Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Mi lesz május 10.-én? Mire...

Mi lesz május 10.-én? Mire számítsunk?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Megint én vagyok:) Biztos páran emlékeztek még rám, az előző posztomból, ahol még áprilisban a

19.-ei nyitásról folytattunk eszmecserét. Több mint 100 hozzászólász született ahhoz a kérdéshez, ezért arra gondoltam, osszuk meg újra a gondolatokat, és mérlegeljük, hogy lassan egy hónap alatt mi történt a gimnáziumi nyitással kapcsolatban.


Ha az előző kérdésemre (ápr. 19) vagy kíváncsi, itt elolvashatod:


https://www.gyakorikerdesek.hu/kozoktatas-tanfolyamok__magya..


Szeretném leszögezni, hogy ez nem az a kérdéskör amit kirak a sok iskolakerülő diák, reménykedve hogy nem lesz nyitás. A kommentekben a másik felé a tiszteletet próbáljuk meg megadni. Aki meg hülyeséget ír, az ne csodálkozzon ha lepontozzák.


Akkor kezdjünk bele:


Hogy áll a tanárok oltása?

-Igencsak jól. Az immunitás 10.-ére nem tudnám meghatározni, hogy kialakulna-e, főleg hogy a 90%-a szerintem még nem kapta meg a második oltást, de ettől függetlenül, amit a kormány ígért hellyel-közzel teljesült: elkezdték beoltani a tanárokat, amiért *taps-taps, attól függetlenül hogy nem vagyok NER lovag.


De mi lesz a diákokkal? A diákok oltásával?

A diákokat 16-18 éves korig (gimnazistákat) május 10.-étől kezdhetik el beoltani. Én pár hónapja múltam 16, ezért mostanában kaptam is az osztályfőnökömtől egy behívót a suliba a jövőhétre, orvosi vizsgálatra.

Csak a 16 éves osztálytársaimat vizsgálják meg. Lehet hogy nagyon félrenyúlok, de lehet köze ahhoz, hogy melyik diáknak adható be a Pfizer, ki az akinek a szervezete, valamint alapbetegségei mellett is “nyugodt szívvel” beadható az oltás? Ezt nem tudom pontosan, jövőhéten miután túlestem rajta, tudok majd nyilatkozni, jelenleg erre gondolok.


Visszatérve: ha május 10-én kezdik el “csak” a diákokat oltani, nem fog olyan nyájimmunitás kialakulni nálunk, ami biztonságot jelentene a számunkra. Ezzel persze lehetne vitatkozni, hogy mennyire is vagyunk veszélyben, ha igaz az indiai mutánsról szóló pletykák, akkor igenis van lényege a mi védettségünknek.

Szóval az, hogy pontosan május 10-én kezdik el a 16 év felettiek oltását, az is egy elég érdekes dolog, miért pont akkor? Lehet hogy mégsem lesz nyitás?


Ha valamilyen adatban, vagy bármiben tévedtem, elnézést! Még mindig nem vagyok virológus.


Szóval kíváncsian várom a ti véleményeiteket. Mi várható szerintetek a következő hónapokban?


-Egy 16 éves gimnazista



2021. máj. 1. 23:53
 231/284 anonim ***** válasza:
97%
Te viszont mindjárt nem fogsz egy szót se szólni mert hívnak vissza a gyárba. Sicc
2021. máj. 6. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 232/284 anonim ***** válasza:
18%
Ez gyenge volt apafej. Nem hívnak engem semmilyen gyárba, HO-ban vagyok.
2021. máj. 6. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 233/284 anonim ***** válasza:
98%

232-es

Bocsánat, de te a gyakorin élsz? Csakmert a nap minden órájában van legalább egy komment tőled.

2021. máj. 6. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 234/284 anonim ***** válasza:
100%
A pali többet tölt a gyakorikerdeseken mint egy élőlénnyel. És ezek a verebek mondják ránk hogy introvertáltak vagyunk? :D mondjatok még vicceket, ja hogy azok ti vagytok. nem gáz.
2021. máj. 6. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 235/284 anonim ***** válasza:
9%

233-as

Neked is van ennyi. Amúgy a gyk-n összesítésben még az első 150-ben sem vagyok benn.

2021. máj. 6. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 236/284 anonim ***** válasza:
14%

Mármint az utolsó 30 napban, mert egyébként még a top 2000-ben sem.

Ti viszont főleg tölthettétek volna értelmesen ezt az időt, mondjuk fröcsögés helyett tanulással :)

2021. máj. 6. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 237/284 anonim ***** válasza:
97%

235-ös

És az már jó ha nem vagy benne az első 150-ben? Én csinálom a dolgom, max 2-szer kommenteltem ide.

2021. máj. 6. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 238/284 anonim ***** válasza:
12%

Úgy éreztem meg voltam szólítva...

Meg persze nem szerettem volna, ha valakik tudatlanságban maradnak és későn szembesülnek vele, hogy mi a helyzet. Vannak, akiket nem sikerült meggyőznöm, nekik maradt a pofára esés, ahogy azt beígértem korábban.

2021. máj. 6. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 239/284 anonim ***** válasza:
100%
De akkor sem volt írva, hogy nem Orbán fogja mondani holnap.
2021. máj. 6. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 240/284 anonim ***** válasza:
95%

Bármi megtörténhet, itt minden egyik percről a másikra változik, nagyon nehéz lenne biztosat mondani.

Nem tartom helyesnek, hogy a tinik teraszozgatnak, iskolábajárás helyett, nyilván nem minden tini, de valószínűnek tartom, hogy szép számmal vannak ilyenek.. viszont összességében úgy gondolom egy hónapra már nagyon felesleges visszamennetek.

2021. máj. 7. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!