BME vagy CORVINUS pénzügy-számvitel, nemzetközi gazdálkodás, mérnökinfo, műszaki menedzser, gazd.men vélemények?
Idén felvételizem és minél több véleményre kíváncsi lennék ezekkel a szakokkal kapcsolatban (közösség, teljesíthetőség, követelmények, meg úgy egyáltalán)
Előre is köszi!:)
A legértékesebb szakok amik szerintem érdekelhetnek téged:
BME:
- Villamosmérnök (kb. az egyik legjobb szak volt, van és lesz)
- Gépészmérnök (szintén nagyon jó szak és időtálló is)
- Mérnökinformatika (szintén szuper szak)
Corvinus:
- Gazdaság- és pénzügymatematikai elemző (belőlük lesznek a híres quantok, a wall street cápái - a cégek kb. térdenállva könyörögnek, hogy hozzájuk menj dolgozni)
- Alkalmazott közgazdaságtan (kb. GPME lájt, ez is jó szak, kevésbé matekos mint az előző)
ELTE:
- Programtervező informatikus (szerintem ez még jobb is, mint mérnökinfó)
- Sima matek + banki és biztosítási matek mesterszak (kb. mint a GPME, nagyon szuper szak)
Ezek fentebb így nagyjából egy ligában játszanak. Gyakorlatilag bármelyikre mehetsz, érdeklődésedtől függően. (Röviden: minél matekosabb, annál jobb.)
Valamivel gyengébb, de legalább piacképes képzések:
- Pénzügy-számvitel
- Nemzetközi gazdálkodás (külkereskedelem és logisztika)
- Gazdálkodás és menedzsment
Ezek a gazdasági képzések mind "gyakorlatias" értsd: elméletileg felületesebb, célratörőbb képzések, ahol valójában szakmát tanulsz. Ezek közül a psz egyértelműen a legpiacképesebb, de sokak számára száraz és unalmas (és tényleg). A Corvinus már csak gazdmen alapképzést indít, és innen lehet szakosodni marketingre stb. ami szerintem zseniális döntés volt. Amúgy maga a gazdmen tényleg egy általános alapozó képzés, elvégzed és úgy érzed, nem igazán értesz semmihez (mindenképpen kell utána valami rendes mesterszak). A nemzetközi gazdálkodás nagyon jól használható szak, logisztika és külkereskedelem főleg.
De, bármelyik gazdasági szakos beülhet bármelyik másik helyére, nem szigorúak a határok. Talán a pénzügyes állásokra nehéz beülni, ha nem psz végzettséged van (fel se vesznek), de a többi csereszabatos.
Műszaki menedzser: értékesítők, max. projekt menedzserek szoktak innen kikerülni. Szerintem ide csak mesterképzésen lenne szabad járni (mérnöki alapszak után).
Amit nézz még meg, az a gazdasági informatika, ez is jó kis szak, mehetsz vele később mindenféle irányba (üzleti és informatikai is).
Amit tanácsolni tudok, mint vezérlő elvet, hogy minél matekosabb szakra menj, a piacnak mérnökökre ÉS matekos gazdasági emberekre van szüksége. Jót teszel vele a karrierednek rövidtávon is, és hosszabb távon is a matematikai alapok azok, amik megvédenek téged a kiégéstől és az avulástól (akkor is, ha vezető vagy netalán egyenesen cégvezető leszel).
Azért az alkalmazott közgazdaságtan sajnos (?) nem egyenlő egy GPME lájttal, ezt AK-sként mondom. Mikro-t és statisztikát/ökonometriát tolják rendesen, makro-ból kevés van szerintem, pénzügyeket alig tanítanak.
Szóval ha valaki lát 20%-nál nagyobb esélyt arra hogy pénzügyi szférában helyezkedne el, mindenképp fel kell vennie az SPM-et, vagy pénzügy MSc felé orientálódni.
(Nagyon jó szak az AK, és amúgy alapvetően jó matekos-statisztikai alapokat és komplex gondolkodásmódot és adatelemzési készségeket ad, csak másra való mint a GPME.)
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!