Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Mi lesz május 10.-én? Mire...

Mi lesz május 10.-én? Mire számítsunk?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Megint én vagyok:) Biztos páran emlékeztek még rám, az előző posztomból, ahol még áprilisban a

19.-ei nyitásról folytattunk eszmecserét. Több mint 100 hozzászólász született ahhoz a kérdéshez, ezért arra gondoltam, osszuk meg újra a gondolatokat, és mérlegeljük, hogy lassan egy hónap alatt mi történt a gimnáziumi nyitással kapcsolatban.


Ha az előző kérdésemre (ápr. 19) vagy kíváncsi, itt elolvashatod:


https://www.gyakorikerdesek.hu/kozoktatas-tanfolyamok__magya..


Szeretném leszögezni, hogy ez nem az a kérdéskör amit kirak a sok iskolakerülő diák, reménykedve hogy nem lesz nyitás. A kommentekben a másik felé a tiszteletet próbáljuk meg megadni. Aki meg hülyeséget ír, az ne csodálkozzon ha lepontozzák.


Akkor kezdjünk bele:


Hogy áll a tanárok oltása?

-Igencsak jól. Az immunitás 10.-ére nem tudnám meghatározni, hogy kialakulna-e, főleg hogy a 90%-a szerintem még nem kapta meg a második oltást, de ettől függetlenül, amit a kormány ígért hellyel-közzel teljesült: elkezdték beoltani a tanárokat, amiért *taps-taps, attól függetlenül hogy nem vagyok NER lovag.


De mi lesz a diákokkal? A diákok oltásával?

A diákokat 16-18 éves korig (gimnazistákat) május 10.-étől kezdhetik el beoltani. Én pár hónapja múltam 16, ezért mostanában kaptam is az osztályfőnökömtől egy behívót a suliba a jövőhétre, orvosi vizsgálatra.

Csak a 16 éves osztálytársaimat vizsgálják meg. Lehet hogy nagyon félrenyúlok, de lehet köze ahhoz, hogy melyik diáknak adható be a Pfizer, ki az akinek a szervezete, valamint alapbetegségei mellett is “nyugodt szívvel” beadható az oltás? Ezt nem tudom pontosan, jövőhéten miután túlestem rajta, tudok majd nyilatkozni, jelenleg erre gondolok.


Visszatérve: ha május 10-én kezdik el “csak” a diákokat oltani, nem fog olyan nyájimmunitás kialakulni nálunk, ami biztonságot jelentene a számunkra. Ezzel persze lehetne vitatkozni, hogy mennyire is vagyunk veszélyben, ha igaz az indiai mutánsról szóló pletykák, akkor igenis van lényege a mi védettségünknek.

Szóval az, hogy pontosan május 10-én kezdik el a 16 év felettiek oltását, az is egy elég érdekes dolog, miért pont akkor? Lehet hogy mégsem lesz nyitás?


Ha valamilyen adatban, vagy bármiben tévedtem, elnézést! Még mindig nem vagyok virológus.


Szóval kíváncsian várom a ti véleményeiteket. Mi várható szerintetek a következő hónapokban?


-Egy 16 éves gimnazista



2021. máj. 1. 23:53
❮❮ ... 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 ... ❯❯
 201/284 anonim ***** válasza:
0%

Akkor győzött a józan ész!

Én megmondtam, hogy tudom, hogy lesz, hiába pontoztatok le mindig sértődöttségből. Nehéz hetek jönnek, csórikáim, tanuljatok, ahelyett, hogy engem oltogattok itt.

2021. máj. 6. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 202/284 anonim ***** válasza:
90%

201

"Válaszoltak az adom diákmozgalom petíciójára, jelenléti oktatás lesz, csak a szülővel lehet iratni kérelmet az otthon maradásra, viszont az sajnos beleszámít a 250 órába. :("


Előttem lévő írta ezt a választ, tehát meg lehet oldani az otthon maradádt nyugodj meg ;)

2021. máj. 6. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 203/284 anonim ***** válasza:
18%

202-es

Akkor meg mi a rossebet görcsölsz itt már napok óta, lustazsák? Légy büszke magadra, hogy ilyen hülye vagy, hogy csak a lógáson jár az eszed.

2021. máj. 6. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 204/284 anonim ***** válasza:
83%
Hülye vagy te te marha, egyszer nem írtam ide semmit te eszetlen birka, de te napok óta itt szólogatsz be mindenkinek
2021. máj. 6. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 205/284 anonim ***** válasza:
0%

202-es

Azt mondd meg, te mi a fenének jársz egyáltalán iskolába? Menj el utcaseprűnek vagy politikusnak, ha büdös a tanulás. Ott lóghatsz eleget.

2021. máj. 6. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 206/284 anonim ***** válasza:
100%

Ki mondta hogy nem fogok iskolába menni??

Csak mondom, hogy meg lehet oldani, de csak hogy tudd megyek hétfőtől mert nem akarok lógni hanem tanulni szeretnék...

2021. máj. 6. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 207/284 anonim ***** válasza:
0%

Mit szólogatok be? Hogy lesz iskola? Lesz, igen.

Hogy sokaknak csak a lógás a lényeg? Ők maguk írták, ahogy te is.

Hogy csak az iskolában akarnak megfertőződni, sehol máshol nem? Ez is így van.

Aki itt beszólogatott, az a sok tini nekem. Érvük az nem volt semmi, csak személyeskedtek. De most visszanyalt a fagyi.

2021. máj. 6. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 208/284 anonim ***** válasza:
100%
Pont, hogy te személyeskedsz, mert azt állítod, hogy minden diák lógni akar és nem tanulnak semmit.
2021. máj. 6. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 209/284 anonim ***** válasza:
95%
Na pl ezzel is beszóltál, igen, vannak akik csak suliba nem akarnak menni de kint lógnak meg bandáznak, na az olyan mehet vissza nyugodtan, de vannak olyan diákok akik tényleg nem mennek kb sehova hogy vigyázzanak, nem kell általánosítani.
2021. máj. 6. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 210/284 anonim ***** válasza:
0%

Ha-ha, hát persze, vigyáznak a diákok, mesélj még Andersen.

Ottbent kotlottatok fél évet folyamatosan, higgyem is el? Láttam, milyen oktatás van, akarom mondani nincs, meg hogy mi folyt kint az utcákon, parkokban, plázákban.

Az ellen miért nem tiltakoztok, hogy védett nagykorúval védetlenül mehettek moziba, étterembe, karantén nélkül külföldre, strandra? Olyankor nincs veszély? Meg arról miért nem szól a fáma, hogy 18 év alatt szinte 0 kórházi eset volt?

2021. máj. 6. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!