Orvosi egyetem így?

Figyelt kérdés

Elsősorban az orvostanhallgatókhoz szeretnék fordulni segítségért, tanácsért. :)

1.) A középiskolai tanulmányaitokat emelt biológia és kemia vagy fizika szakon végeztétek? Így már alapvetően a 11-12.-es bizonyítványotokban is fel van tüntetve, hogy emelt/fakt.-on végeztétek? Vagy ez az orvosi egyetemre nem bemeneti követelmény, csak az érettségi legyen emelt szinten teljesítve?!

2.) 1 év alatt fel lehet készülni az emelt biológia illetve kémia érettségire gyakorlatilag a nulláról?

3.) Amennyiben van valakinek határozata arról, hogy teljes felmentett matematikából valamint a kémia és fizika tantárgy számolás feladatai alól, kivitelezhető úgy az emelt érettségi, hogy az ugyanolyan "hivatalos"legyen, mint bárki másé? Tehát tulajdonképpen lehet -e kémiából így érettségizni, hogy nem értékelendő az írásbeli vizsga második fele?

4.) Ebből adódik és persze mindenki tisztában van vele, hogy sokkal de sokkal nehezebben menne az egyetemen a kémia, biokémia, a statisztika valamint az egyéb számolásos tantárgyak és most az orvostanhallgatók biztos fogják a fejüket, hogy így hogy szeretném😄.. De így megoldható, kivitelezhető? Magántanár és szaktársak segítsége, rengeteg tanulás, ennél több akarat áthidalná a helyzetet!? de mennyire nehéz így, milyen szintű az ott tanított számolás? Befolyásolná ez a papír a tanulmányaimat?

5.) Naivan egészségügyi szakközépiskolába mentem, hogy már a kezdetben is hátha (jó) orvosi alapokra tehetek szert, így itt is végeztem. Ahol azt gondoltam egyébként lesznek ilyen tantárgyaim mert miért ne lenne!? De nem voltak (illetve de, 9. évfolyamban fizika) , így most érettségi után kénytelen vagyok elmenni estire. Lehetséges? Az esélyem itt is konkrétan a minimálissal egyenlő jelen esetben egy erős gimnáziumban végzőnek aki 4 éven keresztül heti avagy napi szinten tanulta. Biztos az egyetem is sokkal kedvezőbb és könnyebb de sajnos, már nem tudom vissza csinálni.

6.) Idén "csak" szülésznőire adtam be a jelentkezést de őszinte leszek nem szeretném. Kevésnek érzem ahhoz ahová igazán vágyok és amit valójában szeretnék. Így még fel sem töltöttem a 12.-es valamint az érettségi bizonyítványaimat pedig szorít a határidő. Halasztáson gondolkozom és jövő májusban esetleg októberben emelt érettségiket írni. Ti mit tennétek a helyemben? Megpróbálnátok az orvosit?

-Rengeteg olvastam, hogy az orvosin már csak olyanokat tanulnak a hallgatók matekból tulajdonképpen (kémia/ fizika számolás, statisztika) ami kapcsolódik az orvosihoz valamilyen szempontból és ennek a teteje a másodfokú egyenlet!? De nem is kell a továbbiakban az orvosihoz, nem sok hasznát veszik az orvosok munkájuk során!? /Tehát az első 3 év számolós aztán fel lélegezhetnek a hallgatók mert jönnek a klinikumi tárgyak./Ne kövezzetek meg ha nem így van, nem tudom csak olvastam itt gyakorin is és különböző platformokon. Eddig a "szintig" meg még én is jártam matematika órán, megyeget.-

7.) Igazából 12. - ben valamint leginkább az érettségi vizsga alól kaptam a felmentést. Ez gondolom nem befolyásoló tényező. A felvin úgy olvasta, hogy érettségi bizonyítvány + emelt érettségi. Az érettségi bizonyítványban fontos, hogy matek legyen?


Az én esetemben ez az emelt érettségi számolás nélkül egy nagyon jó kiskapu lehet báár tudom, hogy addig tartana míg megírom és jobb esetben ha felvesznek aztán igen kemény időszak, hogy tudjam tartani a tempót dee először a bejutást szeretném "megoldani", aztán a soron következő nehézségeket megugrani ahogy adódnak sorban.

Ami szintén nyugtató, hogy a felvin nem kizáró tényezőként, hanem az elfogadott okmányként van megjelenítve ez a dokumentum. (Csak remélni tudom, hogy így is van, nemcsak be van minden egyetem-kar-szak alá másolva ez a szöveg.)


Olvastam, kerestem, kutattam, hogy miben lenne másabb és/vagy könnyebb a szülésznői és azt kell mondjam, hogy ugyanazok a nehézségek árnyékolnák be a tanulmányaimat, mint az orvosin. Kémia, biokémia, informatika stb - stb.. Persze tudom, hogy egy orvosi egyetemen bővebben és nagyobb óraszámban tanulják a hallgatók.


-Alapvetően azt érzem semmi nem szegi kedvem tőle, bármennyire lenne nehéz. A cél, ami természetesen az orvosdoktorrá válás, bármit.-


~Esetleg valami plusz tapasztalat, tanács ami nem is volt kérdés de ide illik és segít(het) nekem?~



2021. jún. 26. 13:54
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
90%

Kedves kérdező! Arra kéne rájönni, hogy mennyire súlyos és mennyire fejleszthető a diszkalkuliád. Van ismerősöm, aki gyógyszerész és diszkalkuliás.

Meddig megy a matek?

Érdemes lenne nézegetned kémiás feladatokat is.

2021. júl. 6. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:
100%
Kérdező,hogy döntöttél?
2021. aug. 23. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!