Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Milyen egyetemet/fősulit...

Milyen egyetemet/fősulit javasoltok?

Figyelt kérdés
28 éves vagyok, már elhelyezkedtem a szakmában és jól érzem magam. Lehet fura, de bakancslistás dolognak érzem, hogy diplomát szerezzek, még ha nem is abban az ágazatban helyezkednék el. Van egy erős közepes érettségim és egy középfokú angol nyelvvizsgám. Tudnátok ajánlani helyeket, ahová ennyivel felvennének? Nem baj ha önköltséges meg semmi ilyesmi, csak nekem ez ilyen régi vágyam. Köszi előre is a válaszokat!

2021. dec. 30. 03:36
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
100%
Akkor a helyedben valamilyen nyelvszakot néznék, attól függően, hogy nyugati vagy keleti pálya van többször és levelezőn.
2021. dec. 31. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:

Utolsónak igaza van, akkor valami nyelvszak hasznos lenne.

Viszont jól járj utána, hogy nagyjából hányszor kell bejárni.

Én levelezőn tanulok és nagyon sok órám van egy félévben, a gyakorlatin való jelenlétet a legtöbb tanár szigorúan veszi.

2021. dec. 31. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
100%

"Pihenőkben meg hétvégeken úgyis sokszor unatkozom és szívesen lenne kedvem tanulni."


Mintha a diplomaszerzés olyan könnyű lenne, hogy unalmában tanulgat az ember és könnyedén átlibben a vizsgákon...

2022. jan. 1. 02:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 A kérdező kommentje:
11-12 köszi! 13-mas persze igazad van, nem ennyire könnyelműen gondolom, bár bevallom kicsit abból indulok ki, hogy anno apukám 30 fölött 4 gyerekkel munka mellett végezte el a jogi kart. Persze azóta lehet sokminden változott, nem tudom.
2022. jan. 1. 08:22
 15/15 anonim ***** válasza:

Én arra gondoltam, h ha kamionsofor vagy, akkor tanulj logisztikat, szallitmanyozast, ahhoz mar ugyis ertesz valamennyire, (lehet, h jobban is, mint ar oktato) meg azert megis hasznosabb lehet kesobb szamodra, mint egy bolcseszkar. Es esetleg idovel alapithatsz a segitsegevel egy sajat ceget is :-) A KERESKEDELEM ES MARKETING szakon belul van ilyen irany, levelezon is, es nem csak diplomas kepzes keretei kozott, hanem keteves felsooktatasi szakkepzes formajaban is, amihez most nem is kell nyaron emelt szintu erettsegit tenned, viszont kesobb folytathatod vele a szakot az alapkepzesben. (BSc.) A felsooktatasi szakkepzesre felvesznek a kozepszintu erettsegi targyaid alapjan is, kettot kell valasztanod kozuluk, es a ponthatar is alacsonyabb ott mindig. Amugy igen, az egyetemi alapszakokra, vagy osztatlan kepzesre valoban mar szukseges legalabb egy emelt szintu erettsegi. Erre szinten februar 15-ig tudsz jelentkezni, mint a felsooktatasba, csak nem ugyanott. Olvass a felvi.hu oldalon es az oktatas.hu oldalon, valamint az eduline.hu is elegge informativ. Ne jelentkezz elsosorban es kizarolag fizetos helyre, meg tudod palyazni es el is tudod nyerni az allamilag finanszorozott kepzest is szerintem, fokent ha meg nem tanultal sehol felsooktatasban. En elvegeztem egy bolcseszkart (is), angol szakon, nappalin. Sok-sok macera volt vele. Mas az, ha csak magadnak olvasgatsz, megint mas, ha kernek rola tobboldalas beadandot az o szempontjaik szerint, es hetente tobbet is, sokszor nagyon elvont dolgokrol is, amiket magyarul sem ert pontosan az ember, es/vagy magyarul sem olvasna el soha. Akkor mar lehet, h elmenne a kedved a muveszkedestol :D Nekem alig volt turelmem hozza. Nem annyira nehez, mint inkabb sok idot es turelmet igenylo szak, ahol en legalabbis sokszor megkerdeztem magamtol, hogy na, ezt vagy azt meg minek kell csinalnom, semmi ertelme szamomra. Rengeteget kellett angolul olvasni olyan dolgokat, amik nekem nem hianyoztak, amiket nem szerettem. Csak akkor menj bolcsesznek, ha valoban ugy latod, élvezned azokat a temakat, kurzusokat, amiket ott kinalnak Neked, ill. teljesitened kell. Valamint a nyelvi szakokon a bolcseszkarrol hianyozni nem igazan lehet, levelezon sem sokat, fokent a nyelvgyak es egyeb gyakok miatt. Azokat sajnos nem tudod potolni kulon, egyedul. Egyebkent minden levelezo szakon kenyes tema a gyakorlatokrol, szeminariumokrol valo hianyzas, mint ahogyan fentebb is emlitettek. Egy kozepfoku nyelvvizsga es a nyelvnek az ismerete onmagaban nem indokolja azt, h bolcseszkaron helyt fogsz tudni allni. Es nem a nyelvtudasod lenne a legnagyobb akadaly. Ki kellene probalnod ahhoz, hogy megerts engem...


Sajnos de, leteznek olyan szakok, ahol az ember bizony tobbnyire konnyeden, relative konnyen "atlibben" a vizsgakon. Ilyenek azok az egyetemek, ahol oriasi szukseg van a hallgatokra a mukodeshez, es nem szabad oket hagyni, h lemorzsolodjanak. Ezek tobbnyre azok a szakok, amelyek mar minden megyeszekhelyen indulnak mindenfele ilyen-olyan kevesbe ismert es elismert felsooktatasi intezmenyekben is. Volt szerencsem a sajat szememmel latni, h hogyan mukodnek kozulok egyesek. Ezeket az intezmenyeket be kellene inkabb csukni, mintsem boviteni, de egyaltalan nem ez a tendencia. A kozvetlen kornyezet, a varosvezetes es az oktatok, es az egyetem vezetese is mind-mind ragaszkodnak hozza. Valamint sajnos sok szulonek nincs anyagi lehetosege messzebb kuldeni a gyereket, es oda legalabb be tud jarni, nem kell alberlet. Ezeken a helyeken is probalhatsz szerencset, ha tenyleg mindegy neked. Egyebkent erdemes megkerdezned az intezmenyek tanulmanyi osztalyat, h az altalad kinezett levelezo szakra milyen gyakorisaggal kell bejarni az eloiras szerint. Van, ahova minden hetvegen, vagy kethetenkent, es van, ahova egy honapban egyszer par napot kell elvileg bejarni. Ezt sok esetben a szak mellett is meg tudod talalni a megjegyzesek kozott, de az egyetemek sajat honlapjan talalhato orarendek tobbet is elarulnak. Meg a T.O. (A tanulmanyi osztaly.) es a nyilt nap, akar online formajaban is. Es az Educatio kiallitas. Azt is erdemes megvizsgalni, h a kepzes valoban szokott-e indulni az adott helyen, indult-e az elmult evekben, vagy csak minden evben meghirdetik, beprobalkoznak vele. A felvi.hu-n tudod olvasni a statisztikakat, ponthatarokat, es ott latod, ha nem indult el. Csak olyan szakot valassz, illetve olyan intezmenyt, ahol az altalanos felveteli eljaras, tehat (nem a potfelveteli es nem a keresztfeleves) ponthatarai mellett konkret pontszamot latsz eveken at, es nem azt a jelet talalod ott a szak mellett, hogy n.i. vagyis nem indul. Lehet, h a potfelveteli eljarasban megis osszejott nekik augusztusba par hallgato, de az mar elegge bizonytalan hely altalaban, szerintem. Arrol nem beszelve, ha egy szakon oten vagytok, onnan nehez, es feltuno lenne egynek, azaz Neked mindig hianyozni. Az elonye viszont az lehet, h talan jobban szukseguk lehet rad. Ez egy jo kis dilemma. Vannak tavoktatasi formak is egyes szakok eseteben, oda megkevesebbet kell bejarni. Nezz szet a felvi.hu-n!


A legeslegelso felevben erdemes mindig jelen lenni az orakon, aztan kialakul egy ismeretsegi kor, es latod, h hogyan mukodik a rendszer, hogyan all hozza az intezmeny a hallgatokhoz, a hianyzashoz, mit tudsz tenni abban az esetben, ha nincs lehetoseged bejarni, es kik azok a tanarok, T. O-sok, es hallgatotarsaid, akik segiteni fognak teged tovabbmenni. De ha az elso felevben nem latnak, nem ismernek meg, akkor esetleg konnyen kirepulhetsz. Kiveve, ha az online oktatas ujra lehetove teszi, h mindenki onnan vegyen reszt az oran, ahonnan eppen lehetosege van bejelentkezi. Sokat tudnek meg irni, de a felvi.hu nagy segitseg, es eleg jol tajekoztat, ha megfelelokeppen odafigyelsz ra! Sok sikert Neked!

2022. jan. 6. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!