Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Könnyebb lesz az idei érettségi?

Könnyebb lesz az idei érettségi?

Figyelt kérdés
Évről évre könnyebb szokott lenni? A matek nekem nagyon nem megy de próbálom behozni a lemaradást. Remélem idén nem lesznek nehezebb feladatok, ahogy a 2020-ast csináltam épp 24 pont lett ami nincs meg kettesnek sajnos és még a töri miatt aggódok kicsit.

2021. ápr. 10. 15:55
 1/5 anonim ***** válasza:
72%
Miért lenne könnyebb az érettségi idén?
2021. ápr. 10. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Nem szokott évről évre könnyebb lenni. Sőt minden évben vannak, akik előadják, hogy "az idei volt a legnehezebb", aztán kiderül, hogy mégsem. Néha kicsit könnyebb, néha kicsit nehezebb, ráadásul teljesen egyén függő, hogy kinek mi megy jobban. Ha nem változtatnak a feladattípusokon vagy a konkrét tananyagon (amit ugye mindig bejelentenek néhány évvel korábban), akkor többnyire elég kiegyensúlyozottak a feladatsorok. Arról meg ne is beszéljünk, hogy a szóbeli elmaradása is könnyebbséget jelent sokaknak...

Amúgy biztos mondták már, de nagyon jó a korábbi évek feladataival gyakorolni. Ne add fel azért, mert a tavalyi rosszabbul sikerült volna. Csináld meg az őszit is, meg a 2019-eseket, 2018-asokat stb, még van három heted gyakorolni őket. Sok sikert!

2021. ápr. 10. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
27%
Nem lesz könnyebb, de a matek közép amúgy is egy könnyű dolog
2021. ápr. 10. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
48%

Mindenki a sajátját érzi a legnehezebbnek, de tény és való, hogy az emeltek kifejezetten nehezebbek minden évben az előzőnél.

Szerintem nem lesz könnyebb, a szóbelik elmaradása miatt nem fognak segítséget adni, hiszen úgy gondolják, ez elegendő segítség. Én alapvetően örültem volna a szóbelinek, mivel fixek, nem érhet meglepetés, hiszen a tételeket be kellett volna magolni. Ellentétben az írásbelivel, ahol bármit kérdezhetnek a 4 évből. A ponthatárok az egekben, de ha tovább akarsz tanulni, muszáj teljesíteni. Maximum akkor nem a matekot fogják beszámolni, hanem a törit vagy a nyelvet:) Én is idén érettségizek! Kitartást kívánok és sikeres felvételt az első helyre!:)

2021. ápr. 10. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen, 4-es sok sikert neked is 🙂
2021. ápr. 10. 17:54

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!