Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Ennyire nehéz bezárni a...

Ennyire nehéz bezárni a kozép/felső oktatási intézményeket?

Figyelt kérdés

Sok tanár kovidos, nincsenek óráink, minden nap lyukasórákon ülünk bent a semmiért. Bezzeg a töltelék órák tanárai bent vannak, ami idő alatt a fontos tárgyakra készülnénk. Erre filmeket nézetnek velünk a kamera történetéről. Megvan a választott tantárgyam, jelentkeztem faktra, de nincs aki leadja az anyagot. Ennél még az is jobb lenne ha online óráink lennének komolyan...

Megkértük a tanárt hogy legalább valami gyakorló feladatot adjon, erre "hát de én beteg szabin vagyok".

Azért járok suliba, hogy tanuljak. Valami lehetne már.



2021. nov. 10. 16:48
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
61%
Magadtól is tudsz készülni, hamár ennyire érdekel a dolog. Simán vihetsz anyagot a lyukas órára és olvasgatod. Vagy valaki pisztolyt tart a fejedhez, hogy olyankor nem csinálhatsz semmit csak ülhetsz egy helyben?
2021. nov. 10. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
25%
Egy felsőoktatási intézmény bezárása nagyobb gazdasági károkat okoz, mint egy általános iskola bezárása.
2021. nov. 10. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
82%
2-es, ezt kifejtenéd? Alapvetően nem látom, milyen gazdasági károk keletkeznek egy egyetemnél, ha bezárják. (Már persze azon kívül, hogy a büfének nem lesz forgalma, de biztos nem csak ennyire gondoltál.) Vagy hosszútávú hatásokra gondolsz?
2021. nov. 10. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Sztem a 2-es arra gondol, hogy például egy tanárszakosnak nem lenne jó ha a 3.évét kezdene online, ami az oktatásra a későbbiekben kihatna...Plusz kérdező én egyetemista vagyok egy nagy egyetemen, hirdunk maszkot és működik minden, 1 tanárom se hiányzott még soha. Ti is hordhattok maszkot, ha ennyire onlinet akartok.
2021. nov. 10. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
80%

Kegyetlen leszek, de nem ellened írom.

A tanár le$zarja, hogy neked milyen lesz az érettségid, hova vesznek fel. Neki már megvan a diplomája. Miért érdekelné az 1000. diákja? (Tudom, hogy ez nem jó hozzáállás, én sem értek vele egyet mégis ez van...)

Sajnos most neked kell érettebbnek és előrelátóbnak lenni. Online anyagok, magántanár, több tankönyv, több forrás és rengeteg szorgalom.

2021. nov. 10. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
79%

Aki az egyetemet be akarja záratni nem tudja mit beszél.

Szerintem a legfontosabb szegmensek egyike aminek offline kéne menni, elvégre magas szintű szakembereket/vezetőket képeznek amihez elengedhetetlen az, hogy az oktató interaktív órákat tartson lehetőség szerint, hogy ki tudjanak bontakozni azok akik fejlődni szeretnének.

Ez nem gimi hogy minden évben ugyan azt leadják azt kész, a történelem nyilván nem változik, de egy BSC-s képzés akár évről-évre változhat.

És igen, rosszabb a képzés minősége online, az elvárások cserébe nőnek, több és nehezebb számonkérések, hogy a csalást is szűrik de ezzel gyakorlatilag elérik csak azt, hogy úgy csaljanak hogy ne legyen észrevehető, másképpen a nehéz vizsgák végett esély sincs...

Röviden, nem és nincs értelme bezárni mert nagy kár keletkezik a munkaerőpiacon.


Amúgy az érettségi gyerekjáték, majd ha bekerülsz egyetemre ott érzed már, hogy miért fontos az oktatás minősége...

2021. nov. 10. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

BME-n egyetlen tanárom sem kovidos, egy volt, aki kontaktként önként karanténban volt egy hétig és helyettesítették. Ellenben online az óráim felét meg se tartották, elintézték azzal, hogy levizsgáztattak (jó szivatósan legtöbbször). MSc hallgatóként már nem azt érzem fontosnak, hogy délig aludjak anyámék házában, hanem hogy dolgozzak, ami nem fog menni, ha nem számíthatnak rám egy munkahelyen sem, mert félévente haza vagyok zavarva, mert központilag kiveszik alólam a lakhatásomat.

Amúgy meg az a tanár, aki most így leszar téged, digitális oktatás esetén dupla ennyire lefog, megnyugtatlak.

2021. nov. 10. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
#4 Hadjuk már ezt abba, már 2 szer eljátszottuk. Abban biztos vagyok amint azok akik mindkét online oktatáson részt vettek nem lesznek valami jók a szakmájukban mert pl nem volt gyakorlati óra ami pl egy kőművesnek elengedhetetlen. Elég kár van már most meg előtte is az volt a gazdaságban.
2021. nov. 11. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Én a Corvinuson tanítok, nem hallottam még ilyen esetről.
2021. nov. 11. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Nálunk is bezárt 4 osztály (egy végzős osztály!!) és még maradj talpon -t játszunk :D
2021. nov. 11. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!