Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Mi lesz május 10.-én? Mire...

Mi lesz május 10.-én? Mire számítsunk?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Megint én vagyok:) Biztos páran emlékeztek még rám, az előző posztomból, ahol még áprilisban a

19.-ei nyitásról folytattunk eszmecserét. Több mint 100 hozzászólász született ahhoz a kérdéshez, ezért arra gondoltam, osszuk meg újra a gondolatokat, és mérlegeljük, hogy lassan egy hónap alatt mi történt a gimnáziumi nyitással kapcsolatban.


Ha az előző kérdésemre (ápr. 19) vagy kíváncsi, itt elolvashatod:


https://www.gyakorikerdesek.hu/kozoktatas-tanfolyamok__magya..


Szeretném leszögezni, hogy ez nem az a kérdéskör amit kirak a sok iskolakerülő diák, reménykedve hogy nem lesz nyitás. A kommentekben a másik felé a tiszteletet próbáljuk meg megadni. Aki meg hülyeséget ír, az ne csodálkozzon ha lepontozzák.


Akkor kezdjünk bele:


Hogy áll a tanárok oltása?

-Igencsak jól. Az immunitás 10.-ére nem tudnám meghatározni, hogy kialakulna-e, főleg hogy a 90%-a szerintem még nem kapta meg a második oltást, de ettől függetlenül, amit a kormány ígért hellyel-közzel teljesült: elkezdték beoltani a tanárokat, amiért *taps-taps, attól függetlenül hogy nem vagyok NER lovag.


De mi lesz a diákokkal? A diákok oltásával?

A diákokat 16-18 éves korig (gimnazistákat) május 10.-étől kezdhetik el beoltani. Én pár hónapja múltam 16, ezért mostanában kaptam is az osztályfőnökömtől egy behívót a suliba a jövőhétre, orvosi vizsgálatra.

Csak a 16 éves osztálytársaimat vizsgálják meg. Lehet hogy nagyon félrenyúlok, de lehet köze ahhoz, hogy melyik diáknak adható be a Pfizer, ki az akinek a szervezete, valamint alapbetegségei mellett is “nyugodt szívvel” beadható az oltás? Ezt nem tudom pontosan, jövőhéten miután túlestem rajta, tudok majd nyilatkozni, jelenleg erre gondolok.


Visszatérve: ha május 10-én kezdik el “csak” a diákokat oltani, nem fog olyan nyájimmunitás kialakulni nálunk, ami biztonságot jelentene a számunkra. Ezzel persze lehetne vitatkozni, hogy mennyire is vagyunk veszélyben, ha igaz az indiai mutánsról szóló pletykák, akkor igenis van lényege a mi védettségünknek.

Szóval az, hogy pontosan május 10-én kezdik el a 16 év felettiek oltását, az is egy elég érdekes dolog, miért pont akkor? Lehet hogy mégsem lesz nyitás?


Ha valamilyen adatban, vagy bármiben tévedtem, elnézést! Még mindig nem vagyok virológus.


Szóval kíváncsian várom a ti véleményeiteket. Mi várható szerintetek a következő hónapokban?


-Egy 16 éves gimnazista



2021. máj. 1. 23:53
❮❮ ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ... ❯❯
 61/284 anonim válasza:
100%
Fogalmam sincs, hogy kinyitnak-e a gimik. De szerintem amúgy se lenne sok értelme, aki nem tanult eddig az pár hét alatt nem fog egy évnyi anyagot bebiflázni, illetve az év végén általában osztálykirándulások, meg sportnapok vannak, nem hatalmas nagy tanulások. Másrészt, ott van még az a kevésbé elhanyagolható tény, hogy a 16-18 évesek kb. 90%-a be sincs oltva, illetve, hogy a tanárok nagy részénél nem alakult ki a megfelelő védettség. Én is mennék már ezer felé, de nem, itthon ülök a popsimon, és tanulok. Én a sulimat tökre szeretem, más kérdés az, hogy a szociális fóbiám miatt a nagy tömeget nem. Szóval a nyitás kérdése addig nyitott marad, amíg a kormány be nem jelenti, hogy biztosan lesz-e vagy nem.
2021. máj. 3. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 62/284 anonim ***** válasza:
100%
Úgy sem nyitnak
2021. máj. 3. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 63/284 A kérdező kommentje:

Egyik gimnazista végzős nagyon filozófikus barátom mondta 1-2 héttel ezelőtt azt, hogy ezeket az eltolásokat a kormány azért is csinálhatja, hogy a diákokat valamilyen szinten “ösztönözze”.

Úgy kell ezt érteni, hogyha a kormány már novemberben bejelentette volna,

hogy egész tanévben nem lesz suli, akkor a diákok elengedik magukat, mert úgysem kell tanulni, kipuskázva megvannak a jegyek. De azzal, hogy a kormány hónapról-hónapra vándoroltatja az iskolanyitással való kérdést, a gyerekekben ott marad az, hogy azért még tanuljunk, mert ha visszamegyünk a tanáraink simán kikérdeznek.


Persze, tudom hogy a kormány nem gondolja ezt így át, és más okai vannak hogy hónaponta tolják, csak ez is egy egész érdekes kis gondolat.


A kommentekről még írnék egy kicsit.

Nem tudom, hogy ki látta itt közülünk a Mátrix c. filmet. Nagyon elgondolkodtató film, tudom ajánlani mindenkinek.


Nagyon sok dolog, az abban a filmben elhangzottakban, kivetíthető a való életünkre.

A filmben az Építész mondta azt, hogyha veszünk egy halmaznyi embert (jelen esetben, a kommentelőket), a hülyéknek a válaszait az oldal vagy letörli, vagy letiltják. De az egyenlet mindig kiegyenlíti önmagát, és a megmaradt még épeszű emberekből hülyül meg annyi, hogy elfogyjanak a válaszadók. Ez nem csak itt gyakorikérdéseken van, ott van minden Indexes Facebook poszt alatt, vagy bárhol. Szóval, érdekes itt is megfigyelni ezt a folyamatot az embereken.


Ezért volt zseniális ez a film:)

2021. máj. 3. 13:03
 64/284 anonim ***** válasza:
99%

Egyik gimnazista végzős nagyon filozófikus barátom mondta 1-2 héttel ezelőtt azt, hogy ezeket az eltolásokat a kormány azért is csinálhatja, hogy a diákokat valamilyen szinten “ösztönözze”.


Ugyanerre gondoltam én is. Ha egyből bejelentené a kormány hogy na gyerekek most fél évig digitális oktatás lesz, mindenki "hátradől". De így kicsit lehetett tartani a gyerekekben hogy bármelyik pillanatban lehet, hogy újra iskola lesz, így úgymond kicsit felkészültebben várták azt a pillanatot, ami igazából nem is lesz.

2021. máj. 3. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 65/284 anonim ***** válasza:
94%
Én szeretnék már iskolába menni, de egy nagyon-nagyon erős megérzésem van, egy belső hang azt súgja, hogy nem megyünk középiskolába, nem fognak kinyitni! Érdekes, pedig nem vagyok skizofrén eskü :D
2021. máj. 3. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 66/284 anonim ***** válasza:
0%
Mekkora pofára esés lesz ebből itt sokaknak...
2021. máj. 3. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 67/284 anonim ***** válasza:
100%
Nem megyünk vissza(szerintem) nincs rajta a Koronavírus.govon az iskola-nyitás.
2021. máj. 3. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 68/284 anonim ***** válasza:
100%
te fogsz pofára esni 66os
2021. máj. 3. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 69/284 anonim ***** válasza:
0%

67-es

Nagy kár, hogy a Magyar Közlönyben pedig igen.

A koronavirus.gov.hu-n még a napi esetszámok sincsenek fenn, az kb egy bulvárlap színvonalú.

68-as

Biztos forrásból tudom, hogy lesz, sorry.

2021. máj. 3. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 70/284 anonim ***** válasza:
91%
Ez furcsa, mert ismerősöm kormányközeli professzorokat ismer, és ők január óta mondják hogy nem lesz iskola már ebben a tanévben. Uha, elég érdekes, netalántán 2 kormány "Kormányoz" egyszerre? :)
2021. máj. 3. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!