Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Mi lesz május 10.-én? Mire...

Mi lesz május 10.-én? Mire számítsunk?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Megint én vagyok:) Biztos páran emlékeztek még rám, az előző posztomból, ahol még áprilisban a

19.-ei nyitásról folytattunk eszmecserét. Több mint 100 hozzászólász született ahhoz a kérdéshez, ezért arra gondoltam, osszuk meg újra a gondolatokat, és mérlegeljük, hogy lassan egy hónap alatt mi történt a gimnáziumi nyitással kapcsolatban.


Ha az előző kérdésemre (ápr. 19) vagy kíváncsi, itt elolvashatod:


https://www.gyakorikerdesek.hu/kozoktatas-tanfolyamok__magya..


Szeretném leszögezni, hogy ez nem az a kérdéskör amit kirak a sok iskolakerülő diák, reménykedve hogy nem lesz nyitás. A kommentekben a másik felé a tiszteletet próbáljuk meg megadni. Aki meg hülyeséget ír, az ne csodálkozzon ha lepontozzák.


Akkor kezdjünk bele:


Hogy áll a tanárok oltása?

-Igencsak jól. Az immunitás 10.-ére nem tudnám meghatározni, hogy kialakulna-e, főleg hogy a 90%-a szerintem még nem kapta meg a második oltást, de ettől függetlenül, amit a kormány ígért hellyel-közzel teljesült: elkezdték beoltani a tanárokat, amiért *taps-taps, attól függetlenül hogy nem vagyok NER lovag.


De mi lesz a diákokkal? A diákok oltásával?

A diákokat 16-18 éves korig (gimnazistákat) május 10.-étől kezdhetik el beoltani. Én pár hónapja múltam 16, ezért mostanában kaptam is az osztályfőnökömtől egy behívót a suliba a jövőhétre, orvosi vizsgálatra.

Csak a 16 éves osztálytársaimat vizsgálják meg. Lehet hogy nagyon félrenyúlok, de lehet köze ahhoz, hogy melyik diáknak adható be a Pfizer, ki az akinek a szervezete, valamint alapbetegségei mellett is “nyugodt szívvel” beadható az oltás? Ezt nem tudom pontosan, jövőhéten miután túlestem rajta, tudok majd nyilatkozni, jelenleg erre gondolok.


Visszatérve: ha május 10-én kezdik el “csak” a diákokat oltani, nem fog olyan nyájimmunitás kialakulni nálunk, ami biztonságot jelentene a számunkra. Ezzel persze lehetne vitatkozni, hogy mennyire is vagyunk veszélyben, ha igaz az indiai mutánsról szóló pletykák, akkor igenis van lényege a mi védettségünknek.

Szóval az, hogy pontosan május 10-én kezdik el a 16 év felettiek oltását, az is egy elég érdekes dolog, miért pont akkor? Lehet hogy mégsem lesz nyitás?


Ha valamilyen adatban, vagy bármiben tévedtem, elnézést! Még mindig nem vagyok virológus.


Szóval kíváncsian várom a ti véleményeiteket. Mi várható szerintetek a következő hónapokban?


-Egy 16 éves gimnazista



2021. máj. 1. 23:53
❮❮ ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ... ❯❯
 51/284 anonim ***** válasza:
12%
Éppen hatékony digitális oktatáson vannak, tudod, és nem győzik szétunatkozni a fejüket. Ezt kéne szerintük meghosszabbítani, ezt a semmit tevést.
2021. máj. 3. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/284 anonim ***** válasza:
86%
Én már januárban államvizsgáztam (tavaly márciustól nekem is online oktatás volt), úgyhogy megtehetem, köszi.
2021. máj. 3. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/284 A kérdező kommentje:

Azért így olvasgatva a kommenteket, valami ilyesmire számítottam, de nem voltam felkészülve ekkora vitákra.


Aki általánosított, és azt mondta hogy minden diák találkozgat meg ilyenek. Én személy szerint november óta egy osztálytársammal sem találkoztam, délutánonként igaz: el szoktam menni egészségügyi sétákra, de azért az általánosítás, és az hogy most bezzeg védjük a tanárainkat, az elég nagy hülyeség.


Szeptemberre nem olyan biztos hogy kialakulna a diákok körében védelem. Nagyon sok szülő van aki nem hogy magát, de a gyerekét sem akarja beoltatni, mert fél a vakcina mellékhatásaitól.


Egy ismerősömet idézném, aki volt még decemberben vírusos, és pár hete lett beoltva:

“Tökmindegy mi a mellékhatása a vakcinának, a covidnál minden jobb”


Ha valahogy ezt a pszichológiát próbálná a kormány az emberek fejében elültetni, valószínűleg már novemberben mehettünk volna vissza a gimnáziumba, mert meglenne a védettség.


Én személy szerint biztosan be leszek oltva, pár diáktársamat kérdezve, ők még bizonytalanok. Kíváncsian állok az elkövetkező héthez, és hogy mit fognak bejelenteni.


Majd elfelejtem: valaki írta, hogy már múlt pénteken be kellett volna jelenteniük a zárást. Ez tévedés.

Áprilisban 3-4 nappal előtte tudatták velünk hogy nem lesz iskola. Valószínűleg csütörtök-péntek magasságában tudjuk meg, hogy mi lesz. Addig még veszekedhetünk pár sort, mert végülis az emberek még nincsenek eléggé egymásnak ugrasztva a média által, vagy lehet értelmesen is vitázni.

2021. máj. 3. 12:01
 54/284 anonim ***** válasza:
83%
51-es, csak a szokásos dumádat tudod tolni, közbe reagálni a tényekre nem tudsz, gondolom olyan vörös a fejed otthon hogy lassan el is durran.
2021. máj. 3. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/284 anonim ***** válasza:
18%
Most teljesen más a helyzet, kérdező. A tanárok beoltva, a számok jók és a fele iskola már nyitva van, nem a 0-ról kell indulni, meg egyébként is szinte minden nyitva már. Úgyhogy megnyitják és végre délelöttöként eltűnik a gyk-ról is a sok álaggódó hisztis iskolás.
2021. máj. 3. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/284 anonim ***** válasza:
80%
Így van, eltűnnek az iskolások, helyette a munkanélküli segélyesek fognak itt irogatni, mint te.
2021. máj. 3. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/284 anonim ***** válasza:
18%

54-es

A tietek lesz vörös, mert hiába várjátok a NAGY bejelentést.

És továbbra is várom a választ arra, hogy akkor a tinik nem mehetnek nyáron sehova a 2.oltás utáni 2. hétig. Amíg ez nem így lesz, addig az iskokaundorotok is csak szánalmas, komolytalan vergődés.

2021. máj. 3. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/284 anonim ***** válasza:
91%
Én nem fogom engedni a gyerekeim. Egyszerre nyitna a gimi és a felső is, de ált.isk-ban is előfordult, hogy továbbra is otthoniban maradtak a gyerekek, krétában dolgozat + pótolnivaló.
2021. máj. 3. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/284 anonim ***** válasza:
21%

58-as

Máshova sem, ugye?

2021. máj. 3. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/284 anonim ***** válasza:
91%
Deee máshova megyünk, sőt MINDENHOVA, kivéve az iskolába <333 háháá
2021. máj. 3. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!