Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Ha a tanárom 3,51re nem adta...

Ha a tanárom 3,51re nem adta meg nekem a négyest evvegen de a HAZIRENDBEN benne van hogy 3,51tol már négyest kell adni, szóljatok az igazgatónak?

Figyelt kérdés
Értelemszerűen benne van a hazirendben kötelező annyiból megadni nem? Például nálunk az ötöst 4,60tol adják meg házirend szerint de vannak tanárok akik már 4,51tol otost adnak, igen ez kedves tőlük. De ha valaki annyira áll akkor kötelező megadni neki nem? Szólhatok az igazgatónak?

2022. jún. 2. 14:35
1 2 3 4
 11/32 A kérdező kommentje:

Igen, nagyobb súllyal. Kretaba néztem, ott irja az átlagot.

Benne van a hazirendben.

Kettest 2,00tol

Hármast 2,51tol

Négyest 3,51tol

Otost 4,60tol KELL megadni a diákoknak

2022. jún. 2. 15:14
 12/32 A kérdező kommentje:
200%os a tz, azt lehagytam
2022. jún. 2. 15:18
 13/32 anonim ***** válasza:
79%

Ha benne van, akkor jogosan szólsz neki. De azért számolj utána, hogy az a 3,51 mennyire 3,51, mert a kréta valószínűleg kerekít, és ha az átlag mondjuk 3,508, amit a kréta felkerekített, akkor sütheted a házirendedet, és még magadra is haragítod a tanárt.

Előbb mindenképp a tanárnak kellene jelezned, hogy a házirend alapján milyen jegyet érdemelsz az átlag alapján. Ha ennek ellenére sem úgy osztályoz, akkor mehetsz az igazgatóhoz, ha ő sem tesz semmit, akkor az intérményfenntartóhoz. Viszont, ahogy előbb is írták, ha a tanár bosszúálló típus, akkor jövőre szét fog szívatni. Mi több; az iskolából van még kb. 2 hét, annyi idő alatt nem nehéz egyeseket szerezned, így az átlagot is lerontva.

De te ismered a tanárt, neked kell tudnod, hogy mire hogyan reagál. (Bár nem értem, hogy az ilyen minek vállal osztályt... Arról nem beszélve, hogy az ő érdeke is, hogy tanulói átlagaik minél jobbak legyenek, így az ő presztízse is megnő.)

2022. jún. 2. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/32 anonim ***** válasza:
69%
Nem KELL, hanem csak lehet... Ne az igazgatónak szólj, hanem próbáld meg jobban tekerni a biciklit és kiérdemelni azt a 4 -est
2022. jún. 3. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/32 anonim ***** válasza:
56%

A szabályok ellenére ez azért nagyon határeset jegy. Egyetlen századon múlik, szóval még úgy is járhatsz, hogy neki lesz igaza. Ilyen esetekben a legtöbb helyen a tanár dönthet, de ennyi átlagnál szinte mindig kérnek egy feleletet, kiselőadást valamit. Szóval próbálj vele újra beszélni és lehetőleg úgy kezd, hogy fontos neked és kész vagy tenni érte és kérdezd meg, hogy mit tehetnél a jobb jegyért. Hacsak lehet ne marha öntudatosan, házirendet lobogtatva. Amúgy amikor beszéltél vele ezt megkérdezted vagy csak annyit, hogy megadja-e? Mert az neked jár!

Hepciáskodhatsz, meg keménykedhetsz a felettessel, de az ritkán vezet a kívánt eredményre. Ennyire határesetben különösen nem. Lehet, hogy szól neki az ig. helyettes. Tanárként ő elmondja, hogy ez eléggé határeset jegy, ragaszkodik egy felelethez. Ebben szinte biztosan igazat adnak neki, főleg mivel igaza is lesz. Felelés után rögtön nem leszel 3,51, amit persze ő mélyen sajnál, de hát láthatóan nem tudtad négyesre az anyagot. Ráadásul jól elásod magad és jó esélyed lesz, hogy jövőre szétszívat, főleg töriből, ahol azért nem annyira egyértelmű az osztályzás mint egy mateknál. Az, hogy szerinted ezt nem lehet simán megoldani csak végtelen naivitás.

2022. jún. 3. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/32 A kérdező kommentje:
Ez azért elég szomorú, hogy emberek akik Tanárnak mentek, hogy tanitsanak ilyenek:(
2022. jún. 4. 07:09
 17/32 anonim ***** válasza:
59%
Kérdező a tanár is ember. Amennyiben nem Mahatma Gandhi személyesen és te ebben a NEKEM JÁR!!! stílusban nekiesel, sőt hátba támadod a főnökével, akkor valószínű a fenti reakció. Szóval a tanárok szidása helyett, talán magadon is elgondolkozhatnál. Főleg, hogy tapasztalataim szerint az életben sokkal több mindent el lehet érni, normális hangnemben megbeszélve a dolgokat, mint követelőző hőbörgéssel. Meg talán azt is vedd figyelembe, hogy csak részben van igazad. A határán vagy a két jegynek. Azért, amikor láttad, hogy lefelé tart az átlag elkezdhettél volna egy kicsit többet is tanulni, nem kicentizni, hogy ez még belefér, mert hát neked kötelesek megadni a jobb jegyet.
2022. jún. 4. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/32 A kérdező kommentje:
Ki mondta hogy neki esek?🤠🤠🤠 én azt mondtam hogy szólni szeretnék a vezetőségnek, egyébként meg nem is ismeritek a tanárt, ha tudnátok hogy milyen😆 az meg hogy itt papolsz a jegyeimrol, amiről semmit nem tudsz😅 nagyon is jól alltam, pofára osztalyoz eléggé, konkrétan 1 pontot nem adott meg nekem nehogy már otost kapják és jól alljak
2022. jún. 4. 20:53
 19/32 anonim ***** válasza:
76%

"hogy szólni szeretnék a vezetőségnek"


Csak magaddal toszol ki, ha átnyúlsz a "főnököd" feje fölött, mivel akár tetszik akár nem a tanár a főnököd a suliban.


El akarsz érni valamit? Hát tornásztasd meg a nyelved előtte!


Üdv a nagybetűs életben!

2022. jún. 5. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/32 anonim ***** válasza:
67%

Az életben a legtöbb dolog pofára megy, sajnos!


Én azért kaptam meg a jelenlegi állásomat, mert magasabb vagyok a többi jelentkezőné, és hátrafelé fésülöm a halam, meg szemüveget hordok.


A haverom azért nem kapta meg a lakás hitelt, mert a fészbukján szidta a fideszt!


Szerinted?

2022. jún. 5. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!