Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Mennyi az ideális angol...

Mennyi az ideális angol szavak megtanulásának száma naponta?

Figyelt kérdés

2022. jún. 3. 07:25
 1/6 anonim ***** válasza:
50%

32,6

De szökőnapon csak 29.

2022. jún. 3. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
75%

Ha napi 8 órát rászánsz, akkor rengeteg (r). Ha csak felet, akkor r/16. Ha nagyon könnyen tanulsz, akkor ezt szorozd meg másféllel, azaz r/16*1,5.


Na de komolyan: nincs ilyen adat, tőled függ. Ha oda akarsz kilyukadni, hogy "képtelenség napi húsz új szót bemagolni", akkor rossz úton jársz. Ha tervezni szeretnél, akkor teszteld le magad, hogy az idődbe és képességeidbe mennyi fér bele.

2022. jún. 3. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
25%

Sajnos a szar oktatás miatt ilyen rossz kérdéseket tesznek fel az emberek, mint a kérdező.

Ezért van ennyi tudatlan, önbizalomhiányos-egoista, mentálisan beteg ember.


Nem a szavak száma a lényeg, hanem

- a tanulás szeretete,

- értő figyelem,

- elemző, variáló, kérdező, stb. gondolkodás,

aminek következményeként természetes módon rögzülnek a szavak, kifejezések.


Még mindig droid képzés folyik. Nem a gondolkodásban való működtetés.

2022. jún. 3. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 Pelenkásfiú ***** válasza:
100%

Ne tanulj szavakat, hülyeség!

Kezdj el olvasni egyszerűsített szövegű könyveket!

Lehet, hogy ugyanazt a szót háromszor is meg kell majd nézned a szótárban, de utána meg fogod jegyezni és máris láttad három különböző mondatban. Sokkal hasznosabb!


Ha már a kezdő szinten túl vagy, használj egynyelvű szótárat (is). Például:

[link]

2022. jún. 3. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, segítséget! B1-B2-es szinten vagyok, nyáron szeretném egy kicsit fejleszteni a tudásom. :)
2022. jún. 3. 10:07
 6/6 anonim ***** válasza:

Négyessel értek egyet. Nyelvszakos voltam, rengeteg szót kellett megtanulni, könyveket olvasni az adott nyelven. Azokat a szavakat, amelyeket szódolgozatra kellett megtanulni még első évben mind elfelejtettem, mivel az agy nem jegyzi meg, amit később nem használ az ember. Ellenben a szavak nagy része, amit ténylegesen tudok az az olvasásnak és a használatnak köszönhető.


Szerintem az hasznos ha elkezdesz egy könyvet olvasni (olyat, ami csak kicsit nehezebb a szintednél) és ha látsz egy szót akkor megpróbálod először kikövetkeztetni majd ezután szótárban ellenőrizni magadat. Ha újra előjön a szó vagy emlékszel vagy újra megnézed. És ha már sokadszorra jön elő akkor biztos megmarad.


Én amúgy quizletbe ki is szoktam írni pár szót amit nem ismerek és azzal tanulom, de én fordítónak készülök és fontos, hogy tudjam az adott szót/kifejezést mindkét nyelven. Ha nincs ilyen célod, csak az angolt akarod fejleszteni, akkor ez nem feltétlen szükséges.

2022. jún. 3. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!