Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Milyen egyetemet/fősulit...

Milyen egyetemet/fősulit javasoltok?

Figyelt kérdés
28 éves vagyok, már elhelyezkedtem a szakmában és jól érzem magam. Lehet fura, de bakancslistás dolognak érzem, hogy diplomát szerezzek, még ha nem is abban az ágazatban helyezkednék el. Van egy erős közepes érettségim és egy középfokú angol nyelvvizsgám. Tudnátok ajánlani helyeket, ahová ennyivel felvennének? Nem baj ha önköltséges meg semmi ilyesmi, csak nekem ez ilyen régi vágyam. Köszi előre is a válaszokat!

2021. dec. 30. 03:36
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%

Már csak a jelentkezéshez szükséges 1 emelt megléte. Szóval mindenképp érettségizned kell valamiből emelt szinten.


Egyébként erős közepes érettségivel is be lehet jó helyekre kerülni. Általában igaz, hogy nem bekerülni nehéz, hanem bennmaradni.

2021. dec. 30. 03:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Ilyen szabad bölcsészetre, vagy hasonlóra gondoltam, mert valóban nem ebben képzelem el a jövőmet, de dobna kicsit az önbizalmamon és szeretek tanulni. Persze heti 60 óra munka mellett kicsit kevés rá az idő. Akkor lehet tavasszal jelentkezem valami humán tárgyra emelt szinten és hátha..
2021. dec. 30. 03:59
 3/15 anonim ***** válasza:
100%

Február 15-ig tudod az egyetemi jelentkezést leadni a felvi.hu oldalon, máshol nem is lehet. A jelentkezésedet nyugodtan beadhatod, ingyen van, aztán ha nem jön össze az emelt, nem vesztesz vele semmit.


Ha jól tudom, az érettségire való jelentkezés határideje is február 15.

2021. dec. 30. 04:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a választ!
2021. dec. 30. 04:07
 5/15 anonim ***** válasza:
Felvin nézz körül, hogy melyik tetszene. Tanulni minden szakon kell, kinek többet kinek kevesebbet. És nem hátrány, ha kicsit érdekel is, amit tanulsz. És ki tudja, még aztán lehet el is helyezkedsz vele valahol
2021. dec. 30. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
78%

Először is nézz szét, hogy levelezőn egyáltalán mi indul (már ha levelezőn szeretnéd).

De szerintem, ha már energiát feccölsz bele, akkor ne háború csináld, csinálj valami olyat, ami a jelenlegi állásodhoz/tapasztalataidhoz kapcsolódik. Pl. ha egy banknál dolgozol akkor valami gazdasági, ha egy összeszerelő üzemben akkor valami logisztika vagy gépészet (ezek kissé elnagyolt példák, de remélem érted).

Sokkal könnyebb lenne elvégezned és talán még kedvet is kapnál benne elhelyezkedni.

Most mivel foglalkozol, miből van érettségid?

2021. dec. 30. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
*háború=habira...csak ez a hülye telefon mindent átír, ha nem figyelek....
2021. dec. 30. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
hát szerintem ha csak azért akarsz egyet hogy legyen nem is akarsz vele semmit kezdeni akkor mazochista vagy. főleg munka mellett
2021. dec. 30. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%
Talán BTK-s szakok közül a nyelvszakokat, mert ha úgysem a szakmában szeretnél elhelyezkedni
2021. dec. 30. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:
Hát az igazság az, hogy nemzetközi kamionsofőr vagyok, szóval ehhez így nincsen hasonló szak szerintem:D havi egy milliót keresek vele, ami nagyon jó, nem akarok váltani, de szeretnék egy diplomát. Pihenőkben meg hétvégeken úgyis sokszor unatkozom és szívesen lenne kedvem tanulni
2021. dec. 31. 00:03
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!