Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Mi lesz május 10.-én? Mire...

Mi lesz május 10.-én? Mire számítsunk?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Megint én vagyok:) Biztos páran emlékeztek még rám, az előző posztomból, ahol még áprilisban a

19.-ei nyitásról folytattunk eszmecserét. Több mint 100 hozzászólász született ahhoz a kérdéshez, ezért arra gondoltam, osszuk meg újra a gondolatokat, és mérlegeljük, hogy lassan egy hónap alatt mi történt a gimnáziumi nyitással kapcsolatban.


Ha az előző kérdésemre (ápr. 19) vagy kíváncsi, itt elolvashatod:


https://www.gyakorikerdesek.hu/kozoktatas-tanfolyamok__magya..


Szeretném leszögezni, hogy ez nem az a kérdéskör amit kirak a sok iskolakerülő diák, reménykedve hogy nem lesz nyitás. A kommentekben a másik felé a tiszteletet próbáljuk meg megadni. Aki meg hülyeséget ír, az ne csodálkozzon ha lepontozzák.


Akkor kezdjünk bele:


Hogy áll a tanárok oltása?

-Igencsak jól. Az immunitás 10.-ére nem tudnám meghatározni, hogy kialakulna-e, főleg hogy a 90%-a szerintem még nem kapta meg a második oltást, de ettől függetlenül, amit a kormány ígért hellyel-közzel teljesült: elkezdték beoltani a tanárokat, amiért *taps-taps, attól függetlenül hogy nem vagyok NER lovag.


De mi lesz a diákokkal? A diákok oltásával?

A diákokat 16-18 éves korig (gimnazistákat) május 10.-étől kezdhetik el beoltani. Én pár hónapja múltam 16, ezért mostanában kaptam is az osztályfőnökömtől egy behívót a suliba a jövőhétre, orvosi vizsgálatra.

Csak a 16 éves osztálytársaimat vizsgálják meg. Lehet hogy nagyon félrenyúlok, de lehet köze ahhoz, hogy melyik diáknak adható be a Pfizer, ki az akinek a szervezete, valamint alapbetegségei mellett is “nyugodt szívvel” beadható az oltás? Ezt nem tudom pontosan, jövőhéten miután túlestem rajta, tudok majd nyilatkozni, jelenleg erre gondolok.


Visszatérve: ha május 10-én kezdik el “csak” a diákokat oltani, nem fog olyan nyájimmunitás kialakulni nálunk, ami biztonságot jelentene a számunkra. Ezzel persze lehetne vitatkozni, hogy mennyire is vagyunk veszélyben, ha igaz az indiai mutánsról szóló pletykák, akkor igenis van lényege a mi védettségünknek.

Szóval az, hogy pontosan május 10-én kezdik el a 16 év felettiek oltását, az is egy elég érdekes dolog, miért pont akkor? Lehet hogy mégsem lesz nyitás?


Ha valamilyen adatban, vagy bármiben tévedtem, elnézést! Még mindig nem vagyok virológus.


Szóval kíváncsian várom a ti véleményeiteket. Mi várható szerintetek a következő hónapokban?


-Egy 16 éves gimnazista



2021. máj. 1. 23:53
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 21/284 anonim ***** válasza:
90%
Az érdemleges javulás most kezd, de ha elindul ez az egész a görbén is látható lesz.
2021. máj. 2. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/284 anonim ***** válasza:
95%

Mi tegnap megkaptuk az e-mailt, hogy ha minden jól alakul, akkor 19-től suli. Tehát 3 és fél hetet járnánk elméletileg. A kérdésem, hogy mit csinálunk 3 és fél héten keresztül? Addigra már szinte mindenből megírjuk az évvégit. Plusz három hétre vegyem meg megint a bérletet? Én tök simán bemegyek majd ha úgy van, hisz nagyon hiányoznak a barátaim. De mégis olyan f@szságnak tartom az egész elgondolást.



Plusz valaki írta, hogy az online oktatás során javult az átlag állítólag...Nos akkor a mi iskolánk valami ufó intézmény, hisz nálunk inkább romlott az átlag.

2021. máj. 2. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/284 anonim ***** válasza:
26%
Mail? Nálunk nem volt hasonló.
2021. máj. 2. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/284 anonim ***** válasza:
94%
nem véletletnül április 19-et írtak a május 10 helyett? Miért kezdődne május 19én?
2021. máj. 2. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/284 anonim ***** válasza:
86%

24

Szerintem iskolánként változó a dolog.(Nekem is variáltak a gimiben, és én is csak május 17-től megyek, hogyha kell-e egyáltalán menni...)

(A lényeg, hogy a holnaptól kezdődő héten minden nap délutáni tanítás lesz, és a 10-én kezdődő hetet kiadták szünetnek, de lényegében én sem értem, hogy miért bonyolítanak, bár van egy sejtésem.)

2021. máj. 2. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/284 anonim ***** válasza:
58%

Szerintem lesz iskola, általános a második hullámban végig volt.

A gimi lehet kérdéses, de egyelőre elég jók a számok. Nyilván nem mindenkire lehet ezt ráhúzni, de az én egyik gyerekemet nagyon megviselte ez a második online oktatás, emiatt személy szerint annak drukkolok, hogy összejöjjön. De megértem azokat is, akik nem akarnak pont a szóbeli érettségire lebetegedni.

2021. máj. 2. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/284 anonim ***** válasza:
20%
#24 az érettségi miatt lett úgy megoldva, hogy 19-én megyünk. Mi a május 3-ás hetet kaptuk meg úgymond szünetnek (nincs online óra tartva, de minden órán be kell küldeni a megadott órái munkát) a 19-i héten pedig bepótoljuk a kimaradt hetet. Vagy valami ilyesmi.
2021. máj. 2. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/284 anonim ***** válasza:
71%
Hát ez szuper...
2021. máj. 2. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/284 anonim ***** válasza:
18%
#29 ok boomer
2021. máj. 3. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/284 anonim ***** válasza:
12%

Nem gondoljátok, hogy szánalmas és hiteltelen már ez a vergődés?

Egyszerűen már nevetségesek vagytok, mindent kinyitnak (vagy már nyitva is van), a fiatalok is ezerrel mászkálnak kint, védettség nélkül(!) mehetnek mindenhova, beltérre is, ha velük van szülő. Kizárólag az iskolában fertőz, ugye? Szerintem meg a többsége lusta disznó, aki eddig nem tanult és most jól be van szarva, hogy kiderül, de azért jön itt a bérlettel, kollégiummal, indiai mutánssal (ami még itt sincs, de már most rettegnek tőle).

Az én javaslatom, hogy az érintett diákság a 2.oltás utáni 14.napig - amikorra ugye meglesz a teljes védettség - ne mehessen sehova, se strandra, se külföldre, se moziba, se buliba, mert fertőz!!! Ti mondtátok!

Egyébként már késő bánat, múlt pénteken lett volna az utolós lehetőség visszavonni, ilyen javuló tendencia mellett ezt már nem fogják, ezt megszoptátok, csórikáim. Már nagyon ideje volt, másfél éve csak lógtok és kettős mércét alkalmaztok.

2021. máj. 3. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!