Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Volt már rá példa, hogy...

Volt már rá példa, hogy valakit megbuktattak/nem engedtek tovább, valami kutyaütő töltelék tantárgyból, úgy, hogy minden fontos tantárgyból 5-ös vagy nagyon max. négyes volt?

Figyelt kérdés
Tudom, hogy mindenből lehetséges megbukni, amiből van BÁRMILYEN értékelés, akár csak olyan, hogy "megfelelt/nem felelt meg". De nem igazán tudnám elképzelni, hogy valakit például tesiből, osztályfőnökiből vagy rajzból, úgy buktassanak meg, hogy nem kifejezetten, főtantárgy abban az iskolában (például sportiskola vagy művészeti iskola esetén) és csak abból a tantárgyból rossz. Azt még el is tudnám képzelni, hogy mondjuk valaki szín 5-ös, egy művészeti suliban, de mondjuk, megbukik rajzból és még azt is, hogy valaki mindenből 1-es és akkor már nem oszt, nem szoroz, még egy 1-es, valamelyik ilyen piti tantárgyból. Tudom, hogy elméletben előfordulhat, de gyakorlatban is, hogy például egy szín 5-ös tanulót, meghúzzanak valamelyik ilyenből, úgy, hogy nem főtantárgy a suliban?? Valaki tapasztalt/külső szemlélőként látott már ilyet?? És mielőtt még megkérdezné valaki, nem, nem én fogok megbukni ilyen légypiszok semmiségből.

2021. márc. 18. 12:55
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
56%

Igen. Egyrészt jogilag nincs olyan, hogy "főtantárgy" és "töltelék tantárgy". Akkor lehet a következő évfolyamra lépni, ha a diák minden tantárgyi követelményt sikeresen abszolvál. Nincs olyan, hogy ha matekból jó vagy, akkor elnézzük, hogy nem tudsz tigrisbukfencezni. Másrészt azért legyünk tisztában vele: az általad felsorolt "töltelék" tárgyakból igencsak nehéz megbukni, ha az illető minimálisan igyekszik. Amúgy egy nem is olyan régi személyes történet:

Az előző osztályomban volt egy diák, aki pár éve testnevelésből megbukott, minden más tárgyból 4-5-ös volt. Az volt a filozófiája, hogy ez úgyse kell sehova, és amúgy is hülyeség, meg leizzad, macera és társai... Sorozatosan nem hozott felszerelést, amikor meg igen, akkor sem csinált látványosan semmi értékelhetőt. A kollégát, aki megbuktatta, mindenféle jogi eljárással fenyegették, de teljesen jogos volt, hogy megbuktatta az illetőt. Végül a pótvizsgán átment.

2021. márc. 18. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
100%
Általában ezekből a tantárgyakból jófejek szoktak lenni a tanárok annyira, hogy legalább egy igyekezet kettest adnak. De ha nem készülsz kb egy órára se vagy a heti 5tesiből csak 1-re, akkor szerintem nem lenne meglepő, ha bukna az illető. Valószínűleg ahol csinál is valamit, az se üti meg az értékelhető szintet és mivel a tanár nem látja rajta az igyekezetet, ezért nem húzza fel a jegyét. Általában ettől függetlenül pótvizsgán át szokták engedni őket.
2021. márc. 18. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
30%
Üdv a hazai oktatási rendszerben, ahol nem az a lényeg, hogy mit tudsz és miben vagy jó, hanem az, hogy sokat magolj. Ennek hála ontják az oktatási intézmények a nagy lexikális tudású, de semmihez nem értő szakembereket.
2021. márc. 18. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
97%

Kedves előző!

Itt most pont azon tantárgyakról volt szó (zene, rajz, tesi) amik nem igényelnek magolást, szimpla tehetség tárgyak

2021. márc. 18. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
7%
A rajz és az ének 5%-ban rajzolás és éneklés, 95%-ban a művészettörténet magolása.
2021. márc. 18. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
14%
Akkor biztos, nem jártam még Magyarországon suliba, helyette másik két országban igen, ezeknél nem így volt. Akkor eltérnek az oktatási rendszerek 🤷 Másrészről viszont bemagolni még a hülye is betud mindent, így ha nem tudja, akkor nem foglalkozott vele eleget. Az ilyen személyek általában kétkezi munkára mennek tovább, ami nem hiszem, hogy nagyon tetszeni fog nekik, de azt is csinálni kell majd, ahogy a magolást is
2021. márc. 18. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
93%
osztályfőnökiből hogyan tudsz megbukni?:D
2021. márc. 18. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
97%
Fizikatanár vagyok. Tavaly a digitális oktatás alatt az egyik diákom minden digitális dolgozatát üresen adta be. Így az iskolában ő volt az egyedüli akinek pótvizsgáznia kellett. Pótvizsgára nem tanult egy szót sem. Mentőkérdésnek az út, sebesség és idő közti összefüggést kérdeztem. Ezt sem tudta így most újrajárja a 11. osztályt. A bukás ellenére ha jól tudom akkor 4,5 volt az átlaga a többi tantárgyból.
2021. márc. 18. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 A kérdező kommentje:
Jó, de ne a fizikatanár válaszoljon! A fizika egy tudomány, ami igenis fontos. De például, ha nem tudok énekelni, utálok is, de mellette nagyon jó vagyok matekból, magyarból, töriből, kémiából, fizikából, biológiából stb. nehogy már ugyanolyan értékű legyen. Testnevelés, arra szolgál, hogy ne legyenek a diákok kövérek, nem arra, hogy profi légtornászok legyenek. Én még soha nem láttam, olyat, hogy valaki bement volna a terembe és már megbukott volna. Remélem nem így van, mert akkor tényleg nagyon nagy gáz van, a gyakorlati oktatással is.
2021. márc. 18. 16:40
 10/25 A kérdező kommentje:
Amúgy a természettudományokat, egyetem tanítják (jó, ez ma már nem nagy szó, mert már van egy rakat büfészak is...), szóval mindig is ott tanították. De mondjuk, nem tudok 100 szabályos fekvőtámasz után, 20 km-t futni, meg mert nem tudok szépen rajzolni, az már puszta tehetség. Születhetek gyenge és erős fizikumúnak, szép hangúnak és repedt fazékhangúnak is, jobb agyféltele dominánsnak és bal agyfélteke dominánsnak vagy olyannak mint én, hogy igazából, mind a kettő valamilyen szinten. Ez születés kérdése, nem tanulásé.
2021. márc. 18. 16:47
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!