Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Matek érettséginél melyiket...

Matek érettséginél melyiket könnyebb elérni és túllépni? KÖZÉPSZINT_64_% vagy EMELT_SZINT_45_% ? Illetve esetleg némi segítség a döntéshez az én esetemben?

Figyelt kérdés

Hali!

Játszottam (pontosabban álmodoztam) egy kicsit a felvi.hu-s pontkalkulátorral, és arra jutottam, hogy ha ezzel a pontszámítással számolunk:


Tanulmányi pont + érettségi pont + többletpontok


Akkor valahol itt van a határ, hogy melyik éri meg jobban matekból:


Középszint: 64 %

vagy

Emelt szint: 45 %


Tudom, hogy szubjektív, szóval kicsit konkrétabban:


Az én esetemben az van, hogy bár mindig kifogtam a jobb tanárokat és szeretem is a matekot, de a komplexebb feladatok megoldására sosem sikerül rájönnöm, mert mindig a rossz úton indulok el. Szóval (a tanórái tapasztalataimból kiindulva) úgy gondolom, hogy az emelten alapvetően rosszabb esélyekkel indulnék.


Ugyanakkor sorra követem el a figyelmetlenségi hibákat (amiket átnézés után sem veszek észre, vagy elmegy velük rengeteg időm), ami ellensúlyozza azt, hogy ha középszinten próbálkoznék, akkor legalább minden feladathoz hozzá tudnék kezdeni.


Namármost ezek mellé hozzácsapva a szóbelit, meglehetősen döntésképtelen vagyok.


Szóval a következők lennének a kérdéseim(, de tágabb eligazításokat is elfogadok :D) :


-Melyiket könnyebb elérni? Emelt 45%, vagy közép 64%?


-Min tudnék könnyebben fejleszteni záros időn belül:

A középszintes feladatokat gyakoroljam ezerrel, vagy arra szánjak inkább időt, hogy újra megtanuljam az emelt szintes technikákat és huszárvágásokat?


-Ha felvesznek egyetemre mérnöknek, akkor alapvető az emelt érettségin elvárt tudás, szóval csak pár hónappal tudnám elhalasztani az emelt matekozást (nyárra), ugye?


Bocsi a ködös kérdésért és a megfogalmazásért, csak eléggé izgulok és zavarodott vagyok, mert túl gyorsan telnek a hónapok, ahhoz képest meg alig fejlődtem valamit az utóbbi időszakban, és mindjárt itt a május!



2020. nov. 20. 23:16
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%

Nem akarlak megsérteni, de ha neked a választóvonal a 64%-nál kezdődik, akkor semmilyen formában nem neked való az emelt matek.

Ha már olyan 95% körülire meg tudod oldani bármelyik középszintú érettségi feladatsort csak a függvénytáblát használva, akkor esetleg el lehet rajta gondolkodni, hogy mi legyen az emelttel, addig a gondolat maradjon csak az álomvilágban.

2020. nov. 20. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
90%
A 64%-os közép nem túl jó eredmény, egyértelműen sokkal egyszerűbben összehozható mint az emelt.. egyetértek az elsővel, miért akarsz egyáltalán emeletre menni,ha nem megy a matek?
2020. nov. 20. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
90%
Nem bunkóságból, de aki emelten gondolkozik, az minimum 80+%-ot kéne hogy hozzon középszinten. Ettől függetlenül sok sikert ha megpróbálod, csak szerintem elég meredek feladat lenne.
2020. nov. 20. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
59%
A kérdező még semmilyen érettségit nem írt, csak a kalkulátort nézte. Neki kéne kideríteni, hogy az emelt menne e neki. Könnyen lehet, hogy nem, viszont attól még nem érettségizett le.
2020. nov. 20. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
100%
80% körüli közép nagyjából 40% emelten.
2020. nov. 21. 02:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:

Szerintem lehetett volna kicsit normálisabban is fogalmazni, de azért köszi a válaszokat!

Különösen az utolsónak köszönöm, aki legalább az egyik kérdésemre válaszolt!

2020. nov. 21. 10:03
 7/17 anonim ***** válasza:
59%

#6


És mi a sértő az első háromban? Ne haragudj, de aki a 64% középszinten gondolkodik, az mit szeretne emelt szinten? Azért a kettő nem egy kávéház. De persze, mai kölkök csak megsértődni tudnak, értelmezni már nem.

2020. nov. 21. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
100%
A matek emelt nagyon nagy ugrás a középhez képest, neked mindenképpen a közepet ajánlom. Én 90 felettire írtam a közepet, de az emelt gyakorlót csak 40-re, a közép simán hozható, ha sokat gyakorolsz. Pláne, hogy középszinten nincsen szóbeli.
2020. nov. 21. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
80%

Ráadásul az 5-ös hülyeséget írt... 80% kb. azt jelenti, hogy ügyesen begyakoroltad a sematikus feladatokat, ahol meg egy kicsit többet kell nyújtani, az nem megy. Emelt érettségin ennél jóval több kell.

Az viszont biztos, hogy 64%-kal a kanyarban sem vagy az emelthez képest. Lehet, hogy egy 2-est össze tudnál kaparni, ha szerencsésen könnyűek a feladatok, de a 45%-ról ne is álmodj.

2020. nov. 21. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:

Lehet, hogy nem fogalmaztam elég pontosan, de nem a 45 % vagy a 64 % a végső célom, csak a becsléseim alapján az említett pontszámítás fog több pontot adni, és úgy ezek a pontos "ugyanannyi" felvételi pontot adnának, nekem legalábbis, mert máshonnan már lesz 78 többletpontom, szóval az emelt csak 12 többletpontot adna.


De lényeg ami lényeg, az emelt sokkal nehezebb mint a közép.


Lassan rá kell állnom az érettségi feladatsorokat gyakorolni, csak gondoltam kikérem a véleményeteket is... hát megkaptam :D


Köszi mégegyszer! Gyakorikérdések.hu, én így szeretlek...

2020. nov. 21. 10:20
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!