Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Elutasíthatják így a magántanu...

Elutasíthatják így a magántanulói kérvényem?

Figyelt kérdés

Be szeretnénk adni egy magántanulói kérvényt, mert egészségügyi okokból rengeteget hiányzom, tavalyi évet ezért is kell most megismételnem, mert 370 órát hiányoztam tavaly, most éppen folyik a kivizsgálásom, szerencsére azon kívül, hogy ki kell venni a manduláimat semmi komolyat nem találtak, igazából csak azt, hogy pszihiátriai kezelés javasolt... Ez van ráírva a zárójelentésemre, meg az, hogy porckorongsérvem van.

Ha én most el is megyek a pszihiátriára, az még tuti, hogy egy fél év mire rendes eredményt kapok onnan, vagy diagnózist amit be tudok adni a kérvényemmel együtt indoklásként, fél év pedig rengeteg idő, addig simán meghiányzom a megengedett 30%-ot...

Ha pedig így lesz, automatikus évismétlés megint, ez pedig nem akarom.

Az orvosom nem állított ki papírt nekem arról, hogy javasolná a magántanulóságot, mert azt mondta először járjak a pszihiátriára, de ez nem jó a fent leírtak miatt.

Attól félek, hogy elutasítják a kérvényemet, mert az igazgató azt mondta az osztályfőnökömnek mikor rákérdezett, hogy mi lene, ha az lennék hogy nem örülne neki, mert nagyon sok magántanuló van az iskolában, de ha hozok orvostól papírt, akkor átgondolja.

De mivel nem kaptam meg a papírt, ezért csak simán a szülői kérvényt tudnám beadni a saját indoklásunkkal...

Ezt így el fogják akkor utasítani? Mit gondoltok mit tegyek? Októberig mindenféleképp el kéne intéznem, de nem tudom mit tegyek.

Illetve hogy zajlik ez, csak megírjuk a kérvényt h ez és ez a bajom, odamegyek az igazgatóhoz, odaadom és akkor Ő elbírálja?

Mit tudok csinálni, ha elutasítják?


Bocsánat a hosszú írásért és az esetleges helyesírási hibákért, de siettem, és nagyon fontos!

Remélem valaki tud segíteni...


16/L


2011. szept. 21. 17:15
 1/1 anonim ***** válasza:

Ő mondhatja, hogy átgondolja, de a közoktatási törvény szerint mindenkinek joga van magántanulónak lenni.

Az más kérdés, hogy egy magántanuló után kevesebb pénzt kap az iskola a fenntartótól, mint egy nyilvános tanuló után, holott esetleg több a költség (mivel külön kell vizsgáztatni, meg azért olykor foglalkozni vele), és ezt nem szeretik, ami érthető.

2011. szept. 21. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!