rendelkezésre álló jogorvoslati lehetőségeket - a bírósági eljárás kivételével- már kimerítettük, és ha a sérelmezett határozat vagy intézkedés nem régebbi egy évesnél, ha egy határozat, intézkedés, illetve ezek hiánya oktatási jogokat sért, illetve a jogsérelem közvetlen veszélyét idézi elő, az oktatásban résztvevők közösségeinek (pl. diákönkormányzat, iskolaszék, tanári kar) jogai az egyéni jogsérelmekkel azonos védelemben részesülnek.


Elérhetőség: 1055- Budapest, Szalay u. 10-14.

Telefon/fax: (06-1) 473-7097, 332-6727

e-mail: oktatasi.biztos@om.hu

2010. nov. 12. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
100%

Az Oktatási Jogok Biztosának Hivatalában mondta egy jogász hölgy: "Az iskola igazgatója NEM tagadhatja meg a magántanulói kérelmet ha a szülő és a gyerek is ezt szeretné. Ha megtagadja akkor kell a területileg illetékes jegyzőhöz fordulni. Ha a jegyző is megtagadja AKKOR már írásban benyújthatjátok a panaszt ide az Oktatási Jogok Bizottságának Hivatalához.

Ehhez a jegyzőtől kell kérni egy írásos nyilatkozatot arról, hogy ő megtagadta a magántanulói státusz megadását. Ehhez alapból NINCS joga ugyanis az ALKOTMÁNY szerint elsősorban a szülő felel gyermeke oktatásáért,vagyis ha ő ezt kéri NEM lehet megtagadni, csak nagyon nyomós indokkal. "


Sok sikert :)

2010. nov. 12. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 A kérdező kommentje:

nagyon szépen köszönöm!

remélem most már tényleg alakulni fog valahogy a helyzet.

2010. nov. 12. 20:23
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!