Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Tanítók, tanárok? Ki milyennek...

Tanítók, tanárok? Ki milyennek látja a mostani gyerekeket?

Figyelt kérdés

Szeptemberben kezdtem tanítani angolt egy általános iskolában. A tanítványaim többsége elfogadott, megtaláljuk a közös hangot. Én magam '97-es születésű vagyok, az általános iskolát 2003-ban kezdtem.


Azt tapasztalom, hogy sok gyerek nem tudja leolvasni a faliórát, vagy éppen fogalmazást nem tud írni. Meglepődtem, mert amikor én jártam általános iskolába, gyakran írtunk fogalmazást. Az óra leolvasását is gyakran gyakoroltuk alsó tagozatos koromban.


Akad több hiperaktív, részképességzavaros és/vagy magatartászavaros diák is. A középkorú munkatársaim szerint 20-30 éve nem volt ennyi BTMN-es gyerek, mint manapság. Más pedagógus is vesz észre hasonlót? Ha igen, szerintetek mi vezet ahhoz, hogy sok gyerek ilyen? A szülők? Az IKT eszközök? Esetleg más ok?



2021. ápr. 15. 19:50
1 2
 11/18 A kérdező kommentje:
Minden szavad igaz, bennem is hasonló gondolatok fogalmazódtak meg. Köszönöm a kimerítő választ, ment a zöld kéz. :)
2021. ápr. 18. 22:10
 12/18 anonim válasza:
87%

Arról nem beszél senki, hogy a gyerekeket is éri épp elég sérelem?

Ismerek közvetlen közeléből olyat, akinek folyamatosan pocskondiázták a tanárok a szüleit, mert nem voltak szimpatikusak a tanároknak.

Nekem olvasott, művelt lányom van, és végigszívatták 4 éven keresztül. Mert a lányom megvédte magát, és hát az ugye nem fér bele, hogy ha valakit cikinek amiatt, hogy nincs telefonja, amiatt hogy máshogy neveljük. A zoom pedig egész furcsa. A lányom tanára féltett egy kérdést: Miben segíthetünk mi, tanárok?


4 gyereknek volt problémája, abból 3ra azt mondta hogy nem tud mit csinálni, majd a tanárok fizetéséről kezdett el panaszkodni 12 éves gyerekeknek.



Ezután lehet kritizálni, mindenkit meghallgatok, csak azért írtam, mert ez is van.

2021. ápr. 21. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 A kérdező kommentje:

Köszönöm, hogy leírtad a véleményed!


Örülök, hogy az érem másik oldalát is láthatom. Sajnos igaz, hogy ha már az ember megvédi magát, az már nem szokott tetszeni másoknak. Én nem így viszonyulok a diákjaimhoz.


Az pedig legyen a szülő dolga, hogy hogyan neveli a gyermekét. Én is osztom azt a nézetet, hogy nem érdemes idejekorán telefont, tabletet vásárolni a gyermeknek. Látok több óvodáskorú gyereket elektronikai eszközzel rohangálni.

2021. ápr. 21. 13:03
 14/18 anonim ***** válasza:
100%
Én személyes tapasztalatokat osztanék meg. Mivel 2001-es születésű vagyok, így már elért hozzám is a technológia általános iskolában. A mai napig sok időbe telik mire leolvasok egy analóg órát és nagyon durva kommunikációs problémáim vannak. Tudok fogalmazni, de csak írásban, szóban nem. Telefonálni is utálok, mert egyszerűen nem megy a beszéd. Én ezeket a családi traumáimra és a szeparálódásomra fogom, mert a telefonommal úgymond menekültem a valóság elől. Voltak problémáim, amik nem lettek megoldva és ezáltal egyre jobban elfajultak. Arról is ejtenék szót azért, hogy a tanáraim is gonoszak voltak velem. Megaláztak az egész osztály előtt, azt mondták nem lesz belőlem senki. Tehát sok tanárral is probléma van, én pl. kontrollmániát, szadista-, mazochista hajlamokat vettem észre rajtuk. Az általános iskolai élményeim, a borzasztó családi hátterem és a technológia kombinációja félfogyatékossá tett engem.
2021. jún. 2. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 A kérdező kommentje:

Köszönöm, hogy válaszoltál!



Őszintén sajnálom, hogy ilyen tapasztalataid voltak.. Nem csodálom, hogy akadnak nehézségeid.

2021. jún. 3. 09:05
 16/18 anonim ***** válasza:
62%
A kötelező Testnevelés / Sport hiánya, a sok felmentés, a kifogások, fegyelmezetlenséghez, valóságtól való elszakadáshoz vezet..
2021. jún. 21. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
100%

Régen nem véletlenül volt a színjátszás is kötelező, meg a szavalás is.


Mai általános iskolákból hiányzik

a kötelező :

Színház/ kúltúrház

Sportok.

Normális énekóra.

Hittanóra.

2021. jún. 21. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 A kérdező kommentje:
Igaz. Köszönöm, hogy válaszoltál!
2021. jún. 21. 16:32
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!