Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Mennyi idő van megszerezni a...

Mennyi idő van megszerezni a nyelvvizsgát a diplomához, ha már meg van a záróvizsga?

Figyelt kérdés
2022. jún. 15. 19:01
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
49%
Bármennyi.
2022. jún. 15. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Én is így vagyok vele. Képzési idő fele alatt meg kell jól tudom csinálni, különben fizetni kell. (?)
2022. jún. 16. 07:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
A képzési idő másfélszerese alatt kell oklevelet szerezni. Ez az idő kérelemre max. 2 évvel kitolódhat, ha igazoltan nyelvet tanultok felnőttképzési intézményben magyarul nyelviskolában.
2022. jún. 16. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Köszi! 2016-ban kezdtem, majd 2020-ban átiratkoztam levelező képzésre, új neptunom lett. Itt az új neptunban az szerepel, hogy eddig 4 félévet végeztem. Gondolom akkor van még rá időm. Szerintetek jól gondolom? Vagy a 2016-os kezdés számít?
2022. jún. 16. 15:42
 5/13 anonim ***** válasza:

A 2016-os kezdés számít, ha most végeztél, akkor 8 féléved ment el, ha nem volt közben passzív féléved. Ilyen alapon, ahogy gondolkodsz, sosem telne le a támogatott képzési idő.

A lényeg, hogy ha a képzés 6 féléves volt, akkor 1 féléved maradt. Kivéve, ha beíratkozol nyelviskolába és ott tanulsz nyelvet, mert így ma. 2 évvel meghosszabbodik az idő.

2022. jún. 16. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Akkor leírom hogy van, hátha tudsz segíteni. 2016 ősszel kezdtem, és most államvizsgáztam. Ez összesen 12 félév. (2 félévet jártam önköltségesre, 9 félév állami volt és egy félév pedig abszolvált.) 2 félévem passzív volt, ezért maradt 10 félév. 7 féléves volt a képzés, tehát ha jól számolom, akkor ha most nem adok le nyelvvizsgát, márpedig nem, akkor vissza kell fizetnem a felét a képzésemnek?
2022. jún. 16. 18:51
 7/13 anonim ***** válasza:

Ha jól értem, egy 7 féléves képzést 9 aktív támogatott és 2 félév önköltséges félév alatt végeztél el.Abszolválás után már nem számítanak a félévek. Tehát 11 félév alatt. A jogszabály szerint a képzésed másfélszerese 11 félév. Oklevelet nem kapsz, mert nincs államvizsgád.

Ebben az esetben kétféle variáció van. 1. Két éven belül el kell kezdened dolgozni és 4,5 évet ledolgozol vagy a képzés árának felét kifizeted.

2. Elkezded a nyelvtanulást egy nyelviskolában,ezt igazolod és ez esetben max. 2 évvel kitolódik a fenti 1. számú variáns.

2022. jún. 16. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:

Fuh, köszi a segítséget!

7 aktív támogatott, 2 passzív, 2 önköltséges, 1 abszolvált volt összesen. Tehát az aktív féléveim szám összesen 9.

2022. jún. 16. 19:07
 9/13 anonim ***** válasza:
9 félév támogatottad volt!! 2 félév önköltséges. Összesen 11 félév!!
2022. jún. 16. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
De a passzív félév elvileg nem számít bele a képzési időbe.
2022. jún. 16. 19:24
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!