Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Mi lesz május 10.-én? Mire...

Mi lesz május 10.-én? Mire számítsunk?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Megint én vagyok:) Biztos páran emlékeztek még rám, az előző posztomból, ahol még áprilisban a

19.-ei nyitásról folytattunk eszmecserét. Több mint 100 hozzászólász született ahhoz a kérdéshez, ezért arra gondoltam, osszuk meg újra a gondolatokat, és mérlegeljük, hogy lassan egy hónap alatt mi történt a gimnáziumi nyitással kapcsolatban.


Ha az előző kérdésemre (ápr. 19) vagy kíváncsi, itt elolvashatod:


https://www.gyakorikerdesek.hu/kozoktatas-tanfolyamok__magya..


Szeretném leszögezni, hogy ez nem az a kérdéskör amit kirak a sok iskolakerülő diák, reménykedve hogy nem lesz nyitás. A kommentekben a másik felé a tiszteletet próbáljuk meg megadni. Aki meg hülyeséget ír, az ne csodálkozzon ha lepontozzák.


Akkor kezdjünk bele:


Hogy áll a tanárok oltása?

-Igencsak jól. Az immunitás 10.-ére nem tudnám meghatározni, hogy kialakulna-e, főleg hogy a 90%-a szerintem még nem kapta meg a második oltást, de ettől függetlenül, amit a kormány ígért hellyel-közzel teljesült: elkezdték beoltani a tanárokat, amiért *taps-taps, attól függetlenül hogy nem vagyok NER lovag.


De mi lesz a diákokkal? A diákok oltásával?

A diákokat 16-18 éves korig (gimnazistákat) május 10.-étől kezdhetik el beoltani. Én pár hónapja múltam 16, ezért mostanában kaptam is az osztályfőnökömtől egy behívót a suliba a jövőhétre, orvosi vizsgálatra.

Csak a 16 éves osztálytársaimat vizsgálják meg. Lehet hogy nagyon félrenyúlok, de lehet köze ahhoz, hogy melyik diáknak adható be a Pfizer, ki az akinek a szervezete, valamint alapbetegségei mellett is “nyugodt szívvel” beadható az oltás? Ezt nem tudom pontosan, jövőhéten miután túlestem rajta, tudok majd nyilatkozni, jelenleg erre gondolok.


Visszatérve: ha május 10-én kezdik el “csak” a diákokat oltani, nem fog olyan nyájimmunitás kialakulni nálunk, ami biztonságot jelentene a számunkra. Ezzel persze lehetne vitatkozni, hogy mennyire is vagyunk veszélyben, ha igaz az indiai mutánsról szóló pletykák, akkor igenis van lényege a mi védettségünknek.

Szóval az, hogy pontosan május 10-én kezdik el a 16 év felettiek oltását, az is egy elég érdekes dolog, miért pont akkor? Lehet hogy mégsem lesz nyitás?


Ha valamilyen adatban, vagy bármiben tévedtem, elnézést! Még mindig nem vagyok virológus.


Szóval kíváncsian várom a ti véleményeiteket. Mi várható szerintetek a következő hónapokban?


-Egy 16 éves gimnazista



2021. máj. 1. 23:53
❮❮ ... 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 ... ❯❯
 101/284 anonim ***** válasza:
89%

Már 57.239-en írták alá! Írd alá Te is, és add tovább!

Ne legyen kötelező jelenléti oktatás május 10-től!

Sajnos a járványügyi helyzet még mindig nem indokolja az iskolák teljes nyitását, hiszen naponta még mindig közel 200 haláleset történik. Bár már több millió beoltott van, a legtöbben csak az első dózist kapták meg, így még nem alakulhatott ki megfelelő védettség a szervezetükben. Aggódunk az indiai variáns közelsége és magas fertőzőképessége miatt, ami csak tovább súlyosbíthatja a járványhelyzetet. Aggódunk az immungyenge diákokért és szülőkért, akik különösen kitettek a vírus veszélyeinek. Aggódunk azokért a tanárokért is, akik még nem kapták meg az oltást, és azokért, akiknél még nem alakult ki két hét alatt a védettség.


Éppen ezért mi azt javasoljuk, hogy:

– NE legyen kötelező a jelenléti oktatás május 10-től!

– Fogadják el a szülői igazolást érvényesnek a tanév végéig, és ne számítson bele a 250 óra hiányzásba, ha a diák a vírushelyzet miatt nem szeretné veszélynek kitenni magát és családját!

– Hadd döntsék el a diákok, tanárok, szülők az igazgatóval együtt, hogy kinyisson-e az iskola arra az 5 hétre vagy sem! Szülessen helyi döntés arról, hogy milyen formában szeretnék folytatni az oktatást!

– Hallgasson a kormány arra a 16.794 szülőre, akik nem akarják iskolába küldeni a gyereküket!

– Hallgasson a kormány arra a közel 3.000 tanárra, akik nem szeretnék kockáztatni az egészségüket azzal, hogy felveszik a munkát!

– Hallgasson a kormány arra a 7.774 diákra, akik félnek a vírustól, és félnek attól, hogy a szeretteik megbetegszenek!

– Hallgasson a kormány az ADOM Diákmozgalom kérésére, és ne nyissa meg kötelező jelleggel az iskolákat május 10-től!

2021. máj. 4. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 102/284 anonim ***** válasza:
75%

Szörnyű ez az egész, senki nem a vírusnak örül. Szeptemberre remélem 2 Dózissal mindenki védett lesz, valamennyire. A védettséghez annyi szükséges. Több mint 4 millió ember még csak az elsőt kapta meg, az kb nesze neked, fogd meg jól.

Várhatunk a bejelentésre.

2021. máj. 4. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 103/284 anonim ***** válasza:
98%
Na megnyugodhattok, nem lesz középiskola május 10-től.
2021. máj. 4. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 104/284 anonim ***** válasza:
98%
Honnan tudod?
2021. máj. 4. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 105/284 anonim ***** válasza:
100%
hol olvastad
2021. máj. 4. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 106/284 anonim ***** válasza:
98%
honnan veszed hogy nem nyitnak ki?
2021. máj. 4. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 107/284 anonim ***** válasza:
78%
láttátok a híreket? A középsulisok nem, de a felsősök mennek vissza 10től.
2021. máj. 4. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 108/284 anonim ***** válasza:
86%
hol irják? hvg.hu nézem de nincs orbán facebook oldalán sincs
2021. máj. 4. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 109/284 A kérdező kommentje:

Én, hogy őszinte legyek: nem vagyok egy rosszindulatú ember. Sokáig az embereknek szurkoltam, a vírus elleni harcban, azonban ez 1-2 hete megváltozott.


Amikor láttam, hogy a terasznyitás szombatján a sok velem egyidő felelőtlen ember maszk nélkül össze-vissza a nagyvárosokban. Elszégyelltem az egész társadalmunkat, hogy az emberek ennyire nem tudták kibírni a kis otthonmaradást.


És persze, mondhatják hogy a kormány megengedte, meg hogy már itt volt az ideje. De nem lett volna annyi is elég, hogy átmentek a haverokhoz grillezni, kicsit öntötök a garatra, hogy olyan nagyon szabadnak érezzétek magatokat? Ennyi nem volt elég.


Amióta ez megtörtént, és az a sok felelőtlen ember, mint egy csorda kiment az utcákra… Azóta kicsit a vírusnak szurkolok, és annak hogy legyen következménye ennek a felelőtlenségnek, és hogy ez a számokon is megmutatkozzon.


Persze, ahogy mondták is itt páran: mostanában kevesebbet tesztelnek. Lehet pont azért mert nagyon jól tudják, hogy a terasznyitás következtében, biztos hogy terjedt a vírus.

2021. máj. 4. 12:50
 110/284 anonim ***** válasza:
99%

Hát srácok, pontozzatok le, de én semmiféle hírt nem találok se a Kormány Facebook oldalán, se Orbán Viktor oldalán!

(u.i.: Utólag lepontozni nem ér!:D)

2021. máj. 4. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!