Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Orvostamhallgatók ez hogy van?

Orvostamhallgatók ez hogy van?

Figyelt kérdés
Általánosságában az orvosiról azt hallottam, hogy az első három éve, főleg a másod-és harmadév a legnehezebb. Viszont ha megnézem a tárgyakat, masodevben van három komolyabb tárgy (anat, bikém, élettan), harmadévben patosz, mikro, kór, belgyógy stb. Negyed-ötödévben pedig sokkal több, negyedévben pulmonológia, radiológia, sebészet, ortopédia stb. A szamot elnézve 4. és 5. évben több tárgy van, mégis azt mondják hogy negyedévben jóval több ideje van az embernek és a 2-3. évek a legnehezebbek? Ez miért van így?

2022. márc. 20. 10:18
 1/1 anonim ***** válasza:
100%

Nyilván azért, mert adott tárgyból számonkért anyagmennyiség szignifikánsan több. Konkrét példa: én anno anat szigóra 2 hetet tanultam vizsgaidőszakban úgy, hogy új anyag nem volt már benne, csak ismételtem. Egy nap alatt végig olvasni sem lehetett volna. Belgyógy szigóra 3 nap alatt készültem fel.

Az első 2 évben plusz nehézség, hogy kvázi idegen nyelven kell megtanulnod az anyagot, ez is idő, mire rááll az agyad a latin megnevezésekre. A klinikai tárgyak egy része sokszor egy előző preklinikum ismétlése, például kórélettanból vagy pathoszból már tanult dolgok. Én tisztán emlékszem, hogy sebészetből az egyik tételem szorosan kapcsolódott a véralvadásgátlókhoz, amit már tanultunk gyogyóból és belgyógyból, tehát annak a tételnek csak egy kis része volt teljesen új info, a többi kvázi ismétlés csak.

Szubjektív dolog, de a lelkiállapot sem mindegy, elsőben, mikor olyan messze vagy az orvosi diplomától, mint Makó Jeruzsálemtől, ráadásul csupa olyan dolgot tanulsz, aminek a klinikai gyakorlatban nem sok haszna van, az azért más psziché, mint 5. évben, amikor már medicinát tanulsz, és részt veszel a betegellátásban.

2022. márc. 20. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!