Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Most akkor, hogy is van ez a...

Most akkor, hogy is van ez a magántanulói kérelem?

Figyelt kérdés

Minden reggel rám jön a sírógörcs, ennek következtében hányok és rosszul veszem a levegőt. Nagyon nehéz beilleszkednem az új iskolámba és szerettem volna magántanuló lenni. Az osztályfőnök azt mondta, hogy ezt csak komoly betegség esetén lehet kérvényezni. Ezek szerint ez nem komoly indok? Vagy mit kellene csinálnom? Valami papírt mondta, hogy be kell adni, pszchiológiai betegségről, vagy mi.. nem értettem ezt az egész dolgot.

A másik meg, én úgy tudtam, hogy nem kell semmilyen indok a magántanulásra, hogy az veszi igénybe aki szeretné.

Kérem segítsen valaki, nem fogom tudni végigjárni ezt az iskolát 4 éven keresztül :S


2010. szept. 21. 10:29
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Én pont így voltam a dologgal, nekem is hányingerem volt már akkor, amikor iskolába kellett menni, persze ezt nem hitte el senki, mert azt gondolták, hogy csak színlelek...

Elvileg nekem sincs semmilyen papírom, pszichológiai betegségről, de nálam egy kicsit bonyolultabb volt a helyzet, mert én fogtam magam, én nem jártam be, amikor láttam, hogy hiába erőltetném, aztán megadták a magántanulóságot, de vigyázz, hogy félévkor is menj vizsgázni.

Hányadikos vagy?

2010. szept. 21. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:

9. most kezdtem a középsulit. ma reggel voltunk bent anyukámmal beszélni az osztályfőnökkel, azt mondta, hogy nincsen semmi bajom és ha nem járok iskolába akkor előszőr pénzbüntetést fognak küldeni majd el is vehetnek anyukámtól és intézetbe kerülök. na az utóbbit semmiféle képpen sem szeretném, de egyszerűen nem értik meg, hogy nem tudok beilleszkedni és reggel már eleve sírva kelek és hányom kell. rosszul veszem a levegőt és gyomorgörcsöm lesz. nekem is azt mondja az o.fő, hogy nem biztos abban, hogy nem csak megjátszom-e. nem tudom, hogy mi lesz holnap reggel, én nem tudok oda bemenni. mindenki azt mondja, hogy az eleje rossz és elfog múlni, megszokom az új helyet, új embereket, de én egyáltalán nem így érzem.

kérdés: ha papírokat kell szerezni ehhez, hogy igazoljam, akkor milyen orvoshoz kell fordulnom? háziorvos és ő ad beutalót kivizsgálásra?

2010. szept. 21. 11:14
 3/15 anonim ***** válasza:
100%
Arra nem gondolnak, hogy ha esetleg csak megjátszanád, annak is lehet valami komoly lelki oka? Normális ember csak úgy poénból biztos nem csinálna ilyet. Menj háziorvoshoz, valószínűleg elküld pszichológushoz vagy pszichiáterhez, ott majd megvizsgálnak, és ha szerencséd van, nem is kell magántanulónak lenned, hanem terápiával kezelhető a dolog.
2010. szept. 21. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
köszi az eddigi válaszokat. anyukámnak is mondani fogom, csak az a baj, hogy az osztályfőnök hatására már ő is kezd kételkedni bennem... :/
2010. szept. 21. 11:28
 5/15 anonim ***** válasza:
100%

Nem csoda ha az of kételkedik benned. Fogalmad sincs mennyi ilyen "kifogással" találkozott már a pályája során, szóval azért kezeli így a dolgot.

Szerintem kérj beutalót egy agyturkászhoz és terápiával küzd le ezt a "betegséget". Szerintem egyáltalán nem jó dolog, ha egy 14-15 éves magántanuló lesz, mivel kimarad egy csomó mindenből, és szociálisan is másképp fejlődik, hatással lesz a későbbi életére, ráadásul a magándiákokat kinézik.

2010. szept. 21. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%
Általánosba nem volt ilyen bajod? Mert ez nem normális dolog, pánikbetegség szerűek a tünetek.
2010. szept. 21. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%

csak orvosi papírral lehet!! de minden pszihomókus ír neked úgyis egyet. jó öreg iskolafóbia. azt mindíg bekajázzák. általánosban én is 3 éven át nyomtam így magántanulóként. persze a valóságban semmi bajom nem volt, csak szartam suliba menni. de aztán már belejöttem a sulibajárásba olyannyira, hogy már a második egyetememen küldöm.

24/F

2010. szept. 21. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:

általánosban nem volt bajom, igazság szerint nem is emlékszem ott az első napokra. őszintén én nem játszom meg, de valamiért ezek jönnek rám minden reggel.

megpróbálok majd beszélni a szüleimmel és elintézni ezeket a papírokat. habár, ahogy látom nem nagyon akarnak mellettem kiállni.. azt sem akarják, hogy magántanuló legyek.

2010. szept. 21. 20:16
 9/15 anonim ***** válasza:
100%

Kedves Kérdező!


Az ofőd vagy hazudik vagy nem ismeri a szabályokat!


Az, hogy 18 év a tanköteles korhatár az nem azt jelenti, hogy 18 éves korig "mindenkinek" kötelező iskolába járni! NEM! Csak a 8 általános elvégzése az ami MINDENKINEK kötelező! Aki azt elvégzi normál időben vagyis 14 évesen, annak a tankötelezettség elvileg megszűnt.


Az, hogy a tankötelezettség 18 évnél van meghatározva az csak olyan szempontból számít, hogy nem mindenki végzi el normál időben a 8 általánost. Tehát ha pl 14 évesen még csak 7 vagy 6 osztályt (vagy még kevesebbet) végzett el, akkor 14 évesen még nem mondhatja azt, hogy "kösz ennyi elég" mert 18 éves korig köteles még próbálkozni! De ez CSAK AZ ÁLTALÁNOS ISKOLA ELVÉGZÉSÉRE VONATKOZIK!


A gimnázium és semmi egyéb középiskola NEM kötelező oktatás!


Vagyis ez NEM IGAZ, hogy pénzbüntetést kaptok meg intézetbe kerülsz ha nem jársz gimnáziumba!!!!


CSAK a 8 általános elvégzése ami kötelező!!!! Csak AZT büntethetik aki azt nem végzi semmilyen módon!


Magántanuló bárki lehet! A szülő kérvényezheti! Nem igaz, hogy csak betegség esetén!!!

14 éven felüli általános iskolát ELVÉGZETT tanuló esetében már KIZÁRÓLAG A SZÜLŐ ÉS TE döntesz!

2010. nov. 8. 00:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:

00.56

Köszi a választ, de nekem teljesen mást mondanak. Itt gyakorin. nekem adtok igazat, de azóta felkerestük a jegyzőt aki ezt az egészet intézi. Az is szintén azt mondta, hogy magántanuló csak tartós betegséggel lehetek vagy ha sportoló vagyok stb.., 18 éves koromig kötelező tanulnom és ha nem teszem akkor intézetbe visznek. Most ott tartunk, hogy már lassan 2 hónapja nem mentem sehova, a jegyzővel 'kapcsolatban' vagyunk és minden áron másik iskolát akarnak nekem keresni. Bár azt senki sem fogja fel, hogy attól még mert másik iskolába küldenek ugyan úgy az lenne a helyzet mint a mostani iskolámmal. Fogalmam sincs, hogy mit fogok csinálni, de szerintem én ezt nem fogom bírni.

Minden esetre köszönöm a válaszokat, de ezek szerint mégsem így mennek a dolgok mint ahogy mi hittük.

2010. nov. 8. 09:38
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!