Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Műszaki menedzser szak?

Műszaki menedzser szak?

Figyelt kérdés

Sziasztok. Borzasztó kettős érzéseim vannak ezzel a szakkal kapcsolatban (felvételi előtt állok, és ezt is megjelöltem a BME-n, de nem az első helyen). Elsősorban azért tetszett, mert egy kicsit mindenből van benne, azonban mostanra elgondolkodtatott, hogy ez lehet inkább hátrány, mivel mindent tanulok de semmit sem eléggé.

Érdekeltek az infosabb, mérnökösebb szakok is, viszont ahhoz nem voltak/vannak/lesznek meg a szükséges emelt érettségik.

Szóval kíváncsi lennék a véleményetekre az elhelyezkedéssel kapcsolatban, meg, hogy mennyire éri meg ezt tanulni.



2022. ápr. 13. 22:39
A kérdező szavazást indított:
megéri, jó szak
nem ajánlom
19 szavazat
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
54%
Szerintem a senki földje.
2022. ápr. 13. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Ezt hogy érted?
2022. ápr. 13. 23:56
 3/14 anonim ***** válasza:
92%

Mérnöki végzettséggel el lehet helyezkedni mérnökként, menedzserivel meg menedzserként. A műszaki menedzser pedig olyan "ami mindenre jó, az semmire sem jó". A műszaki tudás amit ad a képzés ahhoz kevés hogy azzal érvényesülni lehessen, ahhoz viszont fölöslegesen sok amit egy menedzser használni tudna. Nem mondom hogy lehetetlen érvényesülni vele, de nem optimális. Illetve sok helyen a műszaki menedzsert végzettekkel szemben van egy olyan előítélet (ami perze általánosítás, de közel sem alaptalan) hogy ők azok akik szerettek volna mérnökök lenni csak nem tudnának elvégezni egy "rendes" szakot.


És mielőtt valaki olyan kiragaott példákkal jönne hogy xyz is műszaki menedzser és mégis milyen jól keres, igen van ilyen, az én főnököm főnöke is az és háromszor annyit keres mint én. De látom a munkáját, és semmiben nem különbözik egy "sima" menedzser munkájától.

2022. ápr. 14. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
26%
Ahogyan a 3. írja. Két szék között a padlóra. Nem jó semmire, offold.
2022. ápr. 14. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
9%

Ezeket a szakokat azoknak hozták létre, akik még ahhoz is hülyék, hogy egy emeltszintű érettségit megírjanak.

Amúgy gondolkodtál már azon, mit keresnél te a BME-n? Miért nem adod be a jelentkezésedet egy hozzád illő egyetemnek titulált főiskolára? Óbudára, vagy pl a dunaújvárosi "egyetemre" ?

2022. ápr. 14. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%
Nem éri meg. Tanulsz gazdasági tárgyakat és műszaki tárgyakat. Mindkettőből egy kicsit, de annyira egyikhez sem értesz majd, mint aki általánosabb gazdasági szakon tanult vagy mérnökin. Jobb út ha eldöntöd hogy melyik vonal érdekel és úgy választasz egy gazdasági vagy mérnöki szakot.
2022. ápr. 14. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:

#5

Van emelt érettségim, nyilván anélkül jelentkezni sem tudnék egyetemre :)

Azt meg, hogy "egy hozzám illő egyetemre" kicsit erősnek tartom, mivel gőzöd sincs a képességeimről vagy az eredményeimről. Nem tudom miért minősítesz le ennyire azért, mert pl. egy emelt fizika érettségire képtelen lettem volna felkészülni a többi tantárgy mellett és az iskolám sem adta meg a lehetőséget rá.

Tudom, hogy a BME egy nehéz egyetem, de nem mindenki egyenlő esélyekkel indul, és ha már bejutnék mindent megtennék, hogy teljesíteni tudjam az elvártakat.

2022. ápr. 14. 21:58
 8/14 anonim ***** válasza:
56%
Megéri elvegezni. Csak mellette legyél gyakornok. Én is ezen végeztem. (BME) Most már projektvezeto vagyok német multinál. Havi nettó 700k a fizum. F/25
2022. ápr. 16. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
76%
#8: És projektvezetőként mennyit használsz abból a műszaki tudásból, amit a "sima" menedzser képzésen nem kaptál volna meg?
2022. ápr. 16. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
26%

8. Ilyen mindig előfordul, hogy például valaki régész diplomával kereskedelmi igazgató. Kivételekből azonban nem alkotnék szabályt. A legtöbb műszaki menedzser nem tud mit kezdeni magával meg a diplomájával, mivel nem nagyon ért semmihez.


A projektmenedzser amúgy nem egy komoly szakma. Sima érettségivel is lehetne csinálni, semmilyen speciális szaktudást nem igényel.

2022. ápr. 16. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!