Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » 2021 SZTE-BTK pszichológia...

2021 SZTE-BTK pszichológia ponthatár vajon mennyi lehet?

Figyelt kérdés
410 pontom van, az előzetes ponthatár pedig 400 pszicho szakon. Tavaly 437 volt a végleges...Mire lehet számítani, lejjebb fognak menni a ponthatárok az online oktatás miatt vajon? Nagyon izgulok:( Sajnos most tudtam meg, hogy emelt német érettségi mellett nem ér semmit a felsőfokú nyelvvizsgám, buktam 40 pontot rajta. Egyébként az önköltségest is megjelöltem, ott alacsonyabbak a ponthatárok igaz?

2021. máj. 31. 15:38
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem sajnos ekkorát nem fognak csökkenni a ponthatárok, olyan +-5 pontok szoktak változni, de aztán ki tudja! Lehet ez az év más lesz.

De ahogy nézem a felvin, az utóbbi évek alapján 435-440 szokott lenni a ponthatár. :(

Az önköltségesnél sajnos kb. ugyanaz a pont, a legalacsonyabb 420 volt az utóbbi években. Államin 430 felett.

2021. máj. 31. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Sajnos soha nem szoktak ennyire lemenni a ponthatárok. Mindegyik pszichót oktató egyetemen hatalmas a túljelentkezés, és idén elvileg jóval több a jelentkező, mint tavaly, úgyhogy simán elképzelhető, hogy még tovább nőnek a tavalyi ponthatárok. Persze csökkenés is lehetséges, de maximum 5-6 pontot tudok elképzelni.

Ahogy az első is írja, 2017-ben volt egy kiugróan alacsony 420-as ponthatár az önköltségesen, de amúgy szinte ugyanannyi szokokott lenni, mint az állami ösztöndíjas. Sőt, tavaly senkit nem is vettek fel önköltségesre (ne kérdezd, miért), de 2018-2019-ben pont ott volt magasabb a ponthatár annak a két-két embernek, aki oda ment.

Amúgy te voltál az egyik mai válaszoló egy hasonló kérdésnél? Csak mert akkor nem válaszolok ott is. :)

2021. máj. 31. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Önköltségesen általában alacsonyabbak szoktak lenni, de néha itt is elszállnak a határok.

Alapvetően a pszichológia szaknál igen nagy a túljelentkezés, ahogyan ezt előttem is mondták, így a pontok drasztikus csökkenése nem reális.

2021. máj. 31. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Hasonlóan vagyok mint te, nekem 420 pontom lett. Reménykedek abban, hogy hátha lejjebb viszik, meg hátha másoknak sem sikerültek olyan jól az érettségik, de félek hogy nem lesz elég...azért szorítok neked is.
2021. máj. 31. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Sajnos ez 99%, hogy nem lesz meg. Más egyetemet nem jelöltél? Esetleg Szombathelyre talán elég lehet...
2021. jún. 1. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Más egyetemet nem jelöltem, viszont Tanárképző Központba jelentkeztem, így akkor marad a tanári pálya, azzal legalább egyszerűbb lesz elhelyezkedni is, valamennyi pszichológiát ott is tanulok, úgyhogy annyira nem bánom. :) Azért nektek hátha sikerül, szorítok!!
2021. jún. 1. 10:41
 7/7 anonim ***** válasza:
Lejjebb semmiképp nem mennek szerintem, en pár pontos változást várok a tavalyihoz képest +/-, de sok helyen olvasom, hogy a tavalyi ponthatárok növekedését várják.
2021. jún. 1. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!