Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Mi lesz május 10.-én? Mire...

Mi lesz május 10.-én? Mire számítsunk?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Megint én vagyok:) Biztos páran emlékeztek még rám, az előző posztomból, ahol még áprilisban a

19.-ei nyitásról folytattunk eszmecserét. Több mint 100 hozzászólász született ahhoz a kérdéshez, ezért arra gondoltam, osszuk meg újra a gondolatokat, és mérlegeljük, hogy lassan egy hónap alatt mi történt a gimnáziumi nyitással kapcsolatban.


Ha az előző kérdésemre (ápr. 19) vagy kíváncsi, itt elolvashatod:


https://www.gyakorikerdesek.hu/kozoktatas-tanfolyamok__magya..


Szeretném leszögezni, hogy ez nem az a kérdéskör amit kirak a sok iskolakerülő diák, reménykedve hogy nem lesz nyitás. A kommentekben a másik felé a tiszteletet próbáljuk meg megadni. Aki meg hülyeséget ír, az ne csodálkozzon ha lepontozzák.


Akkor kezdjünk bele:


Hogy áll a tanárok oltása?

-Igencsak jól. Az immunitás 10.-ére nem tudnám meghatározni, hogy kialakulna-e, főleg hogy a 90%-a szerintem még nem kapta meg a második oltást, de ettől függetlenül, amit a kormány ígért hellyel-közzel teljesült: elkezdték beoltani a tanárokat, amiért *taps-taps, attól függetlenül hogy nem vagyok NER lovag.


De mi lesz a diákokkal? A diákok oltásával?

A diákokat 16-18 éves korig (gimnazistákat) május 10.-étől kezdhetik el beoltani. Én pár hónapja múltam 16, ezért mostanában kaptam is az osztályfőnökömtől egy behívót a suliba a jövőhétre, orvosi vizsgálatra.

Csak a 16 éves osztálytársaimat vizsgálják meg. Lehet hogy nagyon félrenyúlok, de lehet köze ahhoz, hogy melyik diáknak adható be a Pfizer, ki az akinek a szervezete, valamint alapbetegségei mellett is “nyugodt szívvel” beadható az oltás? Ezt nem tudom pontosan, jövőhéten miután túlestem rajta, tudok majd nyilatkozni, jelenleg erre gondolok.


Visszatérve: ha május 10-én kezdik el “csak” a diákokat oltani, nem fog olyan nyájimmunitás kialakulni nálunk, ami biztonságot jelentene a számunkra. Ezzel persze lehetne vitatkozni, hogy mennyire is vagyunk veszélyben, ha igaz az indiai mutánsról szóló pletykák, akkor igenis van lényege a mi védettségünknek.

Szóval az, hogy pontosan május 10-én kezdik el a 16 év felettiek oltását, az is egy elég érdekes dolog, miért pont akkor? Lehet hogy mégsem lesz nyitás?


Ha valamilyen adatban, vagy bármiben tévedtem, elnézést! Még mindig nem vagyok virológus.


Szóval kíváncsian várom a ti véleményeiteket. Mi várható szerintetek a következő hónapokban?


-Egy 16 éves gimnazista



2021. máj. 1. 23:53
 241/284 A kérdező kommentje:

Alapvetően, ha a kormány annyira a járványügyi protokollt követné, ahogyan ők állítják, és azt vennék figyelembe, hogy a tanteremben négyzetméterre leosztva, nem lesz meg a távolság. Egy 30 fős osztályban, ahol túl sokan ülnek egymás mellett, szünetekben kajálásra-piálásra leveszik a maszkot, akkor már elkezdenek beszélni, lent marad a maszk.

Én se voltam jobb amíg jártunk, nekem is volt padtársam akivel maszk nélkül beszéltem, volt hogy délutánonként leszaladtunk egy kávéra a kedvenc teraszunkra: de mindez novemberben volt.


És én teljesen meg tudom érteni az általánosító embereket is. Azokat, akik minden fiatalt megbélyegeznek azzal, hogy bezzeg teraszozni elmentem a hétvégén, de suliba már nem akartok.

Tényleg vannak ezek a kétszínű emberek, egyik hétvégén leugrottam egy doboz tejért, a Deák tér mellett haladtam el, és amit ott láttam az elképesztő volt.


Szóval, igenis van igazságalapja azoknak, akik általánosítanak.

De mégis, miért éri meg ezeknek az embereknek kommentelni, és kifejteni azt hogy “na kisgyerekek, mehettek suliba vége a jó életnek hahaha”

Ez mind csak gyűlöletkeltés, ami gyűlöletre szerintem már nincs szükség az országban, van elég.


Na mindegy, mindenkinek szép napot. Aztán meglátjuk’

2021. máj. 7. 08:04
 242/284 anonim ***** válasza:
29%

241-es

Mert nem árt helyre tenni az ilyen embereket. Nem csak szóban lehet üzenni, hanem tettekkel is. A kint bulizók ezt üzenik: ha-ha, jól átvertünk mindenkit, nem is érdekel minket a járvány.

Van akit ez zavar és felveszi a kesztyűt.

2021. máj. 7. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 243/284 A kérdező kommentje:

De nem gondolod, hogy az ilyen embereknek nem tudsz üzenni csak egy kommenttel egy teljesen anoním oldalon? Mármint, engem ugyan nem zavar, de egy komment senkit nem fog megváltoztatni.

Egyébként nem csak téged zavart a terasznyitás szombatján az a sok ember, valamelyik fejezetnél kifejtettem hogy erről is mit gondoltam, szóval megértem

amit írtál.

2021. máj. 7. 08:32
 244/284 anonim ***** válasza:
22%

Hol üzenjek?

Amúgy nem mondom 2x se, hogy nem ez a hedonista hozzáállás okozta a veszteteket. A döntéshozók sem hülyék, látták mi folyik kint, sőt akár azt is, hogy itt a fórumon. Egyeseknek még igen sok baja lesz az életben, ha továbbra is ezt a nekem minden jár, aki nem így gondolja az idióta, hozzáállással élik majd az életüket. Te érettebbnek tűnsz, de amiket itt olvasni lehetett másoktól, háát, nem tudom mi lesz a világból 20 év múlva, ha ezek az emberek döntési pozícióba kerülnek és csak a saját érdeküket nézik. Már most nagyban hasonlítanak egy politikushoz.

Végül egy tanács: mindenki csak olyat hazudjon, amit legalább saját maga elhisz. Nagyon átjön, ha nem így van.

2021. máj. 7. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 245/284 anonim ***** válasza:
27%

Ja és a játéknak hivatalosan is vége:

[link]

3240.oldal teteje.

2021. máj. 7. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 246/284 anonim ***** válasza:
22%
#244 fejezd már be na orbán1 ... oszt kész
2021. máj. 7. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 247/284 anonim ***** válasza:
27%

A PSZ is megtört, kár, hogy ezekről eddig szemérmesen hallgattak, pedig tudták, hogy így van, kétszínű társaság:

[link]

2021. máj. 7. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 248/284 anonim ***** válasza:
90%

#247 a Psz bolond lett 1400 FERŐTZÖTT FELETT NE NYISS! oszt is mennyi van?

Péntekre 1541 új fertőzöttet regisztráltak, ezzel a járvány kezdete óta összesen 789 188 főre nőtt a beazonosított fertőzöttek száma. Meghalt 106 beteg, így az elhunytak száma 28 403 főre emelkedett. Kórházban 3855 koronavírusos beteget ápolnak, közülük 445-en vannak lélegeztetőgépen – olvasható a koronavirus.gov.hu oldalán.


A BEOLTOTTAK SZÁMA 4 203 873 FŐ, KÖZÜLÜK 2 406 684 FŐ MÁR A MÁSODIK OLTÁSÁT IS MEGKAPTA.


Egy nappal korábban 1680 új fertőzöttet regisztráltak, ezzel a járvány kezdete óta összesen 787 647 főre nőtt a beazonosított fertőzöttek száma csütörtökre. Aznap meghalt 124 beteg, így az elhunytak száma 28 297 főre emelkedett tegnap. Kórházban 4104 koronavírusos beteget ápoltak, közülük 485-en voltak lélegeztetőgépen.

2021. máj. 7. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 249/284 anonim ***** válasza:
89%
A 7 napos mozgóátlag 1405 és meredeken esik.
2021. máj. 7. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 250/284 anonim ***** válasza:
25%
Szerintem törődjünk bele Drága Diáktársaim! Hétfőn a buszon találkozunk...egymás szájában. Nagyon szuper lesz!
2021. máj. 7. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!