Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Miért van olyan középiskola,...

Miért van olyan középiskola, ahol tanítanak pszichológiát?

Figyelt kérdés
Olvastam, itt a Gyakori kérdéseken, egy kérdésben, meg olvastam interneten is, hogy külföldi országokban kötelező, az egyik válaszoló azt is írta, hogy az ő sulijukban volt, szerette, de nem volt kötelező. Engem abszolút nem érdekel. Ilyenkor mi van? Nem is értem, hogy mi értelme van. Szerintem teljesen felesleges. Én sem akarom ezt tanulni, mert a jövőben semmi előremutató hasznát nem látom.

2021. márc. 27. 18:13
1 2 3 4
 21/32 anonim ***** válasza:

A felszínt kapargatod, Kérdező.


A hasonlatod teljesen irreleváns egyébként és egyértelműen látszik, hogy személyes okokból nem ismered el a pszichológiát, mint tudományt. Rólad is lehetne elemzést írni, ahogy bárki másról (bűnözők profilozása, pszichológiai alkalmasság stb.). Az igaz, hogy gyermekcipőben jár még, pont azért, mert nem foglalkoznak vele elég mélyen. Az emberi agy is algoritmusok alapján működik, csak sokkal bonyolultabb, mint egy ember által készített számítógép, bármennyire nehéz is ezt elfogadni.


Természetesen elfogadom a véleményed, meg van rá az okod, hogy miért gondolod ezt és meg is értem. Nekem komolyabb problémáim voltak és nekem sem tudott segíteni a pszichológus, mert nem volt jó szakember. De aztán magamtól kezdtem olvasni pszichológiai témájú könyveket és rájöttem, hogy valószínűleg elég kevés lehet az igazán jó pszichológus, mert egyszerűen ritka egy pl. Junghoz hasonló intelligenciával, intuícióval és nyitottsággal rendelkező ember. Ezek a skillek pedig szükségesek ahhoz, hogy valaki igazán jó szakember lehessen.

2021. ápr. 1. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/32 A kérdező kommentje:
A pszichológia nem egyértelmű, nem egzakt, általánosságban nagyon egyéni, mint az összes bölcsészet. A mai világban divat lett mindent tudománynak, meg művészetnek hívni, még akkor is, ha azt mindenki tudja. Nincsenek tények sem a pszichológiában, mivel az ember nem robot, ezért nem is lehet egységesen beszélni róla, szóval "tényeket" nem igazán tud felállítani. Sok áltudomány végez kutatásokat, mégis áltudomány. A bölcsészetek eleve olyan "tudományok", amiket mindenki tud és összevethetetlen, a valódi, egzakt tudományokkal. Tudományok az orvostudományok, ide tartozik például az említett pszichiátria is. Én elfogadom, hogy te így gondolkozol, csak senki ne erőltesse rám, ezt a számomra teljesen felesleges valamit, aminek valószínűleg az életben soha nem fogom ÉN a hasznát venni.
2021. ápr. 1. 12:21
 23/32 anonim ***** válasza:
63%

Az "ember nem robot" kijelentéseddel vitatkoznék, ugyanis az ember olyan, mint egy robot, csak a káoszban véletlenszerűnek tűnnek a pszeudo-véletlen pszichés történések, mert már nincs primitív szinten, mivel nem csak ösztönvezérelt.


"A bölcsészetek eleve olyan "tudományok", amiket mindenki tud és összevethetetlen, a valódi, egzakt tudományokkal." Ez így konkrétan nem igaz, csak ráhúztál egy ostoba sztereotípiát.


Amúgy a legviccesebb az egészben, hogy az égvilágon senki nem akart ráderőltetni semmit, hanem te indítottad el a véleményáradatot a kérdéseddel. Én sem meggyőzni akarlak, inkább közös konszenzusra jutni, hogy én is tanuljak tőled valamit. Viszont a "neked is meg nekem is van véleményem és ez nem egyezik", az nem egy tanulságos konklúzió. Elég nehéz úgy rendes vitát folytatni, ha nem reflektálsz arra konkrétan, amit írok.


Miért van olyan középiskola, ahol tanítanak pszichológiát? - Ez volt a kérdésed, mi meg válaszoltunk, te nem fogadod el a választ. Ez akkor egy provokatív költői kérdés akart lenni? Valójában te akarsz meggyőzni másokat arról, hogy a pszichológia felesleges? Vagy mi volt a valódi indíttatása a kérdésfeltevésnek?


Egyébként mindezt úgy mondom, hogy reálos szakon tanulok, tehát nem vagyok elfogult ilyen téren kicsit sem.

2021. ápr. 1. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/32 A kérdező kommentje:
Én abszolút a reál mellett vagyok, eleve nem szeretem az egyénieskedést, sem a lelkiséget. Alapvetően egy materiális ember vagyok, ilyen lélek téren. Az ember nem olyan, mint egy robot, ezzel már próbálkoztak annak idején a kommunista filozófusok, de az ember akkor is élőlény és egyén maradt, ha erőszakkal akarták azt kiölni belőle. Néztél már egyetemeket?? Például egy természettudományi karra 300-an jelentkeznek és abból jó, ha 20-nak lesz diplomája. A bölcsészet egy mellébeszélés, amit igazából mindenki tud, csak egyesek meg is fogalmazzák. Nekem ez felesleges, nem szeretném tanulni, nem értem mi értelme külön szakköröket, meg kurzusokat nyitni, ha középiskolában az egész még nevetséges is. Aki ezzel akar foglalkozni, mennyen ennek megfelelően felső oktatásba, nem értem miért lehet ilyen egyáltalán választani. Engem egyáltalán nem érdekel és ezért nem is értem, miért ajánlgatnak ilyen kurzusokat, számomra.
2021. ápr. 1. 13:45
 25/32 anonim ***** válasza:
100%

Édes istenem, ki ártott neked jóember? :D

Nem kíván senkinek, hogy egyszer hidegen hozzák ki a levesedet, mert képtelen vagy megbocsájtani neki :'D


Itt vagy te, a világ legokosabb embere, aki úgy tartja, hogy nem tudomány. Mások ezt elfogadták, de te azért is az orruk alá tolod.

Kérlek, csinálj már egy kampányt, hogy egyesülhessenek az ilyen nagy fejek mint te, hátha nem kell egyedül harcolnod a gonosz világgal, ahol igazságtalanság van veled szemben.

Nyilván az etikát vagy filozófiát se tartod tudománynak, de a tény, hogy nem vagy képes a saját kis nézőpontodon kívül látni, rémisztő.

"Engem egyáltalán nem érdekel és ezért nem is értem, miért ajánlgatnak ilyen kurzusokat, számomra."

Nem rólad szól a világ kisszívem sajnos :(

2021. ápr. 1. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/32 anonim ***** válasza:

Ne álljatok le a kérdezővel veszekedni, direkt kötekszik mindenkivel. Egy másik kérdésénél (már jelentett, majd törölt) hozzászólásban azt írta, hogy "halál rád, te mocskos féreg" (ennél sokkal rosszabb helyesírással), amiért felvilágosítottam, hogy semmit nem tud a pszichológiai kutatásokról. Aztán azt bírta írni, hogy "nem tűröm az ellenvéleményt, te rohadt kis fostalicska", és hogy "pofánb@sználak". Screenshotok megvannak mindegyikről, csak hogy tudjak rajta a jövőben is röhögni. ;D

https://www.gyakorikerdesek.hu/kozoktatas-tanfolyamok__magya..

Ezután privát üzenetben küldött el a fenébe, majd ezeket írta:

"Rossz dolog, az egyéniség is, a legjobb az lenne, ha az emberekből kiirtanák, a legkisebb egyéniséget is, azért, hogy a totális egyformaság és egyenlőség megvalósulhasson."

Kicsivel később pedig:

"Egyszer voltam templomban, akkor is kivezettek, mert le akartam hugyozni a feszületet."

Ezen kívül más egyházellenes megszólalásai is voltak, amiket inkább nem idézek, pedig én sem vagyok vallásos. Állítólag egyébként 18 éves, és egyházi iskolába jár. Vagy nagyon jó trollnak hiszi magát, miközben minden nap olvasni itt troll kérdéseket kreatívabb 12 évesektől, vagy valóban annyira unintelligens, mint amennyire a kommenjei alapján tűnik. A privát beszélgetésünk végére olyannyira belezavarodott a saját hazugságaiba, amiket a különböző kommentekben és üzenetekben leírt, hogy szerencsére abbahagyta az üzengetést. :)

2021. ápr. 1. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/32 anonim ***** válasza:
63%
Nincs több kérdésem.
2021. ápr. 1. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/32 anonim ***** válasza:

"Engem egyáltalán nem érdekel és ezért nem is értem, miért ajánlgatnak ilyen kurzusokat, számomra."

Az értelmetlen fogalmazás/rossz helyesírás miatt nem teljesen világos, hogy mit akarsz amúgy mondani ezzel a mondattal, de ki ajánlgat ilyen kurzust számodra? Nem úgy volt, hogy GYK-en hallottál róla először, hogy tanítanak néhány középiskolában pszichológiát? Most akkor melyik az igaz? Csak mert itt senki nem ajánlott neked semmit.

2021. ápr. 1. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/32 A kérdező kommentje:

26.!

Ez a kérdés nem hozzám tartozik. :-) Privátokat pedig nem szoktam küldeni és nem is szoktam rájuk válaszolni.


28.!

A kérdés alatt, válaszolók közül többen is ajánlották mindenki számára, mert szerintük hasznos.

2021. ápr. 1. 20:10
 30/32 anonim ***** válasza:
Ez vagy te: 🤡
2021. ápr. 1. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!