Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Mi lesz május 10.-én? Mire...

Mi lesz május 10.-én? Mire számítsunk?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Megint én vagyok:) Biztos páran emlékeztek még rám, az előző posztomból, ahol még áprilisban a

19.-ei nyitásról folytattunk eszmecserét. Több mint 100 hozzászólász született ahhoz a kérdéshez, ezért arra gondoltam, osszuk meg újra a gondolatokat, és mérlegeljük, hogy lassan egy hónap alatt mi történt a gimnáziumi nyitással kapcsolatban.


Ha az előző kérdésemre (ápr. 19) vagy kíváncsi, itt elolvashatod:


https://www.gyakorikerdesek.hu/kozoktatas-tanfolyamok__magya..


Szeretném leszögezni, hogy ez nem az a kérdéskör amit kirak a sok iskolakerülő diák, reménykedve hogy nem lesz nyitás. A kommentekben a másik felé a tiszteletet próbáljuk meg megadni. Aki meg hülyeséget ír, az ne csodálkozzon ha lepontozzák.


Akkor kezdjünk bele:


Hogy áll a tanárok oltása?

-Igencsak jól. Az immunitás 10.-ére nem tudnám meghatározni, hogy kialakulna-e, főleg hogy a 90%-a szerintem még nem kapta meg a második oltást, de ettől függetlenül, amit a kormány ígért hellyel-közzel teljesült: elkezdték beoltani a tanárokat, amiért *taps-taps, attól függetlenül hogy nem vagyok NER lovag.


De mi lesz a diákokkal? A diákok oltásával?

A diákokat 16-18 éves korig (gimnazistákat) május 10.-étől kezdhetik el beoltani. Én pár hónapja múltam 16, ezért mostanában kaptam is az osztályfőnökömtől egy behívót a suliba a jövőhétre, orvosi vizsgálatra.

Csak a 16 éves osztálytársaimat vizsgálják meg. Lehet hogy nagyon félrenyúlok, de lehet köze ahhoz, hogy melyik diáknak adható be a Pfizer, ki az akinek a szervezete, valamint alapbetegségei mellett is “nyugodt szívvel” beadható az oltás? Ezt nem tudom pontosan, jövőhéten miután túlestem rajta, tudok majd nyilatkozni, jelenleg erre gondolok.


Visszatérve: ha május 10-én kezdik el “csak” a diákokat oltani, nem fog olyan nyájimmunitás kialakulni nálunk, ami biztonságot jelentene a számunkra. Ezzel persze lehetne vitatkozni, hogy mennyire is vagyunk veszélyben, ha igaz az indiai mutánsról szóló pletykák, akkor igenis van lényege a mi védettségünknek.

Szóval az, hogy pontosan május 10-én kezdik el a 16 év felettiek oltását, az is egy elég érdekes dolog, miért pont akkor? Lehet hogy mégsem lesz nyitás?


Ha valamilyen adatban, vagy bármiben tévedtem, elnézést! Még mindig nem vagyok virológus.


Szóval kíváncsian várom a ti véleményeiteket. Mi várható szerintetek a következő hónapokban?


-Egy 16 éves gimnazista



2021. máj. 1. 23:53
 261/284 anonim ***** válasza:
25%
#254 = efi99
2021. máj. 7. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 262/284 anonim ***** válasza:
100%
#263 téged ki kéne innen banolni!
2021. máj. 7. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 263/284 anonim ***** válasza:
0%
Miért, csak azok írhatnak, akik nem akarnak iskolába menni? Meg, akik mások halálát kívánják?
2021. máj. 7. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 264/284 anonim ***** válasza:
17%
Hát egy ilyen suttyónak mint te mi mást kéne kívánni?:)
2021. máj. 7. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 265/284 anonim ***** válasza:
74%
Nem, csak azok írhatnak ide akik nem másokat szidalmaznak hetek óta, nem kárörvendőek. HA viszont mégiscsak azok, akkor azt érdemlik amit kapnak ezen az oldalon. halálát kívánni stb.. :)
2021. máj. 7. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 266/284 anonim ***** válasza:
100%
Fejezd be.
2021. máj. 7. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 267/284 anonim ***** válasza:
78%
Hallottad 267-es, fejezd be.
2021. máj. 7. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 268/284 anonim ***** válasza:
22%
#268 fejezd be
2021. máj. 7. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 269/284 anonim ***** válasza:
97%
Maruzsa mondott valamit?
2021. máj. 7. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 270/284 A kérdező kommentje:
Maruzsa megerősítette amit már tudtunk tegnap óta.
2021. máj. 7. 12:35

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!