Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Hogyan tudnék megnyugodni és...

Hogyan tudnék megnyugodni és tanulni a záróvizsgára?

Figyelt kérdés
Sajnos annyira stresszelek, hogy egyáltalán nem tudok koncentrálni a tanulásra, pedig most lenne a legfontosabb. Esetleg aki hasonló helyzetben volt, mi vált be neki?
2022. jún. 18. 00:49
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
76%

Tudatosítsd, hogy nincs min aggódni, hanem fel kell készülni és, hogy arra van szükség.

Az aggodalmaskodással semmin nem segítesz, viszont helyette tudnál készülni.

Tudatosítsd magadban és akkor jobb lesz feltehetőleg.

Jézus a következőket mondta:

"Azért azt mondom néktek: Ne aggodalmaskodjatok a ti éltetek felől, mit egyetek és mit igyatok; sem a ti testetek felől, mibe öltözködjetek. Avagy nem több-é az élet hogynem az eledel, és a test hogynem az öltözet? Tekintsetek az égi madarakra, hogy nem vetnek, nem aratnak, sem csűrbe nem takarnak; és a ti mennyei Atyátok eltartja azokat. Nem sokkal különbek vagytok-é azoknál? Kicsoda pedig az közületek, aki aggodalmaskodásával megnövelheti termetét egy arasszal? Az öltözet felől is mit aggodalmaskodtok? Vegyétek eszetekbe a mező liliomait, mi módon növekednek: nem munkálkodnak, és nem fonnak; De mondom néktek, hogy Salamon minden dicsőségében sem öltözködött úgy, mint ezek közül egy. Ha pedig a mezőnek füvét, amely ma van, és holnap kemencébe vettetik, így ruházza az Isten; nem sokkal inkább-é titeket, ti kicsinyhitűek? Ne aggodalmaskodjatok tehát, és ne mondjátok: Mit együnk? vagy: Mit igyunk? vagy: Mivel ruházkodjunk? Mert mind ezeket a pogányok kérdezik. Mert jól tudja a ti mennyei Atyátok, hogy mind ezekre szükségetek van. Hanem keressétek először Istennek országát, és az ő igazságát; és ezek mind megadatnak néktek. Ne aggodalmaskodjatok tehát a holnap felől; mert a holnap majd aggodalmaskodik a maga dolgai felől. Elég minden napnak a maga baja."

Bár ez nem csak a vizsgákkal kapcsolatos stresszről szól, de arra is választ ad. : )

2022. jún. 18. 01:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
34%

(Utolsó vagyok)

Úgyhogy ezek segítenek.

2022. jún. 18. 01:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
34%

(Ismét utolsó vagyok)

És ez nekem is bevált már általában.

2022. jún. 18. 01:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
34%

(Utolsó ismét)

A már nem kell.

2022. jún. 18. 01:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
66%

✅ Én a 4. nappal előtte a sarokba vágtam a könyvet - és végleg lemondtam a további tanulásról :D

✅ Nagy levegőt vettem és elkezdtem érdeklődni más egyetemeken, hogy az átjelentkezés hogy zajlik - meg a kredit elfogadások :D

(amúgy meglett:D)

2022. jún. 18. 01:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
27%

5-ös droidra ne hallgass. Ilyen ostoba, csőcselékkel van tele a gyakori.


- Relaxáció. Tested ellazítása.

Lásd autogén tréning.

- Koncentráció fejlesztése.

Lehet egy érdekes tárgy elemzése, egy pontra, egy számodra kedves gondolatra, légzés ritmusára való, klasszikus zene ritmusára való figyelés.

- Képzelőerő fejlesztés.

Gyakorolnod kell, bele kell élned magad a vizsga helyzetében, mikor minden jól megy, így ez szokássá fog alakulni.


Ezekhez sok gyakorlás szükségeltetik, vagyis, hogy a belső nyugalmad stabilizálni tudd.

2022. jún. 18. 06:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Rájöttem, hogy úgysem az utolsó napokban tanultam volna meg sok újdonságot, és az elmúlt években végülis elég sok mindent megtanultam, arra koncentrálok most a végén, hogy melyik tételhez mit is tudok. És ennyivel meg is nyugodtam, pedig stresszes alkat vagyok, most már feleslegesen rontana csak az idegeskedés.
2022. jún. 19. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Kérdező, mi a helyzet?
2022. jún. 21. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Mindenki válaszára fogok egyesével reagálni, de még holnap lesz a záróvizsga, szóval tanulok.
2022. jún. 21. 19:31
 10/12 anonim ***** válasza:
🍀🍀
2022. jún. 21. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!