Az egyetemeket volt értelme bezárni? Mi lett volna, ha nem zárják be őket?
A sok "lesz-e ősszel iskolabezárás és online oktatás?" kérdés közepette bedobnék egy múltbéli bezárással kapcsolatos kérdést: Ugye tavaly tavasszal volt egy bezárás az egyetemeken - kollégiumokkal együtt - aztán a tavalyi tanév szeptemberben már nyögvenyelősen kezdődött, és novemberben a legtöbbjük ismét átállt online-ra, ami már maradt is folyamatosan a tavév végéig. Tehát több mint fél éven keresztül online oktatás volt. Ez eléggé rosszul érintett, hiszen így az ember nem tudta kihasználni az egyetemmel kapcsolatos szolgáltatásokat, semmi egyetemi élete nem volt, (nálunk még a főépületbe belépést is megtiltották a hallgatóknak...), nem mellesleg kizökkent az ember a napi rutinból. Önköltségesként pedig abszolut nem megérő az, hogy csak videochatben adják le az anyagot. Mondjuk úgy, hogy ettől többet vár az ember. A vírussal kapcsolatban pedig annyi hozható fel, hogy az egyetemen főképp a 18-25 éves korosztály tartózkodik, akikre NEM (volt) veszélyes a vírus.
Mit gondoltok, mi történt volna, ha az egyetemeket a kollégiumokkal együtt nem záratják be, hanem megy ugyanúgy tovább a jelenléti oktatás? (És persze ide sorolhatóak a középisolák, ált.iskolák is ehhez a kérdéshez)
Csodálom, hogy ennyi ésszel egyetemista vagy...
Nem az volt a fő probléma, hogy a korosztályod esetlegesen belehalt volna a vírusba, hanem hogy továbbterjesztettétek volna. Ehhez még hozzájön az is, hogy az egyetemeken jelentős mennyiségű külföldi ember fordul meg, tehát kintről is hozhattak volna be vírust és tőlünk is vihettek volna haza. Arról nem beszélve, hogy az oktatók között is sok az idősebb ember, akikre pedig valós veszélyt jelentett a vírus.
Sajnálatos, hogy neked nem tetszett az oktatásnak ez a formája, de még mindig jobb, mintha a vírussal kiirtottad volna a saját családodat.
Nem lehetett volna normálisan teljesíteni a félévet.
Ha mindenki bejárt volna, csak idő kérdése lett volna, hogy mikor kapja el a vírust a többszáz fős előadásokon vagy éppen a szűk helyen megtartott laborokon. Szépen sorban 2 hét karantén mindenkinek, oktatóknak stb stb. Ilyen pótlás-olyan pótlás szóval nem lehetett volna megoldani.
ahogy írják, a továbbterjesztéssel van a legnagyobb probléma: az oktatókra, a szülőkre/nagyszülőkra (ne feledd nem mindenki kollégista), a tömegközlekedésen
és inkább arról van szó, hogy nem annyira veszélyes, de ettől még az óvintézkedéseket ugyanúgy meg kellett tenni. képzled el mi törétnt volna ha egy egyetemista pozitív lesz, és belekezdenek a kontaktkutatásba. akkor veszélyben lett volna mindenki aki az előadáson és gyakorlatokon a közvetlen közelében ült? Mi van azzal aki mellette evett a menzán, vagy csak mögötte állt a sorban? A kolis szobatársaival, vagy akikkel a közösségi térben együtt csocsózott? Aki utána fogta meg a könyvtári könyvet? Az egyetemistáknak van kb a legtöbb kontaktjuk - még úgy is hogy a bulikat nem említettem. És igen, nagyrészt nem annyira veszélyes, de a fiatalok közel sem vészeli át mindenki úgy, mint egy egyszerű náthát.
amúgy ja, szarok voltak ezek a félévek. nekem az erasmus félévemet tette tönkre a vírus. de én úgy látom, hogy sajna szükséőges volt online tartani az egyetemi órákat. a tököm kivolt tőle, mert én sem szeretek a gép előtt gubbasztani és várni hogy a 60 éves tanár rájöjjön hogyan lehet megosztani a képernyőt, és inkább késtem volna az órákról mert eldumáltuk kávézás közben az időt a haverokkal, minthogy kivigyem a laptopot a konyhába óra közepén míg lefő a kávém, vagy mentem volna az utolsó óra után inni ahelyett hogy a Teamset kikapcsoltam volna és netflixeztem egyet.
Szar volt, remélem már nem lesz szükség ilyen nagy bezárásra, de szükséges volt.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!