Ha az egyetemen egy vizsgaidőszakban többet kell tanulni, mint az érettségire, akkor miért nincsenek tele az egyetemek 16 évesekkel?
Hiszen naponta 50 oldalt is meg lehet tanulni könnyedén.
A csapból is az folyik, hogy az egyetem sokkal nehezebb.
Ezzel szemben az is folyik a csapból, hogy leterheltek a középiskolás, általános iskolás diákok.
Akkor most hol az igazság? Mert ez színtiszta ellentmondás.
Néhány óra alatt kényelmesen elmesélhető a legtöbb tantárgy éves anyaga, de valamiből kifolyólag a tanárok képtelenek ennyi idő alatt leadni. Még a kerettantervben leírtakat sem tudják tartani.
De hogyan?
Most akkor tisztázzuk, hogy mi a franc van.
Mi a sok tanulni való és miért?
Miért leterheltek a közép és általános iskolás diákok?
Miért leterheltek a közép és általános iskolás tanárok?
Elméletben tengernyi szabadidővel kellene így is rendelkezniük. Vagy egy év alatt fel kéne tudniuk készülni az érettségire és 16 évesen már lehetnének egyetemisták.
"egyetem ha hasalsz a vizsgával te is újrázod a tárgyat. És azzal, ha nem sikerül, akkor nem a nyarat bukom, hanem az egész évet."
Nem mintha egyetemista lennék, de: kreditrendszerben? Erősen attól függ, hogy milyen tárgyból buksz. Ha annyira sok a ráépülő, hogy tényleg ki kell hagynod egy évet, az se elvesztegetett idő, ha nem vesztegeted el, hanem csak át kell szervezni: elmész akkor dolgozni, hogy munkatapasztalatot szerezz. Az is van olyan fontos az életben minden szempontból, mint egy további év az egyetemen.
Nem kell olyan tragikusan felfogni a bukást akár az érettségin, akár az egyetemen történik, az a lényeg.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!