Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Nem nekem való ez az irány,...

Nem nekem való ez az irány, vagy csak meguntam, belefáradtam?

Figyelt kérdés
Bölcsészettudományi karon, nyelvszakon tanulok. Azért választottam ezt a képzést, mert mindig szerettem az idegen nyelveket és biztos voltam benne, hogy valami ilyesmivel kapcsolatos dolgot szeretnék tanulni. Az első évem még teljesen jó volt, nagyon szerettem a szakot. Viszont most harmadéves vagyok és igazából egyetlen egy dolog kering csak a fejemben, hogy "ha már elkezdtem, akkor be is kell fejezni". Egyetlen egy dolgot sem tudnék mondani, amit szeretek benne. Semmit. Pedig úgy érzem, hogy alapból érdekelne pár tárgy vagy anyagrész, de a valóság az, hogy mikor le kell ülnöm olvasni vagy be kell mennem egy órára, akkor kb. a rosszullét keringet és bármit szívesebben csinálnék. Az is zavar, hogy szinte az összes órán ugyanazt csináljuk (kb. semmit) és nem is tanulunk semmit. Például volt három amerikai történelemmel foglalkozó tárgyam és mindegyiken szóról szóra ugyanazt "vettük", teljesen egyforma a három tárgy tematikája vagy az irodalmas órák is teljen egyformák. Ráadásul a legtöbb órán nem tanulunk, a tanár nem tanít semmit stb., csak nekünk kell bohóckodni 90 percen keresztül (pl. nekünk kell prezentációt csinálni az óra anyagából úgy, hogy egy betűt nem tanultunk róla soha vagy vitázni kell totál ismeretlen témákkal kapcsolatban). Nem tudom, hogy ez a szak nekem való-e és érdemes-e még ebben gondolkoznom (tanulás, munka) csak éppen "rossz" egyetemet/tanárokat fogtam ki, vagy felejtsem el és inkább keressek valami mást.
2020. dec. 14. 14:39
 1/1 anonim ***** válasza:
100%

Én ugyanígy voltam. Szintén nyelvszakos vagyok. Bár nálunk nem volt ennyire “drasztikus” a helyzet.

Nagyon sokat gondolkoztam, hogy mit tegyek és végül elmentem egy év passzívra (dolgoztam és elkezdtem egy szakot levelezőn) és végül folytattam a nyelvszakot.

Szerintem gondolkodj el te is ezen. :)

2020. dec. 14. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!