Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Nemzetközi gazdálkodáson...

Nemzetközi gazdálkodáson mennyire nehéz a matek?

Figyelt kérdés
Gimis vagyok (most leszek 12.-es) eddig 3-3.3 közötti átlagaim voltak matekból. Ez rossz egy nemzetközi gazdálkodás szakra?

2021. aug. 9. 19:16
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
37%

igen, mert ott kőkemény statisztika is van, meg mikro-, makro-.


kevés...

2021. aug. 9. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
81%
Magántanárral simán megcsinálod, ez nem egy matematika szak.
2021. aug. 9. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
43%

nem matekos, de haa matekos tárgyakon elhasal, akkor...


ja, és kelleni fog 2 nyelvvizsga is, szakmai felsőfok és közép

2021. aug. 9. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
Nyelvvizsgám van
2021. aug. 9. 21:12
 5/14 anonim ***** válasza:
82%
Nekem több gimiben 2-es, 3-mas osztálytársam ment gazdasági szakokra (pénzügy-számvitel, kereskedelem és marketing, nemzetközi gazdálkodás) és mind időben elvégezték.
2021. aug. 10. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
Akkor annyira csak nem vészes😁
2021. aug. 10. 12:57
 7/14 anonim ***** válasza:
74%
Nem kell beparázni, rögtön fogadj magántanárt amint bekerülsz, és röhögve megcsinálod. Magához a szakmához meg ált. isk. alsó tagozatos matek kell, négy alapművelet. Azt is excelben.
2021. aug. 10. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
60%

7 sztem neked lövésed sincs erről a szakról, és a válaszoddal megtéveszted a kérdezőt.

van matek, és kifejezetten a makro nehéz, és a statisztika úgy általában.

szval mikor ált. isk. matekhoz hasonlítod, akkor simán megvezeted a másikat, ráadásul magadnak is ellentmondasz, mert közben javaslod a magántanárt, e ha olyan könnyű, mint állítod, akkor ugye minek magántanár?!


amit 5-ös mond, szintén nem releváns, holmi anekdotáknak nem dőlnék be a helyedbe, h. ki hogy végezte el, azt csak ők tudják, akik oda jártak.


Viszkok Fruzsi mondta, h. náluk majdnem mindenki elhasalt statisztikán, Karin Dragos meg megbukott, és időben nem is diplomázhatott.


ha nekem nem hiszel, legalább ezeknek az ismert embereknek higgyél...

2021. aug. 10. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
71%
Lol az nem "anekdota", amit a Viszkok Fruzsi meg a Karin Dragos mond? :DDD
2021. aug. 10. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
83%

8. Kik ezek a Viszkok Fruzsi meg Karin Dragos? Ők az "ismert emberek"? :D -- Most rákerestem, valami insta "sztárocskák"? :D


Hát kedves 8-as, a családomban 3 diplomás közgazdász (ebből az egyik én) és 1 közgazdász hallgató van, akik fele a BGE-re másik fele a Corvinusra jár(t), összesen 4 különböző szakra. Így viszonylag jól körbe tudom lőni, hogy hol mi a követelmény, illetve rengeteg (több tucat) anti-matekost láttam élőben átmenni az analízis, statisztika stb. vizsgákon.


Azért kell magántanár, mert általában a matekot rosszul tanítják, így ha valaki amúgy nem szuperéles matekból, akkor könnyebben, biztonságosabban halad magántanárral. Nem szégyen rágyúrni arra, ami nehezebben megy.


Szerintem viszont neked nincs lövésed arról, kedves 8-as, mit jelent az a szó, hogy "nehéz". Egy BME-n az analízis, na az például nehéz. A gazdasági szakokon a baba matek, baba statisztika, na az a könnyű. (Könnyű, de a középiskolás matek után szokatlan, újszerű, ezért van, akinek külön segítség kell hozzá.)

2021. aug. 10. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!