Iskolákban, gimnáziumokban, mennyire van helye, annak, hogy pszichológiáról, érzelmekről, lélekről beszéljenek?
Ha ismered az ember alap pszichológiáját, könnyebben fejtesz meg másokat. Mit miért csinálnak, hogyan tudsz kezelni egy helyzetet, etc...
Engem például érdekel, és imádom a tanáraimat, hogy indítottak ilyen szakkört a giminkbenk, mivel rettentően érdekes és szórakoztató volt, plusz sok dolgot fel is használtam belőle életem során.
De egyébként így általánosságban nem hasznosabb semmivel, mint pl. a biosz, a fizika vagy a kémia
Nem tudom, te hogy vagy vele, de egy dolgot nem tudnék mondani sem a biológia, sem a fizika, sem a kémia órákról, aminek valaha hasznát vettem volna életemben. Sőt, még beszélgetnem sem kellett róla, hogy aztán hülyének nézzenek azért, mert nem tudom.
De lehet más városokban anélkül nem tudsz buszjegyet váltani, hogy ne kelljen felelned a hormonrendszerből.
De nyilván emberfüggő, hogy kihez mi áll közelebb
Hozzám nem állnak közel az érzelmek, se semmi ilyesmi. Te ezeket, hol használtad fel valaha életedben?
A fizika, a biológia és a kémia, nagyon fontos, mert sokan mennek tovább, természettudományos területekre, például orvosok, mérnökök, gyógyszerészek, vegyészek, kutatók stb.
A pszichológia, egyáltalán miben lesz fontos? Én igazából, csak mosolyogtam, amikor hallottam erről, mert semmi értelmét nem látom. Nekem a bal agyféltekém dominál, szóval, ez csak az én véleményem. Eléggé nevetségesnek találom, hogy már gimnáziumokban is van ilyen, egyes országokban kötelezően (pl.: skandináv országok és még valamennyi nyugati ország), itt pedig egyes gimnáziumokban választhatóan.
Eddig nem szóltam hozzá, de nem bírom tovább... Komolyan megkérdezted az egyik válaszolót, hogy hol használta az érzelmeit az élete során? Minden létező emberi kapcsolatunkban használjuk őket, akár konkrét személyekről, akár csoportokról van szó. De még önmagukkal kapcsolatban is vannak érzelmeink, bármilyen hihetetlen.
Abszolút semmi bajom a vallással, de tényleg képes voltál azt leírni, hogy a pszichológiában zavar a logika hiánya, miközben hittanra jársz, és látványosan nem olvastál egyetlen pszichológiai témájú cikket sem? Pedig ajánlanék a figyelmedbe néhányat, mert akkor megtudnád, hogy ez az agyféltekei dominancia nagyon nem úgy működik, hogy "jaj, én logikus ember vagyok, akkor a bal agyféltekém dominál". Többek között ezt is kutatják a pszichológusok, úgyhogy megint csak ott tartunk, hogy van értelme.
Következő kérdésem: te vagy az, aki egy másik kérdésnél problémázik azon, hogy miért differenciálnak a tanárok? Csak azért gondolom, mert mindkét kérdés kiírója nagyjából háromszor annyi vesszőt használ a mondataiban, mint amennyi nyelvtanilag indokolt lenne. Én sem írok mindig helyesen, de azért feltűnik, amikor minden második szó után írsz egy vesszőt, pedig nagyon pontos embernek vallod magad. Ha valóban te írtad a másik kérdést, akkor volt szerencsém olvasni, hogy mennyire nem veszed figyelembe, hogy igenis léteznek tanulási zavarok, és nem csak a lusta diákok hivatkoznak erre. Ezzel is foglalkozik a pszichológia.
Rengeteg mentális probléma és viselkedészavar hátterében állnak biológia folyamatok, pontosan ugyanúgy, ahogy mondjuk a cukorbetegség mögött. A pszichiátria és az idegtudományok mellett a pszichológia is foglalkozik ezzel, és teljesen logikusan felépített biológiai folyamatok mentén is magyaráz olyan dolgokat, mint mondjuk az ADHD vagy a depresszió. Mivel ezeknek a problémáknak a tünetei a hangulatban és a viselkedésben is megjelenhetnek, ezért az orvosok többsége nem fog velük foglalkozni, csak ha pszichiáter az illető. Az ő munkájukat is segítheti egy pszichológus.
Ha valakit valamiféle súlyos trauma ér, például háborúban harcol vagy erőszak áldozata lesz, akkor előfordulhat, hogy csúnyán megviselik a történtek. Szerinted ki fog velük foglalkozni? Bingó, a pszichológus.
Több példát nem fogok felsorolni, mert ha kicsit is utánanéztél volna a témának, akkor nem itt háborognál a skandináv országok oktatása miatt (amik amúgy világviszonylatban a legjobban teljesítenek). Mivel látványosan nem ismered, hogy milyen területeken alkalmazzák a pszichológiát, ezért legközelebb ne mondj olyanokat, hogy felesleges az egész tudományterület, mert ezzel csak a saját tudatlanságodat bizonyítod.
Kb. csak ugyanannyira, mint a nyelvtant. Felesleges tanítani, mert úgyis ismered a nyelvet, csak legalább belátsz a dolgok mögé.
Mélyebb beszélgetések alkalmával, vagy akár simán a hétköznapokban is, tudom legalább így, hogy ki, mit miért csinál, mert megtanultam, hogy hogy működik az ember gondolkodásmódja -általánosságban, nyilván mindig van kivétel, de kivétel erősíti a szabályt ;)-
Plusz ha az ember pszichológiával akar foglalkozni az iskola után, akkor végképp hasznos, lévén ad neki egy alapot a szakmáról.
És pont ugyanannyira fontos, mint a bfk, mert ahogy azokból a tárgyakból is szakosodnak később emberek a munka miatt, úgy a pszichológiából is szakosodnak, hasonlóan munka kedvéért.
És nem tudjuk azt mondani, hogy jóh, de a többi sokkal fontosabb, mérnöknek vagy orvosnak sokkal többen mennek, lévén ha ez így is van, egy patológus számára pl. a fizika is egyenlő azzal, mintha megnézne egy unalmasabb órájában egy David Attenborough filmet.
A nyugati országok meg nyilván a multikulti meg a PC miatt tolják, mert azt gondolják, hogy ez mennyire jót tesz a gyereknek. Feltételezem
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!