Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Melyik volt az a tantárgy,...

Melyik volt az a tantárgy, amit úgy utáltál, hogy a világból ki lehetett volna vele kergetni?

Figyelt kérdés
Miért?

#tartárgy
2021. ápr. 7. 12:19
A kérdező szavazást indított:
Magyar.
Történelem.
Matematika.
Fizika.
Kémia.
Biológia.
Földrajz.
Technika.
Testnevelés.
Ének-zene.
38 szavazat
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
72%
Kvantumfizika 1-2
2021. ápr. 7. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 qkker1 ***** válasza:
100%
Politikai gazdaságtan, különösen a szocializmusé.
2021. ápr. 7. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
Nem volt ilyen. Tanár volt akit nem bírtam, mert egy semmirekellő volt, de minden tantárgyat szerettem.
2021. ápr. 7. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
Én sem utáltam egyiket sem, és ment is mindegyik. Voltak, amik hidegen hagytak, ennyi.
2021. ápr. 7. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
46%

Kár, hogy nem lehet többet bejelölni.

Földrajz, kémia, fizika, jog, tesi, technika, rajz, ének, hittan.

Földrajz: száraz, számomra unalmas.

Fizika/kémia: amblokk kínai számomra. Nem ebbe az irányba akartam elindulni, ezért annyira nem érdekel. Fizikából az elmélet, kémiából a kötések okoztak fejfájást.

Jog: középsuliba tanultam, nagyon nyers. Logikus, de annyi minden összefügg, hogy a végére számomra egy káosz volt.

Tesi-technika-rajz-ének: készségtantárgy. Felesleges.

2021. ápr. 7. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
85%

#5

Szabad megkérdezni, hogy mi az istennel foglalkozol, ha ennyire nincs affinitásod semmi hasznos dologhoz? :D

2021. ápr. 7. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
48%
Történelem meg földrajz. Semmi logika, csak a semmitmondó tények. Nincs igazán rendszer, be kell biflázni.Persze kétségtelen, hogy a tanítás módszertana sokat számít, de ha maga a tanár sem próbálja meg "érteni" az oktatott tárgyat, akkor ez az eredmény. Egyetlen esetben fordult elő, hogy még általánosban bejött valami földrajz helyettesítő tanár (aki főfoglalkozásában valami futó versenyző volt, tehát nem is igazán tanított) és ő mondott olyat, amire most, 65 év után is emlékszem. Valahogy az időjárásról meg időjárás-jelentésről volt szó. Ő mondta, hogy könnyű az USA meteorológusainak pontosan előre jelezni az időjárást, mert É-Amerikában Észak-dél irányúak a hegyvonulatok és nem igazán akadályozzák a szelek, légmozgások irányát, viszonylag pontosan meghatározható, hogy egy hideg északi légáramlat mikor ér adott délebbi helyre. Itt meg nálunk, amikor átbukik a levegő az Alpokon meg a Kárpátokon, nehéz kiszámítani, hogyan változik a sebessége stb. Na ez ma is folyamatosan tapasztalható az időjárás-jelentések pontosságában. Na, én az ilyen tanárokat hiányoltam a különböző iskoláimban.
2021. ápr. 7. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

Gimiben nem nagyon volt ilyen, amit ilyen szinten utáltam volna. Talán az informatika. Illetve a matekot nem mindig szerettem, ahogy a tanárt sem, de egy percig nem vitatom, hogy fontos tantárgy.

Egyetemen a tanárszakos tárgyaim nagy részét nem szerettem: neveléselmélet, a pszichológia mindenféle formája, módszertanok végeláthatatlan halmaza. Egyedül a drogprevenciós, a neveléstörténet és a nevelésfilozófia órákat szerettem. :))

2021. ápr. 7. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%

Történelem, földrajz:

Sokat kellett rájuk magolni, és sose érdekeltek

Tesi:

Inkább csak az volt a baj hogy 45 perces erősítés után tíz perc alatt át kellett öltözni, felmenni a negyedikre és utána valami érdemi munkát végezni az órán teljesen leizzadva, kifáradva heti 3x és még heti kétszer eljárni valahova minden napos tesi gyanánt

Rajz:

A tanárunk szimplán egy idióta volt, beszólogatott mindenkinek, elég szexista megszólalásai voltak és folyamatosan terjesztette a politikai eszméit

2021. ápr. 7. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%

Biológia.

Könyvünk is ritka rossz minőségű volt, tele hibával, pontatlansággal, de ezt volt kötelező választani. A fő ok viszont a tanár és a hozzáállása volt. Rendesen megkövetelte az anyagot, ami még rendben is van, de a számonkéréseknél szemrebbenés nélkül képes volt kint alázni a táblánál a diákot, ha kellett, egész órán át. Nála nem volt olyan opció, hogy nem felelsz, mert az elégtelenért is meg kellett küzdeni. Kiforgatott kérdéseket kaptunk, amit néha még sok tanulással sem értettünk meg. És előfordult nála a pofira osztályozás. Valamint, minden órán feleltünk, és/vagy írtunk és még az általa helyettesített órán is, ha előre tudtuk, hogy ő jön be.

2021. ápr. 7. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!