Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Miért kötnek bele folyton a...

Miért kötnek bele folyton a bölcsészekbe a mérnökök?

Figyelt kérdés

Nagyon sokszor a látom ha van a neten egy bölcsészes post,hogy az állítólagas mérnökök elég gyakran oda kommentelik a nekik a McDonald’s hamburger sütést meg egyéb hasonló kommenteket

Ez miért van mi a bajuk a mérnököknek a bölcsészekkel?


2021. nov. 26. 12:56
1 2 3
 11/21 anonim válasza:
72%

#5 tökéletesen jellemzi azt a sikertelen frusztrált senkit, akit 0. zh-n kidobtak a műegyetemről.


Nyílt titok, hogy műszaki területen van a BME és a futottak még.

2021. nov. 27. 00:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
81%

12. “ Nyílt titok, hogy műszaki területen van a BME és a futottak még.”


Remélem ez csak valami vicc. A BME 1201+ azaz futottak még helyen van a világranglistán: [link]


Erre a “teljesítményre” azért nem verném a nyálamat. Ha csak a szűkebb térségünket nézzük, olyan egyetemek vannak a közelben, mint a 15. helyen álló ETH Zürich, a 38. helyen álló TUM (München), vagy a 401-500. helyen álló TU Wien, de még a csehek is ránk vernek 200 helyet… nagyon gáz…


A nemzetközi projektekben a BME-ről (az ott végzettek alapján) alkotott kép a legjobb esetben a középszerű. Mindenki tudja, aki oda járt, hogy az oktatás színvonala is a trágyától a középszerűig terjed. Erre nem lennék ennyire beképzelt…

2021. nov. 27. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
74%

… miközben az ELTE a maga 601-800. helyével azért elég értékelhető teljesítményt nyújt, ráadásul még fejlődött is tavalyhoz képest: [link]


Még az SZTE és PTE is 801-1000. helyen landoltak, köröket vernek rá a BME-re. Ha informatika, vagy természettudományok, nem is kérdés, hogy utolsó utáni választás a BME, ha máshova nem vettek fel.

2021. nov. 27. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
92%

Nyugi, majd rájön szegény buta gyerek. Fejlesztéssel foglalkozom orvosi informatikai területen. Nekem is BME-s a kollégáim egy része. A többi OE-s, DE-s, PPKE-s, Pannonos vagy SOTÉ-s. A főnököm is OE-re járt és ott doktorált. Mernéd az arcába mondani, hogy futottak még kategória, úgy szájbavágna, hogy ablakon keresztül távoznál a cégtől. És ő még a diplomás mérnök főnök kategória, nagyon sokan nem azok.


Az egyetem hírneve nem a te hírneved, nem bújhatsz mögé örökké, hogy leplezd azt, hogy nem vagy jó szakember, mert nem tettél érte semmit a kötelezőn túl, csak szájalni tudsz. Az vagy, amit te magad elérsz. Nem az, amit az egyetemeden valamelyik random oktató vagy hallgató elért az akadémiai életben, akiknek a munkája miatt előrébb tud lépni a te intézményed a rangsorban, ami mögé aztán te is be tudsz bújni és onnan ugatni. Senkit sem érdekel, hogy milyen színvonalas a képzés, te nem vagy az. Érted már? Nem az egyetemeddel van baj, hanem a magadfajtákkal, akik ott meglepően nagy koncentrációban vannak jelen valamiért és csak mérgezni tudják a közösséget ahelyett, hogy élnének egy hatalmas egyetem extra lehetőségeivel. Nem képviselsz színvonalat attól, hogy oda jársz, mert ilyen ember vagy. És mindenkire ugyanez vonatkozik, aki úgy viselkedik, ahogy itt korábban jellemezték a BME-seket. Úgyhogy én a helyedben arra figyelnék, hogy üres nagyzolás és mások oltogatása helyett értelmes dolgokkal töltsem azt a kis időt, ami a tanulás mellett marad és elérjek valamit az életben egy alapszakos nyamvadt diplomán kívül, mert abból van pár az iparban és senkit sem hoz lázba. Mikor eléd rakják a szakmai tesztet, senkit sem érdekel, hogy hol végeztél. Mikor az adott technológiáról kérdeznek, nem számít a papírodra nyomtatott név, csak az, hogy mit tudsz elmondani róla (amit tapasztalatból mondom, nem tanítanak meg a kötelező tárgyaid teljesítése alatt és onnan neked még nagyon messze van az értékelhető tudás). Mikor ott egy másik diák, aki TDK helyezést ért el bárhol vagy lenyűgöző szakdolgozatot írt, nem te fogsz számítani és nem a papírod. Mikor másnak a friss papírja mellett van 2 év szakmai tapasztalata, te nem leszel tényező. A cégnek nem dísz kell a kirakatba, hanem gyakorlati szaktudás és elmélyített ismeretek egy specifikus területen, amit magadnak teremtesz meg a tanulmányaid mellett, bárhova is jársz. Nincs rá időd? Szívás, oldd meg. Azok is megoldják, akiknek te a szidalmazásával töltöd a szabadidődet, mégis előrébb vannak nálad, mert nem hülyeségen járt az eszük.

2021. nov. 27. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
86%

Ja igen ha már az ÓE-t említed: még az ÓE is ráver a BME-re a nemzetközi rankingben, ami igazán szép teljesítmény ahhoz képest, hogy az Óbudai egy fiatal egyetem, három főiskolából nőtte ki magát, és igazából "university of applied sciences", azaz nem kutatóegyetem. És hopplá, 1001-1200. helyen nyitott egyből a THE-n, miközben a BME és a Corvinus az 1201+ sereghajtó ligába csúsztak le: [link]


Bocs BME-s barátom, de iszonyat ciki, hogy egy nagy hagyományokkal rendelkező kutatóegyetem, amire még csak azt se lehet mondani, hogy kis egyetem lenne (mint a CEU pl.), mivel rengeteg kara van, van TTK-ja, GTK-ja...

2021. nov. 27. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
88%

... ennyire lent van a nemzetközi rankingben. A QS rankingen is csak a 801-1000. helyen van, miközben Szeged az 551-560. helyen, Pécs és az ELTE 651-700. helyen...


Bocs normális BME-sek, ezt csak a 12-esnek szántam, nincs amúgy semmi baj a BME-vel, olyan, mint a Corvinus: elfogadható színvonalú, nemzetközileg gyenge egyetem, de innen is lehet jó szakembernek lenni.

2021. nov. 27. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
81%

A témához visszatérve, a nap szomorú híre: [link]


Mehet mindenki nemzetközi tanulmányok meg műszaki menedzser szakra, és szépirodalom helyett olvashatja Mészáros Lőrincné agymenéseit.


Remek.

2021. nov. 27. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
90%

az 5-ös leírta az egyik okot.


mivel bölcsész diplomával dolgozom mérnökök között, sztem ki tudom egészíteni :D


alapvetően normálisak a mérnökök, viszont néha elszólják magukat, hogy aki nem ért a matekhoz, az hülye...stb stb.


ami viszont igazán érdekes, hogy azt hiszik, ők minden témában jobbak, mint bárki, és egyfolytában mindenkit kritizálnak a háta mögött.

nem tudom, h amiatt-e, mert nehéz szakot végeztek, és sokat tanultak, de vicces jelenség.

az sem zavarja őket, hogy max. középfokon makognak angolul, van olyan közöttük, aki simán leh_lyéz 3 nyelven perfektül beszélő embereket.

2021. dec. 9. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
82%
Azért egymásnak is beszólnak (BME): "Nem érem fel ép ésszel miért beszélek egy gépésszel" Amíg a poén szintjén van, addig rendben. Ha mélyen szántó kivagyiság van mögötte, megvetendő. Amikor arra gondolok, hogy egy mérnöki diploma azért még is csak egy mérnöki diploma, rögtön eszembe jut, hogy az alapműveltséget és tájékozottságomat nem a fizika statika órának köszönhetem.
2021. dec. 18. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:

Mérnöki irodában dolgozom, és a mérnökeink reál dolgokban valóban jók, minden másban katasztrófák.

Tényleg abban a tévhitben élnek, hogy mindent ki lehet logikázni, mindenki hlye, aki nem ért a matekhoz. Az is igaz, h bár általánosítani nem lehet, vannak dolgok, amikben elég pocsék a többségük: sport, táplálkozás, idegen nyelvek, biológia, helyesírás, fogalmazás, empátia.

Rohadt fárasztó állandóan azt hallgatni, hogy mindenki hlye rajtuk kívül :D Pozitívan soha senkiről nem hallottam őket beszélni.

Nem tudom, mi lenne a megoldás, sztem elkéne a reál szakokon pszichológus, vagy bár olyan tárgy, ahol a szerénységet, normális viselkedést, stresszkezelést tanulnak.

Az biztos, hogy baromi nehéz őket elviselni, anno dolgoztam elég érdekes helyeken is, többek között iszákos közmunkások között, és velük is könnyebb volt szót érteni, mint némelyik mérnökkel.

márc. 23. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!