Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Belefáradtam az egyetembe, de...

Belefáradtam az egyetembe, de el szeretném végezni?

Figyelt kérdés

Osztatlan szakon vagyok, egyelőre államilag támogatottan. Voltak nehézségeim, egy tárgyam csak hatodjára sikerült, csúsztam miatta 2 évet, így már a végén fizetősön leszek. Ez a vizsgám egy éve volt és úgy érzem úgy megtört, hogy most már irreális félelmeim vannak vizsgák előtt. Volt, hogy el sem mentem, volt hogy még tételhúzás előtt felálltam és elmentem.

Mindenképp szeretném befejezni a szakot, túl sok időm és energiám van már benne, de úgy érzem elakadtam. Nem tudom hogy küzdhetném le a stresszt, a bukástól és újabb csúszástól való félelmet, miközben a barátaim sorra házasodnak, lakást vesznek stb én meg le vagyok ragadva.

Voltam passzívon, azt reméltem egy fél év pihenés majd feltölt, de nem így lett. Nem tudom mihez kezdjek most. Járt már valaki hasonló cipőben?


2022. jan. 17. 16:18
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Én csak hasonlóan jártam.


Nekem egy mumus tárgyam volt. 4x megbuktam belőle. Ez miatt aktiválnom kellett még egy plusz félevet, ami több, mint 200 ezer forint tandíjba került nekem és elestem miatta egy jó álláslehetőségtől is. Nagyon sokba került ez a csúszás nekem. Illetve, benne volt, hogy ha még 2x nem sikerül a vizsga, akkor kirúgnak az egyetemről is és kárba megy minden erőfeszítésem.


Szerencsére most sikerült. De nagyon féltem előtte. Gyomorgondjaim voltak miatta, inkább nem részletezem (nehéz volt otthonról elindulni). De végül leküzdöttem és nem fogott ki rajtam. Magamra parancsoltam, hogy ezt meg kell csinálnom.


Szerintem ne másokhoz mérd magad. Az a legrosszabb megoldás. Csak egyre stresszesebb leszel miatta és be fog igazolódni, amitől tartasz. Még többet fogsz csúszni a képzéssel. Koncentrálj mindig a következő kis lépésre.

2022. jan. 17. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Hányadévben csúsztál meg?

El akarod végezni, és utána? Ha alig várod, hogy a szakmában dolgozhass, és az az álmod hogy utána nyugdíjig azt a bizonyos hivatást űzd, hajrá. Nem te vagy az első aki 2 vagy akár több évet csúszik egyetemen, és nagyságrendileg nincs is nagy jelentősége, ha egyszer ez kell ahhoz, hogy végül azzal foglalkozz amit igazán akarsz.

De ha csak és kizárólag azért akarod befejezni, mert már túl sokat beleöltél, ne erőlködj. Én is voltam így hasonlóan egy szakkal, végül nagy nehezen abbahagytam és 23 évesen kezdtem bele valami teljesen másba. Soha nem késő újrakezdeni, ha belátod hogy valami nem működik. De neked kell tudnod, hogy mennyire éri meg.

2022. jan. 17. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Másodévben csúsztam.

A szakma érdekel, a gyakorlatot egyenesen imádtam. Nem azért hagynám ott, vagy pihennék meg, mert nem ezt szeretném csinálni, hanem mert butának gondolom magam ehhez a szakhoz. Valószínűleg nem vagyok az, gyanítom akkor idáig sem jutottam volna el.

Jelenleg harmadéves vagyok, de a csúszások miatt volt már negyedéves tárgyam is, amit élveztem. Szóval gondolom mindig könnyebb egy kicsit és mindig közelebb a cél, de valami nagyon elromlott bennem. Volt, hogy összesen 4 tételt tudtam, elmentem vizsgázni és sikerült. Most meg ha csak egy tételt nem tudok, akkor is csak az van az eszemben, hogy nem megy, azt fogom húzni, megbukok..

2022. jan. 17. 17:09
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Megkérdezhetem milyen szak?
2022. jan. 17. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Biztos jogász szak ott vannak ilyenek. Sajnos tapasztalat :/ én mondjuk otthagytam.
2022. jan. 18. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Nem jogász, gyógyszerész. Bár megértem, van jogász barátnőm és el sem tudom képzelni hogyan csinálja.
2022. jan. 20. 12:05
 7/7 anonim ***** válasza:
gondoltam, pedig meg is akartam kérdezni, végzős vagyok (sote), tényleg eszméletlenül nehéz..
2022. jan. 20. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!