Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Egyetemisták! Mesélnétek kicsit?

Egyetemisták! Mesélnétek kicsit?

Figyelt kérdés
Arra lennék kíváncsi, hogy úgy globálisan milyen is egyetemre járni. Könnyű-e barátkozni, vannak-e jó bulik, minden nap vannak e órák (egy ismerősöm azt mondta nem, de ez olyan hihetetlennek hangzik), meg fogom e halni a tanulástól (bár tudom ez függ attól mit tanulok). Lényegében bármire kíváncsi vagyok szaktól függetlenül. Most érettségiztem, tehát szeptemberben kezdek (ha felvesznek bárhova is😅) és szeretnék képbe kerülni, hogy mi is vár rám

2022. jún. 26. 22:49
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
96%

Olyan mint bármilyen másik iskola. Bemész, tanulsz, ZH-t írsz (dolgozat), vizsgára tanulsz, vizsgázol, stb.

Annyi a nagy különbség, hogy itt felnőttek tanítanak felnőtteket, és senki nem fog seggberúgni, ha nem tanulsz. Mert ez nem kötelező már. Az egyetemre azért jár az ember, mert tanulni akar. Önszántából. (Persze, van akit a szülők kényszerítenek, de az más téma)

A meghalni a tanulástól már rossz hozzáállás. Tanulni akarsz? Akkor tanulni fogsz. Ha nem akarsz, akkor nem tanulsz. Te döntésed mit akarsz magadnak az életben, és azért mit teszel meg.


Ki miért megy egyetemre? Jó kérdés. Nem tudom. Van aki tényleg tanulni, van aki lébecol, aztán pofázik hogy milyen nehéz..

Én tanulni mentem.

Ez azt jelenti, hogy akkor nem is lehet barátkozni, nem is lehet bulizni? Dehogy is. Mindenből annyit csinálsz, ami neked jó. Megvannak a követelmények minden tárgyból, hogy mit kell teljesíteni ahhoz, hogy átmenj. Nekem jutott idő barátkozásra is, tanulásra is, és bulizásra is. De az első a tanulás volt, mert azért mentem egyetemre. Szóval ha ZH és buli közül kellett választani, egyértelműen a ZH-t válaszottam.


Döntsd el magadnak, hogy neked mit jelent majd az egyetem.

2022. jún. 26. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim válasza:
96%

Könnyű-e barátkozni?

Ez rajtad múlik! Ez már nem középiskola, bemész órára és lehet haza mész, mert 4 óra múlva van órád. Itt arra utalok, hogy nem vagytok összezárva napi 6-7 órát. Próbálj meg barátkozni, ismerkedni!


Vannak-e bulik?

Na az van dögivel. "Kocsmák" mindig teli vannak esténként, minden hétvégén pedig buli a szórakozóhelyeken.


Órarend mindenkinek más, tehát az javarészt egyetemen múlik, hogy hogy hirdeti meg az órát.

2022. jún. 26. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

3 szakra jártam, az alapján:


"Könnyű-e barátkozni?"

Emberfüggő. A többség megtalálja a maga köreit. De aki mindig mindenhol ott akar lenni, az sokáig fog egyetemre járni. Szerintem mindannyiunknak voltak olyan időszakai a tanulmányai alatt, amikor visszavonult tenni a dolgát és csak pár ember maradt körülötte. Szerintem ez a tartható, az optimális.


"Vannak-e jó bulik?"

Mondjuk úgy, hogy vannak bulik. Ezek eleinte nagyon jónak tűnnek, mert új élmény, új emberek, menőnek érzi magát az ember, hogy baszathatja egy ilyen közegben... Aztán hamar kimerülnek a lehetőségek. Mesterszakon már kicsit szánalommal tekintettem ezekre a rendezvényekre, pedig gólyaként élveztem. Pepitában az összes majdnem ugyanaz: van valami tematika, vannak emberek, akik nem ismernek határokat, vannak emberek, akiket mindenki ismer és osztják az észt az ifjabbaknak és általában minden az olcsó cefréről meg a lealjasodásról szól és a ragadó padlóról. Meg van pár kulturális vagy visszafogott rendezvény, ahol általában olyan embereket látsz, akiket azelőtt sose. Előjönnek a fényre vagy nem tudom.


"Minden nap vannak e órák (egy ismerősöm azt mondta nem, de ez olyan hihetetlennek hangzik)?"

Eleinte általában igen, alapszakon legalábbis. Nekem a mesterszakos órarendem mindig heti 3 napra lett elosztva, alapszakon az első 2-3 félév volt kissé húzós, utána 3-4 napokat jártam. Vagyis annyit sem, mert az ember idővel rájön, hogy nem gazdaságos ott ülni minden órán. Egyszerűen nem éri meg.


"Meg fogom e halni a tanulástól?"

A lépésségeidtől és a szaktól is függ, illetve attól, hogy jól választottál-e szakot. Én jártam humánabb szakra és mérnökire is, utóbbit személy szerint kevésbé éreztem kínnak, pedig hasonló eredménnyel teljesítettem. Ezt csak azért mondom, mert a bölcsész szakokat mindenki könnyebbnek tartja, de ha nem ahhoz van affinitásod, sokkal szarabb lesz több száz oldalt elolvasni, mint egyenleteket oldogatni. Szóval ez sok dologtól függ. Összességében nagy szabadságot kapsz és nem kell napról napra készülni, ezért magadtól kell tudnod, mikor és mennyit kell tanulnod. A többség erre a nehéz úton jön rá, bukott vizsgákkal. :D

2022. jún. 27. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
96%

Arra a kérdésre, hogy mennyire kell az egyetemen "meghalni a tanulástól", nagyon egyszerű a válasz: ez iszonyúan szakfüggő. Vannak szakok, amelyek annyi erőfeszítést sem igényelnek, mint egy erősebb középiskola, s vannak, amelyeken kezdetektől 100 százalékos erőbedobás kell, ha valaki nem akarja a bukást kockáztatni. Ez utóbbi szakokon néha azt is sajnálni fogod, hogy egy napnak csak 24 órája van.


A bulizásról pedig az mondható el, hogy az erősen egyetemfüggő. Vannak olyan kisebb egyetemek, ahol a bulizás annyiban merül ki, hogy hetente egyszer van egy összejövetel egy közeli szórakozóhelyen, ahol jó, ha a társaság tizede megjelenik; s vannak olyan nagyobb egyetemek, ahol minden nap van valami program, és válogatni lehet.


Egyszóval ha megírnád, hogy melyik egyetem melyik szakára mész, csak akkor tudnának a válaszolók reális információkkal szolgálni.

2022. jún. 27. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 NTBS ***** válasza:
89%
A barátkozás, bulizás az a te személyiségedtől függ. Az órákat be lehet osztani, hogy legyen egy szabadnap. Tanulni nyilván kell, de szerencsével ez is kerülhető. Volt évfolyamtársam 40 tételből tudott 5-öt tutti abból húzott. Én fordítva.
2022. jún. 27. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
94%

Egyetem és szakfüggő.

Rád van bízva, hogy a tanulás, szocializáció, pihenés egyensúlyát hogyan osztod be. Idővel bejön egy negyedik is, munkavállalás/karrier. Ha az egyiknek túl sokat engedsz, az nem feltétlenül jó. Viszont a tanulás miatt vagy ott, alapvetően az a fontos. Én 1 év után ezeket a bulikat szörnyen meguntam. Nem csak én, hanem az évfolyam 90%-a is a tanulásra koncentrált (a maradék 10% pedig 5 éven is harmadéves volt, és minden nap a gólyákkal jófejkedett), mert ugyebár piacgazdaság van már 30 éve Magyarországon, és a verseny van a munkaerőpiacon is. Tehát a legjobbnak kell lenned, ha jó munkát/magas fizetést akarsz, vagy az akadémiai szektorba akarsz menni.


Így érdemes mindent bevetni, hogy a legjobb CV-d legyen. A jó CV pedig a hosszú CV-t jelenti, ami releváns a tanulmányaid szempontjából. +1 sor a CV-ben, érdemes erre gondolni, amikor versenyeken vennél részt, diákszervezetekhez csatlakozol, TDK-zol, plusz kurzust veszel fel stb. stb. És ezek mellé be lehet iktatni néha bulit, kocsmát, de nem érdemes túltolni. 1 év csúszás az jelentős munkabér kiesést jelenthet.


Érdemes az első évet szerintem a szocializációra rászánni, kapcsolatépítésre, utána fokozatosan leadni, vagy a diákszervezetre szűkíteni, amiben tag vagy.

2022. jún. 27. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
92%

Barátkozni, ha akarsz akkor lehet. Nagyon sok ember megy úgy egyetemre, hogy ott egy barátja sincs. Tesin, gyakorlatokon és kis szakoknál lehet szerintem leginkább, na meg koleszban.

Péntekenként még nem volt órám, de általában szerdán se jártam be az előző félévben. A kedd elég húzós volt, így ki kellett pihenni szerdán :D amúgy lett volna órám 3 is. Néha nagyon belejöttem a lógásba és akkor már csütörtökön se mentem be.

Bulikra van lehetőség bőven, legalábbis az SZTE-n biztosan.

Tanulásba beledögleni csak akkor fogsz, ha maximalista vagy és tanulmányi ösztöndíjra vagy nagyon jó átlagra hajtasz. Ha csak bulizol és nem nagyon tanulsz akkor biztosan nem döglesz bele a sok tanulásba :D

Egy buliban se voltam még az egyetem alatt, csak szaktársakkal kávézni, limonádézni. Tanulni jöttem, nem is akarok bulizni.

2022. jún. 27. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
93%

Tanulni kell.Én villamosmérnöki d

szakon vagyok,ez azt jelenti,hogy kb. mindennapra jut vmi.Jegyzőkönyv,beadandó,zh,aztán vizsga.Nem könnyű.Ebben a félévben az egyik vizsgán 80 emberből 70-et megvágtak.Pedig tanultak.Én nagyon nehezen átmentem,de kb napi 5 órákat gyakoroltam,mert mindenbe belekérdeztek.Nem könnyű.Én barátkozni nem nagyon szoktam,de lehet.Pl laboron.Napvégén küldözgetitek kinek mi jött ki,mi a jó stb.Ilyenkor azért lesznek barátságok.Főleg,hogy kb így lehet túlélni.Órarend változó.Nekem idén elég rosszul jött ki,hamar beteltek a jó helyek.

[link]


ilyesmi lett,hát nem annyira jó,de legalább minden benne van

2022. jún. 27. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

Én bevettem azt a mesét anno, hogy az egyetem laza, mert csak zh-kra készülsz, a köztes időben pihi van, max vizsgaidőszak lehet rosszabb... na és aztán elkezdtem a matek szakot, és kiderült, hogy ez nagyon nem mindenhol igaz. Nálunk minden félévben van kb 6 tárgyad, előadás is, és gyakorlat is van mindenből. Namármost ezeknek legalább a felén minden órán (!) röphzh-kat kell írni, és 50%-át össze kell szedned a pontoknak, különben megbuksz (ja, és előadás anyagát is kérhetik röpzh-n). És akkor még írj házit kötelezően, és készülj fel zh-kra... annyira kiégtem ettől, hogy azt nem lehet szavakban kifejezni.

Barátkozni viszont nagyon könnyű, mert kicsi a szak, és ide tényleg nagyon hasonló érdeklődésű emberek jönnek. Ha tömegszakon van az ember, az nagyon más, de mi csak 60-an vagyunk, szóval van egy egész erős közösség. Bulikák is vannak szép számmal, de erősen jellemzőek nálunk a társasozós estek/d&d partik :D

Összességében viszont szerintem a gimi mérföldekkel élvezhetőbb volt.

2022. jún. 27. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%
Én olyan helyre jártam, ahol rengeteg volt a kontaktóra (kb. heti 25-30), melynek a fele kötelező gyakorlat, de az előadásokra is érdemes volt bejárni, mert jegyzetekből sokkal nehezebb kisilabizálni a lényeget. A gyakorlatok egy részén otthoni feladatokat is kaptunk, s azokkal is legalább heti 10-15 órát el kellett tölteni. Úgyhogy összességében nagyjából heti 1 nap volt pihenéssel tölthető (szombat vagy vasárnap). Vizsgaidőszakban pedig egyáltalán nem lehetett pihenni. Én bulizni félévente egyszer vagy kétszer jártam csak, s a csoporttársaim többsége is így volt ezzel. Aki komolyan vette, annak az egész egyetemistáskodás még annál is kicsivel több elfogaltsággal járt, mint egy főállású munkahely. Aki nem vette annyira komolyan, azok között volt, aki ki is hullott, bár nem mindegyikük.
2022. jún. 27. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!