Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Hogyan nyugodjak meg, és mit...

Hogyan nyugodjak meg, és mit csináljak, hogy megmentsem még ezt az évet?

Figyelt kérdés

Most fogok érettségizni emelt bioszból és kémiából, viszont másodjára (mivel tavaly végzős voltam és nem volt annyi időm felkészülni). Minden vágyam bejutni az orvosira, más foglalkozást el sem tudok magamnak képzelni, viszont az idei évembe nagyon csúnyán belerontott egy szerencsétlen körülmény, ami az energiám 90%át felemésztette. Készültem, de nem annyit, mint kellett volna... még ebben a pár napban megpróbálom megnyomni és magamba préselni annyi tudást, amennyit csak lehet, viszont nem gyakoroltam még be a teljes érettségi feladatlapokat.

Most belenéztem a kémiás érettségibe és rájöttem, hogy már azért is hálás lehetek, ha a 40%ot elérem. :(


Ettől teljesen kivagyok, fogalmam sincs, mihez kezdek majd egy újabb üres évig. Októberig szerintem behozom a lemaradást kémiából (a biosz az elég jól megy), és megcsinálom. De egy újabb évet kell várnom, mire bekerülök 2023 őszén.


Nem tudtok valamilyen infóval szolgálni a pótfelvételiről? Bár azt hallottam, hogy az orvosin nem igen van ilyen.



2022. máj. 7. 13:31
 1/6 anonim ***** válasza:
93%

"Most belenéztem a kémiás érettségibe és rájöttem, hogy már azért is hálás lehetek, ha a 40%ot elérem."


Azt írod, már másodjára érettségizel bioszból és kémiából. Nem rosszból, de 2 év felkészülés után nem lenne szabad meglepetésként érnie, mi van az az érettségi feladatsorokban.


Szerencsétlen körülmények bármikor előfordulhatnak. Az orvosi egyetemen egyetlen vizsga is nehezebb, mint az emelt biosz és kémia együtt.


A helyedben beiratkoznék valamilyen szakképzésre, hogy addig is egészségügyi területen tanuljak.

2022. máj. 7. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Igazság szerint tavaly nem nagyon tanultam a kémiára, csak átolvastam a Mozaik köteteket. Októberben kezdtem el rendesen készülni, viszont a november szinte teljesen kimaradt, decembertől februárig számoltam és márciusban kezdtem el a szervetlen/szerves tananyagot, de sokkal inkább bioszra készültem (abból szerintem meglesz a 80%).


Sajnos, ami ebben az évben történt az nagyon súlyos volt, és még mindig kilátástalan a helyzetem. És persze értem én, hogy az orvosin több tárgy van, és sokkal többet kell tanulni, de ne hasonlítsuk össze, mert az orvosin 3x lehet menni javítani, meg oda nem kell 80% fölötti teljesítményt nyújtani, hanem elég pont annyi, hogy az ember ne kerüljön át fizetősre.

2022. máj. 7. 14:48
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Ki kell hogy ábrándítsalak, ez nem egészen így működik.

Nem lehet 3x menni javítani, mert tárgyanként eleve csak 3 vizsgalehetőséged van egy szemeszterben. Ha nem sikerül teljesítened egy tárgyat, következő félévben (vagy 1 év múlva, ha csak akkor indul legközelebb) újra felveszed, de mivel sok egymásra épülő tárgy van, ezzel jó eséllyel csúszol is.

A vizsgákon az értékelési skála nem olyan mint az érettségin, a ketteshez is legalább 60% kell, tehát fel kell kötni a gatyát hogy meglegyen az átlag.

A javítóvizsgáról tudni kell, hogy lehet vele rontani is, és az lesz a végleges (tehát előfordulhat, hogy ha egy kettesen javítani akarsz, nemhogy kijavítod, hanem megbuksz). Ha egy tárgyból az 5. ismétlővizsgád sem sikerül, kirúgnak.


Szóval oké, ne hasonlítsuk össze, de ne legyenek illúzióid.

2022. máj. 7. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
71%
A legtöbb vizsgabeugró 80 százalék😅, a kettes pedig 60, ha nem tudtál 2 év alatt felkészülni akkor inkább hagyd mire vegzel leszel 30. Nem tudom mi tortent veled, sajnalom, de tenyleg 2 ev igy vagy ugy elegnek kellett volna lennie, sot ott volt a gimnazium 4 eve is
2022. máj. 7. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Elég lett volna a két év, ha tanultam volna, de nem tanultam, mert nem tudtam sajnos. Tehát nem az volt, hogy tanultam és nem sikerült.
2022. máj. 7. 23:28
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Sajnos bármikor történhet az emberrel tragédia, de nem egy embert ismerek, akik így csináltak végig egy-egy vizsgaidőszakot. Az élet ilyen kor is megy tovább , nem állhat meg. Ha tényleg úgy érzed , hogy nem adtál bele mindent , akkor próbáld meg harmadjára is.

Viszont hidd el, hogy bejutni könnyű . Bent maradni a rohadt nehéz . Most készülök a gyógyszertan szigorlatra, az emelt kémia egy félév anyaga lehet kb mennyiségre . Itt 14 hét alatt kell megtanulni egy félév anyagát, vizsgaidőszakban már képtelenség lenne. A kettes itt nem azt jelenti , hogy van valami pici homály az adott témából. Kettes= stabil alapok, de rossz napja volt a vizsgáztatónak/ neked/ stressz, stb. Háromszor pedig nincs idő elmenni egy tárgyból se, mert ahhoz túl sok a tárgy.

2022. máj. 9. 06:20
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!