Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Mennyire nehéz az orvosi egyetem?

Mennyire nehéz az orvosi egyetem?

Figyelt kérdés
Jó tudom, hogy nehéz. De ha kémiából nem vagyok valami jó akkor is érdemes elkezdeni vagy válasszak valami mást? Tapasztalatok érdekelnek

2021. jún. 18. 09:01
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
A kémia ahhoz kell, hogy felvegyenek. Ha nem megy, nem jutsz be, nem véletlen van. Mármint, én is csak másodjára jutottam be, javítottam a két emeltemen, nem brillíroztam kémiából, de
2021. jún. 18. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Véletlen elküldtem...

*De annyira ment, hogy felvegyenek.

A következő lépés, hogy az egyetemen bizonyítasz magadnak.

2021. jún. 18. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Hát azért azt nem mondanám hogy kémia csak a felvételihez kell. Elsőben kémia szigó, másodikban biokémia. Egyik sem megúszós legalábbis Szte-n. De szerintem ha azért az emelt érettségi megy 60-70% fölé akkor ezeket is meg lehet csinálni megha nem is ötösre.
2021. jún. 18. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
17%
Aki orvosira keszul, altalaban hozza van szokva, hogy mindent elsore megjegyez, vagy rajon magatol, ezert nem kell tanulnia. Na a kemia nem ilyen, ott le kell ulni, es bevagni az elmeletet, meg az otosom leszt is vegig kell gyakorolni, nincs mas valasztasod, kiveve, ha zseni vagy. Ha valaki nagyon jo bioszt es kozepeket ir, 50-60%-kal is bejut amugy. Nem a kemian mulik az egyetem, hanem hogy tudsz-e tanulni.
2021. jún. 18. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
88%
min 75%-os emelt kémiával már el lehet lenni az egyetemen. Nyilván a felvi pontok függenek a többitől is, de szerintem ha háromnegyedét nem tudod összekaparni az emelt szintnek, akkor úgy is csak szívni fogsz a többivel. Attól még felvehetnek, de akkor az egyetemen fogsz az első évben megizzadni. Utána már nem igen kell.
2021. jún. 18. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
Fizikából is lehet érettségizni, ha az jobban megy. Én is így tettem,sőt még nagyon előismereteim se voltak kémiából, mégse ért eddig hátrány, pedig már mindjárt túlleszek a képzés felén. Úgyhogy ha egyébként elhivatott vagy, ez ne riasszon vissza.
2021. jún. 24. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!