Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » ÓE-n mennyire jön elő a matek?

ÓE-n mennyire jön elő a matek?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Elbizonytalanodtam. Egyik napról a másikra nem megy a matek. Szeretnék menni egyetemre és kíváncsi vagyok, hogy az Óbudai Egyetem mennyire kell a matek?

Köszönöm szépen a válaszokat.



2022. ápr. 21. 21:36
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Amíg a középiskolai matek nem megy, addig szerintem fölösleges ilyen szakra pénzt kidobnod.


Azért az analízis 2 meg a valszám nem egy kellemes délutáni program...

2022. ápr. 21. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Első válaszoló:


Köszönöm szépen a válaszod. Nagyon motivált lettem..

Esetleg akkor egy másik egyetemet nem tudsz ajánlani?

2022. ápr. 21. 22:04
 3/8 anonim ***** válasza:
92%

Nem tudok, mérnöki szakon lesz mindenhol matek. Fogsz integrálni, fogsz deriválni, fogod használni fizkán, elektronikán, stb...


Inkább arra kellene menned, hogy megértsd és megtanuld végre. Miért akarsz kibújni alóla, ha hosszabb távon megéri nem hülyének lenni hozzá?

2022. ápr. 21. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

#1

Most miért mondod? Én pl imádtam a délutánaimat a Fourier sorfejtéssel tölteni, csak kár hogy sosem jött ki.

2022. ápr. 21. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

#4


😂😂😂 Annyira átérzem

2022. ápr. 21. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

OE-n a felvett évfolyam felét kiszórják első félévben, főleg matek tárgyakkal. A maradék felét meg a második félévben.

kb. 10 évvel ezelőtt még matek szigorlat is volt nappalin, az volt ám az igazán fincsi.

Ha nem megy a matek és kedved sincs hozzá, esélytelen hogy elvégzed a szakot.

Menj inkább a Keletire műmenedzsernek, ott jobbak a csajok is.

2022. ápr. 22. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Minden mérnöki szakon előjön, nem tudod megkerülni. A képzés egyik alapja a matematika.
2022. ápr. 22. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
24%

Ha csak nincs valamilyen betegséged, ami bizonyíthatóan nehezebbé teszi neked a matekot, szerintem lazán megtanulható.


A legtöbb ember igazából soha sem ült le egyedül a könyv elég és nem olvasta újra előről a magyarázatokat és oldotta meg a mintapéldákat mindaddig, amíg megértette volna a dolgokat.


Ez lehet mondjuk 8 óra folyamatosan a matek könyv előtt ülést jelent és folyamatosan gyakorlást.


Én pédául ilyan voltam. Általánosban konkrétan az osztályból én voltam a legrosszabb, 2-es átlagom volt és 1-2x behívták az anyukámat, hogy megszeretnének buktatni, de soha sem tették.


Majd gimnáziumban ezt feljavítottam egy erősebb kettes, gyenge hármas szintre.


Közben jártam matek tanárhoz. Hiába mondta el a megoldást, mutatta meg papíron 2x, nem tudtam összerakni a fejembe.


Majd írtam egy 3-as közép matek érettségit.


Ez után 1 év kihagyás volt egyetemre jelentkezés előtt, így amit tudtam azt is elfelejtettem.


A BME VIK Mérnökinformatikus képzésére úgy mentem, hogy konkrétan semmit nem tudtam matekból, mert amúgy is kicsit volt a tudásom és azt el is felejtettem.


A BMEn vannak a gólyáknak 0. ZH-k, ahol tetsztelik a tudásukat és hogy tudják folytatnia félévet le kell rakniuk. Volt matek és fizikából. (fizikából még tragikusabb volt a helyzetem :D, de nem erről szól a kérdés) Matekból ha nem mentél át kötelező volt egy matek felkészítő tantárgy felvétele, majd ha azt a tantárgyat sem teljesíted, akkor meg nem tudod felvenni az Analízis 2.-t következő félévben tehát csúszól 1 évet. Vagy valami ilyesmi, már pár éve volt így nem tudom a pontos remifikációkat.


Én elővettem minden mozaikos tankönyvemet regisztrációs héten, tehát 1 hétten kezdés előtt és elkezdtem újra tanulni a matekot 7. osztálytól, hiszen amikor megnyitottam egy 10. osztálytos tankönyvet hiába éretettem volna meg a feladatoakt ha nem tudok elemi műveletek végezni például gyökökkel.


Első hét vége fele írtuk a matek 0. ZH-t.


Emlékszem, hogy egyetemen is első héten 10-12-es mozaikos könyvekkel jártáltam órákra és szünetekben a E épületben ezeket rágtam át. Elég sokan furcsán néztek rám és kinevettek.


Végül átmentem a 0. ZH-n jócskán és ezt következő félévekben 4-es voltam szite minden matekos tantárgyból, ami a BMEn szerintem nagyon jó.


Realizáltam, hogy ha leülök és addig fel nem kelek, míg meg nem értek egy adott problémát, akkor szinte bármit meg lehet tanulni. Ha valami nem megy, akkor vissza kell menni még egy szintet és az alatta lévő háttér tudást is megérteni.


Én egy átlagos ember vagyok átlagos képességekkel és eleinte nulla matek tudással. Ha én megtudtam csinálni a BMEn, akkor konkrétan bárki.


Nem azért fogsz kiesni, mert nem vagy képes megoldani valamit, hanem mert nem fektetsz bele elég időt és energiát, hogy megtudd csinálni.


Az ÓE egy picit gyengébb egyetem, ott főleg érvényes ez.

2022. ápr. 22. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!