Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Emberi erőforrások vagy...

Emberi erőforrások vagy pszichológia?

Figyelt kérdés
Most vagyok 11-es,és ebben a kettőben gondolkoztam. Pszichológián belül nagyon érdekel a klinikai pszichológia, viszont tudom hogy oda nagyon kevesen kerülnek be, illetve a pszichológus szakma elég telített. A munkapszichológia is érdekel, csak nem tudom hogyha azt elvégzem, akkor ugyanolyan esélyekkel indulok-e egy hr szakmában mint az aki az emberi erőforrásokon végzett..
2021. ápr. 7. 19:36
A kérdező szavazást indított:
Pszichológia
Emberi erőforrások
21 szavazat
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Ha a cél a HR, akkor nem pszichora mennék. Kellenek a közgázos és jogi alapok, amelyre a pszicho kevésbé megy rá (finoman fogalmaztam), ellentétben a statisztikával, amelynek a kutatason kívül nem sok helyen veszed hasznát.

(munka - és szervezetpszichot is végeztem és sok éven át voltam a HR számos területén multinál. Nézhettem volna ki a fejemből sokszor, ha korábban nem tanulok közgázt és jogot más szak "mellékágaként"...)

2021. ápr. 7. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

#1

Köszönöm szépen a választ! Én is valami ilyesmire gondoltam hogy pl a jog kellene majd ha a hr-Ben szeretnék dolgozni.

Azt megkérdezhetem hogy mennyire népszerűek a hr állások? Vagyis inkább úgy kérdezném hogy azért vannak munkahelyek, vagy szintén telített szakma?

2021. ápr. 7. 20:14
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

Folyamatos mozgásban van, sok a beszállító, aki keres (munkaerőkölcsönzők), de ott jellemzően inkább a "darálós" feladatok mennek. Nagyon hatékonynak és terhelhetőnek kell lenned, hogy egyik nap még Tatabányán interjúztass és tesztelj 40 embert, aztán másnap reggel már Debrecenben csináld ugyanezt frissen - fitten, és még riportálj is, meg a jelölteknek is jelezz vissza, stb.


A szofisztikáltabb rész, ami közép és hosszútávon tervez, az inkább a multik jellemzője, oda nehezenb bejutni (bár egyesek szerint itt az bakfitty és bolti eladói okj-vel is simán ellátható, gondolom az idegennyelvű riportokat és management meetingeket beleértve is). Náluk lesz szervezetfejlesztés, belső kommunikáció, utánpótlástervezés, gyakronokprogramok, stb., bérszámfejtés nem annyira, azt a többség külső partnerrel oldja meg.

2021. ápr. 7. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

"munka - és szervezetpszichot is végeztem és sok éven át voltam a HR számos területén multinál. Nézhettem volna ki a fejemből sokszor, ha korábban nem tanulok közgázt és jogot más szak "mellékágaként"...)"


Kedves 1., mit csináltál konkrétan a multinál? Milyen volt ott dolgozni? A HR-en tanultaknak hasznát tudtad akkor venni vagy ott munka közben tanultad meg a dolgokat?

Engem is érdekelne ez a terület...

2021. ápr. 7. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

#4 így nagy hirtelen...


Toborzás - kiválasztás

Szerződéskötés

Ki - és beléptetés

Expat kollégák ügyeinek intézése

Napi - heti - havi létszámriportok

Kapcsolattartás (külső partnerekkel, beszállítókkal, jelöltekkel, más vallalatokkal - és persze az anyacéggel)

Részvétel vezetői megbeszéléseken

Gyakornoki program és onboarding kidolgozása és megvalósítása...

Egyéb külső megjelenések szervezése, lebonyolítása(karriernapok, állásbörzék, tematikus versenyek)

.

.

.


És még vagy 50 dolog, ami most nem is fog eszembe jutni.


A szervezetfejlesztés és a toborzás-kiválasztás az, amihez jó a pszicho.

Az összes többihez marketing, közgáz, jog és kommunikáció kellett...

2021. ápr. 7. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

4es vagyok, Köszönöm szépen!


Az iskolában mindent tanultál amivel a cégnél foglalkoztál? Úgy értem, hogy tanították?

2021. ápr. 7. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Amúgy jó sok mindennel foglalkoztál, ez igen!
2021. ápr. 7. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

Akadt még tréning is meg ilyesmik, változatos terület.


Szerintem eléggé alapszinten tudnak csak felkészíteni (fogalmakkal, jogi és közg.-i alapokkal elméleti szinten azért tisztában leszel, ami fontos), nyilván a szervezeti sajátosságokat meg a változásokat (főleg jogi oldalon) folyamatosan kell mellette követni és tanulni.


Hasznos dolog gyakornokként "beépülni" és ismerkedni az egyes területekkel, ha van rá lehetőség, ezt mindenképpen javasolnám.

2021. ápr. 7. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Köszönöm a hasznos információkat! :) Sokat segített!
2021. ápr. 8. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%

Kb bármilyen szakkal felvesznek HR-esnek, úgyhogy teljesn mindegy milyen szakot választasz.

Nagy multinál dolgozom és nincs közgazdász végzettségű ember a HR-en. Mindenkit felvettek bölcsész és tásadalomtudományi végzettséggel is.

2021. ápr. 8. 01:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!